fbpx
Aranżacja wnętrz

Grzejnik łazienkowy – wszystko co trzeba wiedzieć

• Zakładki: 4


Grzejnik łazienkowy to bardzo ważny element wyposażenia – nie tylko zapewnia komfort termiczny w pomieszczeniu, ale również umożliwia suszenie ręczników. Może też pełnić funkcje dekoracyjne.

Grzejnik łazienkowy – czym się cechuje?

W nowoczesnych łazienkach nie ma miejsca na duże, mało estetyczne kaloryfery żeberkowe, które były niegdyś wykorzystywane, głównie w blokach z wielkiej płyty, ale i częściowo w starej generacji domów prywatnych. Dziś na rynku masz do wyboru tak wiele różnych grzejników łazienkowych, że ich wybór nie wymaga przedkładania funkcjonalności nad estetykę. Dekoracyjny grzejnik łazienkowy, wykonany z różnych materiałów, o różnej powierzchni grzewczej, będzie nawet ozdobą dla łazienki, w której go umieścisz.

Kiedy wybierasz łazienkowy grzejnik dekoracyjny, zwracasz z pewnością uwagę na to, czy będzie pasował do twojej łazienki lub pokoju kąpielowego. Powinieneś jednak także sprawdzić jego rozmiar, kształt, czy moc oraz rodzaj specyfikacji przekazywanego ciepła. Ważne, by dzięki niemu w pomieszczeniach łazienkowych panowała odpowiednia temperatura.

Najczęściej w łazienkach domowych czy w mieszkaniach prywatnych stosowane są drabinkowe grzejniki, które służą również jako wieszak na pranie lub na ręczniki. Dostosuj odpowiednią moc grzewczą do własnych potrzeb i do rozmiaru Twojego pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik łazienkowy?

Wybierając grzejniki łazienkowe w sklepie, sprawdź przede wszystkim, na jakiej zasadzie działają. W sprzedaży znajdziesz modele podłączane do instalacji centralnego ogrzewania, ale również takie, które tego nie wymagają – można je podłączyć bezpośrednio do źródła energii elektrycznej.

Ważny jest również design, który nie tylko przekłada się na estetykę wnętrza, ale również wpływa na funkcjonalność urządzenia. W łazience warto zdecydować się na efektowny grzejnik drabinkowy, np. biały lub zdecydować się na oryginalny kaloryfer dekoracyjny.

Grzejnik łazienkowy – z jakiego materiału może być wykonany?

Pozostaje jeszcze wybór materiału, z jakiego powinien być wykonany grzejnik do Twojej łazienki. Możesz wybierać spośród:

  • grzejników stalowych,
  • grzejników aluminiowych,
  • grzejników żeliwnych.

Największy wybór estetycznych modeli występuje obecnie wśród grzejników stalowych. Mogą mieć one wiele różnych rozmiarów i dużą moc. Szybko się nagrzewają i wolno oddają ciepło do otoczenia, ale ich wadą jest podatność na tzw. twardą wodę, ponieważ w ich wnętrzu osadzać się będzie kamień. Szkody w instalacji może też wyrządzić rdza. Najczęściej kaloryfery stalowe mają charakter grzejników płytowych, składających się z jednej lub dwóch czy trzech płyt.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *