fbpx
Wnętrza

Grzejnik dekoracyjny – praktyczny i stylowy

• Zakładki: 10


Grzejniki kojarzą się z praktycznym, lecz mało stylowym, koniecznym elementem wyposażenia domu. Na szczęście tak wcale nie musi być. Otóż zawsze można zdecydować się na grzejnik dekoracyjny. Dzięki temu zyska się dodatkową ozdobę wnętrza. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej.

Grzejnik dekoracyjny – funkcjonalność na miarę oczekiwań

Wiele osób sądzi, że grzejnik ma pełnić tylko funkcję grzewczą. Na szczęście może być również dekoracją. Wbrew pozorom nie trzeba wcale wybierać prostych i niezbyt gustownych białych grzejników, które nie pasują do aranżacji. Dostępne są grzejniki, które wyróżniają się formą i kolorem, a przy tym mają dobrą moc grzewczą i szybko się nagrzewają. Tutaj doskonałym wyborem jest podokienny grzejnik aluminiowy, który jest zbudowany z łukowatych żeberek. Zachwyca on swoją surowością, geometryzmem oraz kolorem szarym. Niewątpliwie pasować będzie do wnętrz w stylu industrialnym czy loftowym. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że maksymalna temperatura pracy wynosi do 95 stopni Celsjusza. Przy wyborze trzeba pamiętać, aby dobierać ilość żeberek do powierzchni. W przypadku dużego salonu doskonale sprawdzi się grzejnik, który posiada 20 żeberek. Do mniejszych pomieszczeń wystarczy ośmiożeberkowy. Można wybrać również grzejnik dekoracyjny eleketryczny, który ma lustrzane wykończenie. Prezentuje się niczym lustro, a przy tym ma dużą moc grzewczą. Również w tym przypadku temperatura pracy może wynosić 95 stopni Celsjusza, zaś ciśnienie robocze kPa. Warto jeszcze zwrócić uwagę na bardzo prosty montaż. Jeżeli lubicie niecodzienne rozwiązania, to polecamy Wam grzejnik, który prezentuje się niczym korona. Tutaj producent zastosował rozpięte na boki ramiona. Górna część jest pięknie scalona oświetleniem. Również w tym przypadku z montażem naściennym bez problemu poradzicie sobie samodzielnie. 

Mocny grzejnik w stylowym wydaniu – jak znaleźć najlepszy model do łazienki?

Wybór grzejnika do łazienki ma niewątpliwie duże znaczenie. Należy postawić na taki o mocy 2000 W, który doskonale ogrzeje nawet dużą powierzchnię. Jednocześnie grzejnik nie musi być minimalistyczny czy subtelny można postawić na taki o dekoracyjnym wykończeniu. Świetnie prezentują się modele wyposażone w listwę ozdobną chromowaną ale można też postawić na takie, które mają bardziej futurystyczne kształty. Grzejnik w kolorze białym zbudowany z rurek o przekroju kwadratowym świetnie będzie prezentował się we wnętrzu w stylu glamour. Można również wybrać grzejnik narożny, który dostępny jest w różnych kolorach. Bez problemu dopasujecie go do aranżacji. Możecie dobrać go monochromatycznie, ale też kontrastowo. Jeżeli cenicie nowoczesność, to wybierzcie grzejnik utrzymany w futurystycznym wydaniu. Może być to np. kształt V. Ciekawym wyborem jest również ten o gładkiej powierzchni. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sanitbuy Łazienki w internecie.      

Fot. Shutterstock     

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *