fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak samodzielnie obić kanapę? Porady

• Zakładki: 4


Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli chcesz obić kanapę, jest to, że musisz kupić odpowiednie tkaniny do domu. Innymi słowy, należy nie tylko przyjrzeć się wyglądowi tkanin , ale również upewnić się, że tkanina ta nadaje się do ciągłego użytkowania, jakie daje kanapa. 

Tapicerowanie kanapy – najważniejsze kwestie

Pamiętajmy, że  kanapa jest  jednym z najczęściej używanych mebli w domu  i dlatego warto zainwestować trochę więcej pieniędzy w dobrą tkaninę niż w tańszą, która pęka przy pierwszej okazji. Najlepsze jest to, że wybierasz rodzaj tkaniny, która jest wykonana z grubej tkaniny, ponieważ w ten sposób będzie ona bardziej odporna. 

Obicie kanapy krok po kroku

Przed rozpoczęciem ważne jest, abyś wdrożył kilka sztuczek, aby wyczyścić tapicerkę kanapa, która już na niej była. W ten sposób wyczyścisz całą jego powierzchnię, aby nie pozostały żadne ślady kurzu .

Pierwszym krokiem do tapicerowania kanapy jest położenie tkaniny na kanapie i sprawdzenie, czy rozmiar jest prawidłowy. Jeśli nie, odetnij pozostałe kawałki, aby materiał nie wystawał zbytnio. Ważne jest, aby kupić trochę więcej nadwyżki, aby mebel był dobrze przykryty

Teraz nadchodzi najtrudniejszy moment w rzemiośle : usuń tapicerkę, którą wcześniej miała kanapa. Aby to zrobić, musisz usunąć zszywki znajdujące się w sofie i usunąć tkaninę, która owinęła mebel. Zalecamy robienie zdjęć podczas zdejmowania, aby mieć jasność co do późniejszego ułożenia nowej tkaniny. Jeśli w Twoim przypadku zdecydowałeś się na zakup nowej kanapy i zmianę jej tapicerki, nie powinieneś wykonywać tego kroku.

Kolejnym krokiem jest pokrycie kanapy wybraną tkaniną. W przypadku, gdy poduszki kanapy można zdjąć, ponieważ są oddzielne, należy zacząć od osobnego ich obicia. W tym celu przytnij tkaninę do rozmiaru poduszki, utwórz rodzaj pokrowca i uszyj za pomocą maszyny do szycia.

W przypadku, gdy Twoja kanapa jest „cała”, to znaczy poduszek nie da się zdjąć, musisz całkowicie obić tkaninę. Aby to zrobić, przykryj całą kanapę i zszyj tkaninę tak, jak poprzednio zdjętą. Ta  sztuczka z tapicerowaniem kanapa jest bardzo ważna : przy zakrywaniu kanapy zostaw trochę marginesu tkaniny, ponieważ to właśnie z tym nadmiarem musimy przyszyć tkaninę do konstrukcji mebla.

Podłokietniki kanapy można rozdzielić (podobnie jak w przypadku poduszek). W takim przypadku najlepiej stworzyć indywidualne okładki, które można wykonać na maszynie do szycia i oddzielić gobeliny od reszty.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *