fbpx
Ciekawe rozwiązania

Jak przygotować kuchnię wygodną do pracy

• Zakładki: 75


Kuchnia to pomieszczenie, które ma znaczenie przede wszystkim praktyczne. To właśnie tam, spędzamy długie godziny czasu na przygotowywaniu posiłków. Zaspokajanie potrzeb żywnościowych rodziny jest bardzo ważne, dlatego warto stworzyć sobie wygodną i ergonomiczną kuchnię.

Jak zaprojektować kuchnią idealną do swoich potrzeb?

O tym, czy kuchnia będzie wygodna w użytkowaniu, decydują przede wszystkim wybrane meble. Zanim urządzimy to pomieszczenie powinniśmy zastanowić się, jakie są potrzeby naszej rodziny, jak dużo czasu będziemy spędzać na przygotowywanie posiłków oraz jakie są nasze zwyczaje żywieniowe. To właśnie odpowiedź na te pytania będzie warunkować decyzję o tym, czy chcemy mieć kuchnię zamkniętą czy może kuchnię w formie aneksu. Bez względu na układ kuchni warto zadbać o zachowanie zasad trójkąta roboczego. Chodzi o to, aby sprzęty były ustawione w odpowiedniej kolejności a przy każdym z nich była wystarczająca ilość miejsca do przechowywania. To właśnie tutaj używamy liczne akcesoria kuchenne, warto więc przewidzieć dla nich takie miejsca, aby zawsze były pod ręką.

Jakie akcesoria powinny znaleźć się w każdej wygodnej kuchni?

O wygodzie korzystania z kuchni decyduje nie tylko wybór dużych sprzętów takich jak kuchenka, zmywarka czy piekarnik. Aby przygotowywanie potraw było przyjemne i nie zabierało wiele czasu, warto kupić sobie odpowiednie akcesoria kuchenne. W grupie przedmiotów niezbędnych znajdą się z pewnością pojemniki szklane na żywność, garnki, rondle, patelnie. Warto mieć tak że kilka desek różnego typu i zestaw solidnych noży. Z drobniejszych akcesoriów przydadzą nam się różne łopatki, chochle, obieraczki, akcesoria ułatwiające przekręcanie mięsa podczas smażenia. W żadnej kuchni nie może oczywiście zabraknąć naczyń takich jak kwadratowe talerze, kubki, szklanki, miski, filiżanki, kieliszki. Jeśli chodzi o inne przydatne przedmioty to godne uwagi są młynki do pieprzu, pojemniki na przyprawy, tarki do warzyw i moździerze. Warto także postarać się o solidny i estetyczny chlebak. Pod szafkami górnymi można zawiesić sobie reling, na którym umieszczone będą najpotrzebniejsze akcesoria takie jak otwieracze, korkociągi czy wyciskarki do czosnku.

Jak dobrze zorganizować przechowywanie przedmiotów?

Przede wszystkim warto trzymać się zasady, że akcesoria z których korzystamy przechowujemy właśnie tam, gdzie najczęściej są potrzebne. Garnki i rondle trzymamy jak najbliżej płyty indukcyjnej. Kwadratowe talerzekieliszki czy kubki możemy przechowywać w szafce obok zmywarki. Z kolei niezwykle praktyczne pojemniki szklane na żywnośćmożemy ulokować w jednej z szuflad, usytułowanych niedaleko lodówki.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
53 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *