fbpx
Wnętrza

Jak dobrać napęd do bramy wjazdowej do domu – poradnik

• Zakładki: 28 • Komentarz: 2


Każdy z nas chce jak najlepiej chronić swoje domostwo. Z tego też powodu budujemy trwałe ogrodzenia, dbamy o dodatkowe zabezpieczenie w postaci alarmów, monitoringu itd. Jednak jednym z istotniejszych elementów zabezpieczających naszą posesję jest brama wjazdowa. Wybierając bramę wjazdową warto pomyśleć nie tylko o bezpieczeństwie, ale i o komforcie użytkowania. Takim rozwiązaniem zarówno kwestii bezpieczeństwa, jak i wygody użytkowania jest zastosowanie napędu do bramy. O komforcie, jaki dale automatyka bram z pewnością mógł przekonać się każdy, kto nie musiał wychodzić na siarczysty mróz, albo ulewę, by otworzyć, a następnie zamknąć bramę. Jednak, aby napęd do bramy działał perfekcyjnie i bez awarii należy poświęcić nieco czasu na jego wybór. Wraz z firmą Beninca przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie napędu do bramy.

brama

Dobieramy napęd do bramy – na co zwrócić uwagę?

Wybór napędu do bramy nieco inaczej wygląda w przypadku, gdy kupujemy nową bramę i napęd, niż gdy potrzebujemy automatyki do istniejącej już bramy. Pierwszy przypadek jest znacznie prostszy – w doborze bramy oraz napędu mogą pomóc nam doradcy w sklepie, którzy stworzą zestaw kompatybilnych ze sobą elementów. Wówczas możemy mieć też pewność, że napęd i brama będą dobrze działać w połączeniu. Jeżeli jednak chcemy unowocześnić bramę, która już jest zamontowana, wówczas należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • ciężar bramy – napędy przeznaczone są dla bram o określonej wadze. Jeżeli zastosujemy odpowiedni napęd do zbyt ciężkiej bramy, może on ulec awarii, a nawet zupełnemu zniszczeniu. 
 • rodzaj bramy – napędy do bram przesuwnych i skrzydłowych różnią się konstrukcją. Warto o tym pamiętać!
 • częstotliwość użytkowania – napędy do bram wykorzystywane są nie tylko w domach mieszkalnych, ale i w przypadku wjazdów na osiedla czy na teren firmy. Dlatego kupując napęd do bramy należy oszacować, jak wiele osób będzie użytkować bramę. 
 • sprawdzony producent – bardzo ważne by automatyka do bramy była niezawodna i bezawaryjna. Dlatego też warto zdecydować się na napęd do bramy sprawdzonego producenta. Urządzenia oferowane przez sprawdzone marki odznaczają się solidnym wykonaniem i trwałymi elementami, co zwiększa żywotność napędu. 

Macie swoje doświadczenia związane z korzystaniem z napędów do bram? Chcecie zadać pytanie naszym ekspertom? Zapraszamy do pozostawienia komentarza pod artykułem. Możecie też wziąć udział w dyskusji na naszym forum.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

2 thoughts on “Jak dobrać napęd do bramy wjazdowej do domu – poradnik

  Napisz komentarz…

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Najstarsze
  Najnowsze
  Najwyżej oceniane