fbpx
Aranżacja wnętrz

Grzejniki dekoracyjne

• Zakładki: 8


Najlepszy grzejnik dekoracyjny łączy szereg czynników, w tym moc wyjściową BTU, wysokiej jakości materiały, piękne wykończenie i efektywność energetyczną, by stać się rozwiązaniem na miarę twoich potrzeb zarówno w zakresie cieplnym, jak i estetycznym. Jeśli chcesz odmienić swoją przestrzeń, nie rezygnując z mocy grzewczej, grzejniki dekoracyjne, nazywane też designerskimi, są wprost idealne dla ciebie. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i podobnie jak standardowe grzejniki możesz je podłączyć do istniejącego systemu ogrzewania.

Czy grzejniki dekoracyjne są dobre, czy tylko ładne?

Wiele osób niesłusznie uważa, że strona wizualna dekoracyjnego grzejnika zepchnęła efektywność cieplną na dalszy plan. To błąd! Na pytanie, czy grzejniki dekoracyjne są dobre, opowiadamy: i to jeszcze jak! Są niezwykle wydajne, energooszczędne, a ponadto bardzo stylowe. Dzięki nim w prosty sposób zmodernizujesz zarówno wnętrze, jak i domowe środowisko grzewcze. Nowoczesne grzejniki pozwolą podkreślić klimat pomieszczenia. Grzejniki dekoracyjne wykorzystują konstrukcję rurową, żebra konwekcyjne i panele grzewcze. Zostały zaprojektowane tak, by zmaksymalizować powierzchnię grzewczą i moc wyjściową BTU (z ang. British Thermal Unit – brytyjska jednostka termiczna) bez uszczerbku dla estetyki. Designerskie grzejniki pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń w każdym pomieszczeniu, gdyż występują w różnych kształtach. We wnętrzach nowoczesnych sprawdzą się grzejniki pionowe. W nieco bardziej tradycyjnych kolumnowe, zbudowane są z laserowo spawanych profili stalowych.

Grzejniki dekoracyjne

Czy grzejniki dekoracyjne są wydajne?

Im większa powierzchnia grzejnika, tym wyższa moc cieplna. Na efektywność energetyczną grzejnika ma wpływ również jego wygląd – projekt, kolor, rozmiar. Dla przykładu biały grzejnik dekoracyjny emituje więcej ciepła niż czarny, a nowoczesny grzejnik poziomy jest bardziej efektywny niż pionowy. Przed zakupem designerskiego grzejnika musisz dokładnie obliczyć wartość BTU dla przestrzeni, w której chcesz zamontować grzejnik. Jak to zrobić? Możesz skorzystać z kalkulatora do przeliczania BTU/h na kW i kW na BTU/h.

Jakie wykończenia są dostępne?

Grzejniki dekoracyjne są dostępne w wielu różnych wykończeniach, które nie zmniejszają zdolności do emitowania ciepła, czyli wydajności kaloryfera. Powłoki malowane proszkowo mają nawet wyższy poziom emisyjności niż metal z matowym wykończeniem. Jeśli potrzebujesz klasycznego białego wykończenia, nowoczesnej czerni lub też grzejnika w kolorze czerwonym, aby kontrastował ze ścianą w łazience, jest to możliwe. Grzejniki dekoracyjne odnajdą się w każdym stylu aranżacji wnętrza.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *