fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak dobrać nowoczesne ogrodzenie do stylu domu?

• Zakładki: 10


Ogrodzenie działki, na której znajduje się dom, ma za zadanie nie tylko chronić posesję, ale również korzystnie wpływać na jej estetykę. Dobrze dobrane ogrodzenie podnosi także wartość posesji. Przy doborze odpowiedniego ogrodzenia do domu, powinniśmy wziąć pod uwagę to, aby wizualnie komponowało się ze stylem domu. Przedstawiamy kilka cennych porad, jak dobrze dobrać wizualnie nowoczesne ogrodzenie do stylu domu?

Nowoczesne ogrodzenia gabionowe – tam, gdzie kamień, kostka, biel

Bardzo dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się ogrodzenia gabionowe, czyli takie gdzie w koszu gabionowym – wykonanym np. ze stali galwanizowanej – umieszcza się kamienie. Takie ogrodzenie znakomicie komponuje się z domami, które posiadają elementy kamienne, a także z gładkim, białym kolorem ścian. Nowoczesne ogrodzenia gabionowe są znakomitym uzupełnieniem minimalistycznych ogrodów oraz wszędzie tam, gdzie podjazdy, ścieżki wykonane są z kostki brukowej lub kamiennej.

Ogrodzenia systemowe – uniwersalne rozwiązanie

Przy nowoczesnych domach i ogrodach, bardzo dobrze zaprezentują się również rozwiązania systemowe. Takie metalowe orodzenia umożliwiają skompletowanie jednolitego stylowo ogrodzenia, składającego się z furtki, bramy (np. dwuskrzydłowej lub przesuwnej) oraz odpowiedniej liczby paneli-segmentów, którymi można ogrodzić całą posesję. Kolor i styl takiego ogrodzenia powinien być analogiczny do poszczególnych elementów domu – dachu, balustrady na balkonie, tarasie i schodach – tak, aby wszystko tworzyło dobrze skomponowaną całość.

Nowoczesne ogrodzenia palisadowe – minimalizm w dobrym smaku

Ogrodzenia palisadowe poziome posiadają proste, horyzontalnie ułożone linie, które doskonale komponują się ze stylistyką domów minimalistycznych w stylu nowoczesnym. Bardzo dobrze takie ogrodzenia prezentują się przy domach, które w podobnym stylu i kolorze zaaranżowane mają balkony i tarasy. Komponują się zwłaszcza z kolorem białym.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe – tam, gdzie biel, szarość, czerń

W przypadku domów w jednolitym kolorze białym, różnych odcieniach szarości, a nawet wykończonych w kolorze czarnym, bardzo dobrze zaprezentują się ogrodzenia metalowe. Największą rolę aranżacyjną w przypadku takich płotów odgrywają ich proste – geometryczne kształty. Takie płoty mogą być wykonane z metalowych kształtowników, blachy pełnej lub perforowanej lub z drutu zgrzewanego – ogrodzenia panelowe.

Ogrodzenia panelowe – ciekawe połączenia

W nowoczesnych aranżacjach posesji bardzo ciekawie prezentują się ogrodzenia panelowe. Najlepiej zaprezentują się jako uzupełnienie pomiędzy elementami gabionowymi, czy też dodatek do metalowych bram. Elementy panelowe nadają lekkości posesjom, sprawdzają się zwłaszcza, gdy chcemy zaprezentować ogród i dom.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
5 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *