fbpx
Kuchnia

Granitowy zlewozmywak narożny

• Zakładki: 8


Urządzanie kuchni do najłatwiejszych zadań nie należy. Pogodzenie funkcjonalności z estetyką często opiera się na sztuce kompromisu. Nie zawsze można mieć to, czego się pragnie, szczególnie gdy niewielki metraż i mało ustawny układ kuchni mocno robią pod górkę, ograniczając pole do popisu. Jeśli liczysz każdy centymetr wolnej przestrzeni, ale nie po drodze ci z żegnaniem się pięknem i oryginalnym wzornictwem, z pomocą przyjdzie granitowy zmywak narożny. Sprawdzi się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach.

Zalety zlewozmywaka z granitu

Jeśli chodzi o sam materiał, to lepiej nie mogłeś trafić. Siódemka w dziesięciostopniowej skali twardości Mohsa mówi sama za siebie. Wyżej są już tylko minerały, z których zlewozmywaków się nie wykonuje. Granitowy zmywak narożny jest mieszanką piasku kwarcowego oraz żywicy akrylowej lub poliestrowej – na ogół w stosunku 80% do 20%. Brak szczelin i łączeń sprawia, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które uniemożliwia przenikanie wilgoci do materiału i przeciekanie wody. Granitowy zmywak jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Nie pęknie i nie odkształci się pod wpływem codziennej, intensywnej eksploatacji. Nie są mu straszne wysokie temperatury, środki chemiczne i gorący tłuszcz. Wspomniany wcześniej piasek sprawia, że granitowy zlewozmywak jest podatny na farbowanie. Oznacza to, że nie musisz stawiać na klasyczną (i piękną swoją drogą) czerń. Czerwień, zieleń, beż, biel – do wyboru, do koloru. Bez problemu dopasujesz kolor do stylu aranżacji kuchni.

Minusy granitowego zlewozmywaka narożnego

Jedynym minusem granitowego zlewu jest jego waga. Jest bardzo ciężki, więc może pojawić się potrzeba wzmocnienia konstrukcji szafki. Oczywiście wszystko będzie zależeć od wielkości zlewozmywaka, na który się zdecydujesz.

Jak wykorzystać zlewozmywak narożny?

Granitowy zlewozmywak narożny, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do montażu w rogu pomieszczenia. Choć nie jest to codzienne rozwiązanie, ręczymy za jego praktyczność. W końcu wykorzystujesz na ogół niewykorzystywane miejsce, zyskując cenną przestrzeń na blacie roboczym. W ten ciekawy wizualnie sposób – zlew może mieć kształt wieloboku – oddzielasz poszczególne strefy funkcjonalne, dbając o lepszą organizację kuchni i większy porządek. Ergonomiczne zaplanowana kuchnia to miejsce, w którym aż chce się przebywać.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *