fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak ozdobić dużą ścianę, by nadać jej głębi i wyrazu?

• Zakładki: 6


Mówił chłop do obrazu, a obraz ani razu. Czy ty też tak się czujesz, patrząc na pustą, dużą ścianę? Być może osoba uwielbiająca minimalizm, oszalałaby ze szczęścia, mając przed oczami taki widok, ale nie ty! Jeśli pragniesz czegoś, co robi wrażenie i pozytywnie wpłynie na całe pomieszczenie, to mamy dla ciebie kilka pomysłów. Jak ozdobić dużą ścianę? W sposób przemyślany!

Dobrze wiesz, że możesz postawić na grafiki, zdjęcia lub obrazy – jeden duży, 5 mniejszych, jak lubisz. Czasami to jednak może być za mało lub po prostu nie tego oczekujesz. Nie chcesz mieć ściany jak wszyscy? Nie czujesz, że do ciebie przemawia? Czas na stworzenie prawdziwej ekspozycji.

Jak ozdobić dużą ścianę: powieś duże lustro i pływające półki

Zaczynamy w najprostszy sposób, ale jaki efektowny!  Wielkogabarytowe lustro to znakomita baza do stworzenia warstwowego wyglądu ściany. Wybierz wielkość i styl lustra, kierując się wyłącznie swoim gustem. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, aby nie było „z innej parafii” niż pozostałe przedmioty w pomieszczeniu. Działanie kontrastem to dobra rzecz, o ile działa się z rozwagą. Co dalej? Teraz zacznij dobierać pływające półki, na których postawisz kwiaty doniczkowe, najlepiej pnące. Twoja ściana zyska nie tylko teksturę, ale i głębię. Może nie tak od razu, ale na pewno wtedy, gdy rośliny będą w pełnym rozkwicie i zaczną wić się wokół lustra.

Jak ozdobić dużą ścianę: wzorzysta tapeta lub…

Możesz postawić na fantastyczną wzorzystą tapetę, która zamieni ścianę w dzieło sztuki, albo pomyśleć nieszablonowo i wykorzystać jej fragmenty lub papier do dekorowania prezentów. Co niby masz z nimi zrobić? Nie to, co zakładasz. Opraw je! Stwórz serię tapetowych lub „pakowych” obrazów i powieś na ścianie. Taka estetyka dosłownie rozbija bank i pozwala na częste zmiany. W końcu za rok lub dwa możesz mieć zupełnie inny pomysł na ozdabianie ściany.

Jak ozdobić dużą ścianę: panele z mchu

A co powiesz na ścianę, która żyje?  Daj szansę panelom z mchu i ciesz oczy niesamowitym widokiem. Warto podkreślić, że nie musisz patrzeć na mech w kolorze zielonym. Może on występować w kilku wariantach kolorystycznych. Kolor uzyskuje się za pomocą naturalnych, organicznych barwników. Druga dobra wiadomość jest taka, że nie wymaga podlewania i pielęgnacji. Potrzebuje jedynie odpowiedniej wilgotności powietrza (na poziomie 40-60%) i umiejscowienia z dala od źródeł ciepła (słońca, kaloryferów, piecyków elektrycznych).  O ewentualne występowanie insektów też się nie martw. Mech wykorzystywany do tworzenia leśnej ściany jest trwale zaimpregnowany.

Jak ozdobić dużą ścianę: dodaj głębię i wymiar

Wystarczy kilka drewnianych desek lub nawet list przypodłogowych, by sprawić, że twoja ściana nabierze charakteru. Jedyne, co musisz zrobić to stworzyć z nich wybrany przez siebie wzór i zainstalować na ścianie. Nie ograniczaj swej fantazji. Interesujące warstwy są w cenie. Może przez przypadek stworzysz dzieło sztuki, instalację artystyczną, którą zachwyci się świat.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *