fbpx
Wnętrza

Jak udekorować półki na książki?

• Zakładki: 32 • Komentarz: 2


Piękna i gustowna domowa biblioteczka stanowi ozdobę każdego mieszkania. Oto kilka porad, aby Twoje półki na książki prezentowały się imponująco, ale nie traciły na użyteczności.

Niedbale porzucone książki są akceptowalne tylko na biurku. Na półce powinny prezentować się bez zarzutu. Oto kilka sposobów, jak to osiągnąć:
Wymieszaj sposoby umieszczenia książek. Spróbuj zarówno ułożeń pionowych jak i poziomych. Jeżeli książki stoją pionowo w równym rzędzie, dodaj poziomą ramkę na zdjęcia albo obrazek, aby przełamać nudę.

Spróbuj organizować książki kolorami. Niepasujące do siebie grzbiety okładek, zwłaszcza w krzykliwych kolorach, mogą zepsuć aranżację każdego pomieszczenia. Jeśli nie podobają Ci się kolory niektórych obwolut, wyrzuć je i zrób własne z papieru w ciekawy wzorek. Nie przesadzaj jednak z poleganiem na barwach – weź pod uwagę również tematykę książek, by móc się w nich później połapać.

Dodaj dekoracje. Małe rzeźby, pamiątki z podróży, czy wyroby rękodzielnicze sprawdzą się znakomicie w ożywieniu poważnej atmosfery wielu tomów. Ozdobna misa, wazonik lub stos dekoracyjnych pudełek dodadzą półkom charakteru i sprawią przytulne wrażenie. Wakacyjne znaleziska poprawią Ci humor za każdym razem, gdy na nie spojrzysz.
Rozważ też naturalne ozdoby. Misa wypełniona wyselekcjonowanymi kamieniami, muszlami czy świeżymi kasztanami doda pomieszczeniu wiele uroku i prawie nic nie kosztuje.
Kup podpórki do książek. W sklepach możesz znaleźć wiele rodzajów podpórek, które nie tylko ułatwią Ci organizację, ale pomogą przełamać kolor półek i książek. Czerwone podpórki na białych pólkach czy szare na czarnych to tylko niektóre propozycje.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Jak udekorować półki na książki?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane