fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

• Zakładki: 55 • Komentarz: 6


Na początku dorosłego życia młodzi decydują się na zakup małego mieszkania, które jest relatywnie tańsze od kilkupokojowego lokum. Wpływają na to między innymi niskie koszty utrzymania i chęć mieszkania w centrum lub blisko centrum miasta. Z czasem jednak, zapotrzebowanie na metraż wzrasta. Zmieniają się potrzeby i tempo życia lokatorów. Dowiedz się jak optycznie powiększyć małe mieszkanie, bez konieczności przeprowadzki.

Postaw na jasne kolory we wnętrzu

W niewielkim mieszkaniu warto zainwestować w jasne, pastelowe barwy w ciepłych tonacjach. Niedoceniony biały kolor odbija światło nawet do 80% przez co, jednocześnie powiększa wnętrze i dodaje elegancji. Najmodniejsze w tym sezonie jest połączenie białych ścian z jedną w delikatnych, ale żywych barwach – działa to bardzo energetyzująco i odświeżająco.

Jeszcze lepszy efekt powiększenia przy jasnych ścianach, uzyskasz dzięki równie jasnej podłodze. Linia ich zbiegu nie będzie rzucała się w oczy, a Ty uzyskasz optycznie kilka dodatkowych centymetrów.

Czasem mniej znaczy więcej – minimalistyczna aranżacja wnętrza

Czym byłoby nasze mieszkanie bez mebli? Tylko pustą przestrzenią bez wyrazu. Podczas urządzania, nie możemy zapominać o tym, że to nasze miejsce na relaks. Spędzanie w nim czasu powinno być przyjemnością. Dlatego powinniśmy je wyposażyć w wyłącznie dobrze wykonane, estetyczne meble, które pozwolą nam osiągnąć zamierzony efekt aranżacyjny.

Zaplanuj jak najwięcej elementów wykonanych ze szkła lub plexi, takich jak stoły, krzesła, lampy, blaty. Jeżeli meble będą wykonane z innego materiału, dobrze byłoby, aby miały błyszczącą, jasną powierzchnię, która będzie odbijać światło. Meble stanowiące jednolitą kompozycję, dodadzą klasy i harmonii.

Sufity lustrzane w małym mieszkaniu. Czy to dobry pomysł?

Małe przestrzenie wprost uwielbiają lustra, dlatego nie powinny być wieszane tylko w przedpokoju i łazience. Umieszczenie ich w salonie może przynieść naprawdę zaskakujące rezultaty. Jeżeli zrobisz to w odpowiedni sposób, możesz wręcz podwoić powierzchnię mieszkania. Lustra wiszące pionowo podwyższą pokój, pionowo – poszerzą pomieszczenie. Dobrym pomysłem na aranżacje przedpokoju jest szafa z lustrzanymi, przesuwanymi drzwiami lub wysokie, pionowe lustro.

Wieszanie luster na ścianach, to nie jedyne rozwiązanie – warto zastanowić się nad lustrzanymi sufitami. Są nowoczesne, eleganckie, modne i można je coraz częściej spotkać nie tylko w restauracjach, ale również w mieszkaniach prywatnych. Ich zaletą jest oczywiście odbicie całej powierzchni pokoju, co stwarza wrażenie głębi i przestrzeni. Są dostępne w dowolnej kolorystyce i rozmiarze. Dzięki możliwości dodatkowego podświetlenia, sufity napinane typu Barrisol mogą mieć również efekt gwiaździstego nieba.

Stwórz idealne wnętrze dla siebie

Mieszkanie, w którym spędzamy tyle czasu każdego dnia, powinno pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. Jeżeli w pewnym momencie swojego życia będziesz potrzebował więcej przestrzeni, warto zastanowić się nad remontem i ponowną aranżacją wnętrza. Zmiany takie jak przemeblowanie czy malowanie mogą okazać się na tyle owocne, że pokochamy swoje mieszkanie na nowo. Przestrzeń z którą się utożsamiasz powinna być estetyczna i spełniać Twoje potrzeby.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Nowoczesny Efekt.

comments icon6 komentarzy
6 komentarze
92 wyświetlenia
bookmark icon

6 thoughts on “Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane