fbpx
Aranżacja wnętrz

Gumolit na podłogę – wszystko co trzeba wiedzieć

• Zakładki: 8


Linoleum to naturalny, ekologiczny i bardzo praktyczny sposób na szybkie wykończenie podłogi. Stosunkowo niedrogi i efektownie się prezentujący materiał obecnie wraca do łask i staje się coraz częściej wykorzystywany w naszych domach – niezależnie od stylu wnętrzarskiego, jaki panuje we wnętrzu.

Linoleum na podłogę

Linoleum może być wykorzystane praktycznie w każdym wnętrzu, niezależnie od tego, na jaki projekt domu się zdecydowaliśmy. Ze względu na swoje właściwości, takie jak np. odporność na wilgoć i wytrzymałość na uszkodzenia, może znaleźć zastosowanie w eleganckiej łazience w stylu retro, ale również zagościć w przedpokoju, na balkonie czy w kuchni. Na rynku znajdziemy linoleum w różnych kolorach i wzorach do wyboru, dzięki czemu z łatwością dostosujemy je do wystroju wnętrza.

Linoleum – co to jest i jakie ma zastosowanie?

Wykładzina linoleum to materiał wykończeniowy, który powstaje z połączenia naturalnych surowców – mączki drzewnej i korkowej, oleju lnianego, pigmentów oraz wapieni umieszczanych na płótnie jutowym.

Wykładziny linoleum są też dodatkowo pokryte polimerem lub akrylem, co podnosi ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania, a także na działanie wody. W efekcie powstaje naturalny materiał wykończeniowy, który świetnie sprawdzi się w nowoczesnej kuchni, łazience oraz innych pomieszczeniach.

Linoleum nie jest drogie, dzięki czemu pozwala na przeprowadzenie szybkiej metamorfozy wnętrza bez angażowania dużych środków finansowych. Ze względu na naturalny skład może być wykorzystywane w domach, w których mieszkają alergicy oraz małe dzieci. Nowoczesne linoleum jest także bardzo estetyczne i zachwyca bogactwem dostępnych wzorów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
57 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *