fbpx
Łazienka

Jak dobrze wybrać meble łazienkowe?

• Zakładki: 16


Odpowiednio dobrane meble są jednym z nieodzownych elementów funkcjonalnej łazienki. W końcu każdy użytkownik powinien mieć wyznaczone miejsce do przechowywania poszczególnych przedmiotów. W łazience przechowujemy kosmetyki, środki czystości, produkty i sprzęt używany do codziennej pielęgnacji. Ważne jest to, że nie każdy mebel będzie odpowiedni do danej przestrzeni, zatem warto skorzystać z profesjonalnej pomocy przy wyborze wyposażenia.

Styl łazienki, a dobór mebli

Meble łazienkowe to przede wszystkim szafki, których głównym przeznaczeniem jest łatwiejsze zaprowadzenie porządku w pomieszczeniu. Pierwszym kryterium, na które zwraca się uwagę, jest aspekt wizualny, co nie powinno dziwić. Każdemu zależy na zaaranżowaniu pomieszczenia w możliwie najlepszy sposób, zapewniający komfort przebywania w nim. Obecnie na rynku znajduje się wiele szafek o różnych wymiarach, kolorystyce, sposobie budowy. Zdecydowany prym wiodą meble łazienkowe w kolorze białym, chociaż coraz więcej osób zwraca uwagę na czarne i grafitowe. Nie zmieniają się natomiast preferowane style, ponieważ cały czas modne są minimalistyczne i nowoczesne rozwiązania. Ciekawymi są ponadto wnętrza rustykalne i retro – wszystko tak naprawdę jest uzależnione od ogólnych upodobań i oczekiwań osób urządzających łazienki. Warto pamiętać, że w tym zakresie nie ma złych wyborów, każdy jest słuszny pod warunkiem zgodności z samym sobą. Oczywista jest różnorodność gustu, ale kupując meble łazienkowe trzeba wziąć pod uwagę funkcjonalność i rozwiązania czysto techniczne. Do tych kwestii niezbędny jest obiektywizm, aby uniknąć popełnienia trudnych do naprawy błędów. Wystarczy przestrzegać kilku zasad użytkowego wyposażenia łazienki, aby przebywanie w tym pomieszczeniu było zawsze przyjemnością.

Zdjęcie: grekon.pl/

Zasady urządzania łazienki

Wygląd mebli łazienkowych jest ważny, ale z całą pewnością nie najważniejszy. Mają one spełniać określone kryteria i służyć użytkownikom łazienki jak najdłużej i możliwie najlepiej. Częsty dylemat dotyczy rodzaju szafek – do wyboru pozostają wiszące lub stojące. Pierwsza opcja wiąże się z wygodniejszym czyszczeniem przestrzeni wokół i nowoczesnym wyglądem. Natomiast stojące nie wymagają montażu do ściany i mają większy udźwig. Ich wadą jest jednak gromadzenie się pod nimi wielu zanieczyszczeń. Kolejny dylemat dotyczy szafek otwartych i zamkniętych, trudno jednoznacznie wybrać lepsze rozwiązanie. Drzwiczki wyglądają bardziej estetycznie, nie widać przechowywanych w środku przedmiotów. Jednak w otwartych szafkach mieści się więcej rzeczy, ale dostęp do nich jest ułatwiony, co w przypadku posiadania małych dzieci może być kłopotliwe. Niemniej ważną kwestią jest materiał, z którego powstały meble łazienkowe, a najbardziej popularnymi są płyty i drewno. Nierzadko wybierane są też elementy z tworzyw i metali, tak naprawdę każdy wariant jest odpowiedni, pod warunkiem że całość jest zabezpieczona przed szkodliwym działaniem wilgoci. Jak więc widać wyposażenie łazienki we właściwe meble to nie taka prosta sprawa, należy poświęcić temu nieco więcej czasu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *