fbpx
Ogród

Jak bezpiecznie korzystać z trampoliny ogrodowej?

• Zakładki: 23


Lato to idealny czas na spędzanie czasu w ogrodzie. Kiedy możemy cieszyć się świeżym powietrzem na zewnątrz, w naszych pięknych zielonych krajobrazach, czujemy, że znów żyjemy! Ludzie często kupują większe lub mniejsze zabawki dla swoich dzieci, biorąc pod uwagę to, co będą robić w tym okresie – czy będzie to gra w piłkę, zabawa w piaskownicy, czy aktywność fizyczna. Jedną z większych atrakcji są trampoliny ogrodowe, jednakże rodzice często zastanawiają się, czy na pewno są bezpieczne. Jak z nich korzystać, by minimalizować ryzyko? Podpowiadamy w naszym artykule

  • Warto dbać o aktywność fizyczną najmłodszych

To bardzo ważne, aby dzieci były aktywne fizycznie. Dużo się mówi w dzisiejszych czasach o tym, że najmłodsze pokolenie jest zainteresowane tylko technologią, ale to nieprawda. Jeśli damy im możliwość ciekawego, aktywnego spędzania czasu, na pewno z tego skorzystają.

Przygotujmy ogród tak, aby był naszym rajem. Plac zabaw z piaskownicami, trampolinami czy basenami latem to atrakcje, które zajmą dzieci na wiele godzin beztroskiej zabawy!

  • Czy trampolina jest bezpieczna? 

Przed zakupem trampoliny trzeba się sporo natrudzić, ale najwięcej zmartwień powinno pochodzić od ciebie. Należy upewnić się, że dziecko bawi się pod nadzorem osoby dorosłej i w dobrych warunkach bezpieczeństwa – np. nie przebywa samo zbyt blisko krawędzi. 

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w takie części do trampoliny, które zwiększają bezpieczeństwo, jak na przykład siatki ogradzające, pianki na stelaż itd. Należy również zakupić trampolinę z certyfikatem, co oczywiście wiązać się będzie z wyższą ceną, jednak kupowanie podrabianych sprzętów tego rodzaju, nie jest dobrym pomysłem.

Warto również wziąć pod uwagę, że najwięcej urazów ma miejsce, gdy na trampolinie jednocześnie znajduje się więcej niż jedna osoba. W związku z tym pamiętajmy o tym, by jednocześnie skakała tylko jedna osoba. Jeśli jest ich więcej, stwórzmy kolejkę do zabawy. Bardzo ważne jest również to, aby dorośli stale nadzorowali zabawy dzieci, by w razie wypadku szybko zareagować. 

Musimy przyjrzeć się elementom stelażu, sprawdzić, czy są solidne, jaki jest materiał, na którym się skacze, do jakiej wagi jest odpowiedni itd. Te wszystkie szczegóły są niezwykle istotne dla zachowania bezpieczeństwa. 

  • Dobre strony aktywności na trampolinie

Trampolina to prosty, ale wszechstronny sprzęt, który można wykorzystać do wielu różnych celów. Niezależnie od tego, czy dziecko chce po prostu poskakać i dobrze się bawić, czy też popracować nad swoją równowagą – będzie pomocny i zaangażuje wiele mięśni. 

  • Przygotowania do zabawy

Trampolina to świetna zabawa dla wszystkich grup wiekowych. Wymaga siły i wytrzymałości! Są jednak pewne zasady, których należy przestrzegać podczas skakania: przed rozpoczęciem należy upewnić się, że dziecko nie jadło i nie piło minimum godzinę przed skokami. Warto też wciągnąć wszelkie dodatki, jak kolczyki czy naszyjniki, które podczas zabawy mogą stać się niebezpieczne. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *