fbpx
Ciekawe rozwiązania

Jak kupować fotele ogrodowe – w komplecie czy osobno?

• Zakładki: 14


Fotele ogrodowe to jeden z popularniejszych wyborów jeżeli chodzi o aranżacje przestrzeni wokół domu. Mogą mieć różne wielkości, kształty, funkcjonalności, a także być częścią większego zestawu lub stanowić osobny element. Jak je kupować? Na co zwracać uwagę?

Fotele ogrodowe – charakterystyka

Fotele w ogrodzie mogą pełnić bardzo istotną funkcję. Są wygodne i komfortowe, dzięki czemu można spędzić czas na świeżym powietrzu, rozkoszując się odpoczynkiem i pogodą. Świetnie sprawdzają się na tarasy i balkony i można dodatkowo zaopatrzyć się w stoliczek kawowy, by spędzić przyjemne chwile przy parującej filiżance. Fotele ogrodowe mogą rzecz jasna występować w bardzo różnych wersjach jeżeli chodzi o kształty, funkcjonalności i rzecz jasna materiał wykonania.

Fotele ogrodowe – osobno czy w zestawie?

Pierwsze, nad czym warto byłoby się zastanowić, to czy kupić fotele ogrodowe w zestawie, czy osobno. Wybór będzie z pewnością uzależniony od takich kwestii, jak ilość wolnego miejsca czy to, do czego i w jaki sposób będą te meble wykorzystywane. Producenci starają się tworzyć jednolite pod względem stylistyki zestawy, jednak nie oznacza to, że koniecznie trzeba kupować wszystkie elementy wyposażenia. Wiadomo, że w ten sposób łatwiej się wszystko prezentuje, każdy może mieć jednak inne potrzeby.

Zakup razem czy osobno będzie indywidualną kwestią. Wybór gotowego kompletu z fotelami ogrodowymi sprawi, że nasz taras czy balkon utrzyma ten sam styl, co będzie miało duży wpływ na to, jak zaprezentuje się ogólny wygląd tej przestrzeni. Oczywiście zakup pojedynczych mebli także ma sens, zwłaszcza gdy zestaw nie odpowiada nam tym, co się w nim znajduje lub po prostu byłoby za dużo elementów. Poza tym najczęściej istnieje możliwość doboru poszczególnego wyposażenia i dopasowanie go do potrzeb, tworząc własne zestawy.

Gdzie kupić fotele ogrodowe? Wiodący producenci

Fotele ogrodowe znajdziesz w sklepach ogrodowych i z wyposażeniem domu, a także w sprzedaży internetowej i w marketach budowlanych typu: Obi, Leroy Merlin, Castorama itp. Wśród producentów foteli do ogrodu warto wymienić takie uznane firmy jak np.: Gardinetta, Miloo, Nardi czy Stern. Inwestycja w meble ogrodowe – fotele tych firm to zawsze inwestycja w najwyższą jakość.

Jakie są rodzaje foteli ogrodowych?

Standardowe fotele ogrodowe przypominają te, które często spotkać można w naszych salonach. Dużą popularnością cieszą się także fotele kubełkowe, takie z poduszkami czy okrągłe. Nierzadko wybiera się też te o bardziej designerskim kształcie, zwłaszcza gdy inwestuje się w meble nowoczesne. Nie można zapomnieć także o fotelach wiszących, bujanych czy fotelach kokonach. Te wymienione jako ostatnie najczęściej kupuje się osobno i rzadko kiedy dostępne są w zestawach, choć poprzez ich wygląd i zastosowane materiały łatwo dopasować je do reszty wyposażenia.

Jaki materiał na fotel ogrodowy?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów mebli ogrodowych, które wykonywane są z różnych materiałów. Do najpopularniejszych należą drewno, technorattan, rattan, tworzywa sztuczne i metal. Każde z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto wcześniej dobrze się zastanowić nad tym, który z nich sprawdzi się najlepiej. Z pewnością na ich tle wyróżniają się choćby fotele z technorattanu z miękkimi poduchami, które są zarówno bardzo stylowe, wytrzymałe, jak i niesamowicie wygodne. Rzecz jasna inne materiały też mogą się dobrze do tego nadal, ale niezależnie od wyboru, powinno się zwrócić uwagę na jakość wykonania.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *