fbpx
Budowa domu

Hydroizolacja łazienki – dlaczego jest taka ważna?

• Zakładki: 18


Hydroizolacja łazienki ma kluczowe znaczenie w dalszej jej eksploatacji. Duża wilgoć i woda mogą doprowadzić do ogromnych szkód – od zacieków na ścianie czy podłodze, przez grzyby i pleśń w łazience po zalania sąsiadów. Dowiedz się, dlaczego tak ważne jest, by podczas remontu położyć dobrej jakości hydroizolację łazienki.

Hydroizolacja kabiny prysznicowej z odpływem liniowym i z brodzikiem

Wykonując hydroizolację w łazience, szczególną uwagę należy zwrócić na przestrzeń, w której planowana jest kabina prysznicowa. Izolację powinno zastosować się zarówno w przypadku kabiny prysznicowej bez brodzika, jak i kabiny z brodzikiem. Wykonanie prysznica z odpływem liniowym należy powierzyć profesjonalistom, którzy podczas prac nie popełnią choćby najdrobniejszego błędu. Odpowiedni kąt nachylenia jest niezbędny, by woda spływała w sposób właściwy, a hydroizolacja podłogi pod prysznicem uchroni przed poważnymi skutkami zalania. Izolacja jest także niezbędna, gdy planowany jest montaż kabiny z brodzikiem. Będzie ona skutecznie zabezpieczać podłogę inwestora oraz sufit sąsiada przed ewentualnym wyciekiem wody, np. w przypadku awarii syfonu brodzikowego, do której dochodzi stosunkowo często.

Hydroizolację łazienki należy wykonać z zastosowaniem najwyższej jakości materiałów. Dobrym wyborem będą materiały hydroizolacyjne Water Block – WB Primer, WB Tape Pro, WB Membrane, WB Duo Flex oraz WB Flex Glue.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *