fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak stworzyć przytulny dom zimową porą?

• Zakładki: 9


Gdy zaczyna się robić chłodniej, bierzemy przykład z cebuli, przypominając sobie, że warstwy to dobra rzecz. Możemy je wykorzystać również w warunkach domowych, by skutecznie pokonać chłód i nie wpuszczać stojącej za progiem zimy. Sezon jesienno-zimowy w domu to czas pluszowych akcentów, ciężkich tkanin, miękkich poduszek i ciepłej palety barw. Jeśli otulisz dom rdzawą czerwienią, musztardową żółcią, oliwkową zielenią i przygaszoną pomarańczą z nutą koloru dyniowego, zrobi się naprawdę przytulnie. Sprawdź nasze pomysły na dekoracje.

Jak stworzyć przytulny dom zimową porą: światło o ciepłej barwie

Gdy dni stają się krótsze, trzeba sobie jakoś zrekompensować brak światła słonecznego, wszak jego niedobory nie wpływają na nas pozytywnie. Zmień układ lamp podłogowych i stołowych, rozstawiając je po kątach, czyli wszędzie tam, gdzie trzeba doświetlić przestrzeń. Wymień wszystkie żarówki na te o cieplejszej barwie. Możesz też w przypadku kilku lamp postawić na półprzezroczyste klosze, które rozpraszają światło.

Jak stworzyć przytulny dom zimową porą: koce i poduszki

Nic nie czyni wnętrz bardziej przytulnymi niż tkaniny. Miękkie, pluszowe lub włochate tkaniny są znakomitym towarzyszem podczas wieczorów z filmem albo książką w tle. Zadziałaj warstwami. Zadbaj o narzuty na sofę, krzesła i fotel. Dzięki puszystym poduszkom i ciepłym kocom zrobi się naprawdę przytulnie.

Jak stworzyć przytulny dom zimową porą: sztuczna owcza skóra

O dodatkową warstwę przytulności pomoże ci zadbać sztuczna owca skóra, która jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla prawdziwych skór. Wystarczy, że przewiesisz ją przez fotel lub krzesło albo użyjesz jako dywanika, by ocieplić zimne podłogi.

Jak stworzyć przytulny dom zimową porą: kolejne warstwy pościeli

Zimową porą łóżko zbroi się w warstwy. Im więcej, tym lepiej. Przygotowania do zimy i czasu, gdy wyskoczenie spod kołdry o poranku sprawia nam największy ból, zacznij od zamiany lekkich letnich prześcieradeł na prześcieradła flanelowe lub z polaru. To samo zrób z kołdrą. Letnią już czas schować do szafy. Następnie ułóż w nogach łóżka dekoracyjną narzutę w sezonowym kolorze lub wzorze i stos przyjemnych w dotyku poduszek.

Jak stworzyć przytulny dom zimową porą: ciężkie zasłony

Czas na ciężką artylerię. Zasłony z grubej tkaniny będą chronić cię przed przeciągami, dodatkowo nadając wnętrzu elegancji. Stanowią naprawdę efektowną oprawę okna. Polecamy welur, który jest tkaniną zdolną do odbijania światła. Pokryty delikatnym meszkiem welur sam w sobie jest przytulny.

Jak stworzyć przytulny dom zimową porą: naturalne elementy

Przytulną atmosferę stworzysz z niewielką pomocą natury. Część twojego wystroju powinny stanowić przedmioty wykonane z naturalnych materiałów. Zacznij otaczać się drewnem, skórą, tkaninami lnianymi oraz roślinami. Nie musisz wprowadzać ich do każdego pomieszczenia. W zimowej metamorfozie domu, która realizowana jest z potrzeby ciepła, chodzi o stworzenie przestrzeni na tyle przytulnej, by chcieć się w niej zatracić na długie godziny.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *