fbpx
Budowa domu

Jak poprawnie wypełnić kartę informacyjną przedsięwzięcia?

• Zakładki: 28


KIP – jakie informacje powinna zawierać karta informacyjna przedsięwzięcia?

Karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP) to załącznik, który należy dołączyć do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Taki dokument jest wymagany w przypadku inwestycji, które mogą wpłynąć na środowisko na danym terenie. W karcie informacyjnej przedsięwzięcia należy uwzględnić informacje o czynnikach, które mogą oddziaływać na stan przyrody w miejscu budowy obiektu np. stacji paliw lub farmy fotowoltaicznej. Aby szybko i bezproblemowo uzyskać decyzję środowiskową należy poprawnie wypełnić KIP. Jak to zrobić? Sprawdź!

W przypadku niektórych inwestycji przed rozpoczęciem budowy jest konieczne uzyskanie decyzji środowiskowej. Jeśli budowa może oddziaływać w jakimś stopniu na środowisko, to nie obejdzie się bez sporządzenia KIP. Poprawnie wypełniona karta powinna zawierać następujące informacje:

– rodzaj, cechy, skalę i usytuowanie inwestycji,

– rodzaj użytej technologii, która zostanie zastosowana podczas budowy,

– ewentualne warianty przedsięwzięcia,

– rozwiązania chroniące środowisko.

Karta informacyjna przedsięwzięcia Toruń powinna zawierać dokładnie opisane rozwiązania, które będą chronić środowisko. Ten punkt dokumentu jest bardzo ważny i może przesądzić o wydaniu decyzji środowiskowej. Nie warto więc go bagatelizować, a co ważniejsze nie można go całkiem pominąć podczas sporządzania tego dokumentu. Karta powinna zostać uzupełniona starannie, ponieważ dokument zawierający błędy lub sporządzony niekompletnie może zostać niezaakceptowany przez organ, który wydaje decyzje środowiskowe.

Jak poprawnie wypełnić KIP? Z pomocą eksperta!

Dobra wiadomość dla inwestorów jest taka, że nie muszą oni samodzielnie wypełniać karty informacyjnej przedsięwzięcia. To zadanie można zlecić zewnętrznej firmie, która specjalizuje się w tego typu usługach. Karta sporządzona przez specjalistę zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące planowanej inwestycji i rozwiązań, które mają chronić środowisko. Ekspert wie, w jaki sposób wypełnić ten dokument, aby inwestor otrzymał pozytywną decyzję środowiskową.

Warto zainwestować pieniądze w pomoc zewnętrznej firmy, jeśli nie wiesz jak poprawnie wypełnić ten dokument. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu oraz nerwów. KIP wymaga się m.in. w przypadku budowy drogi, farmy fotowoltaicznej, skupu złomu, budowy domu na chronionym terenie. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że sporządzenie karty będzie niezbędne w przypadku inwestycji, którą planujesz, nawet jeśli jest to tylko budowa domu jednorodzinnego.

Zdjęcie: materiał partnera

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
114 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *