fbpx
Aranżacja wnętrz

Gorący trend 2023 – wnętrza wielofunkcyjne

• Zakładki: 8


W 2023 roku (i przez kolejne 5 lat) wielofunkcyjne pomieszczenia będą w cenie.  Ktoś mógłby powiedzieć, że to żadna nowość, wszak od wielu lat łączymy kuchnię z jadalnią, salon z kuchnią itp., i zapewne miałby sporo racji. Chodzi jednak o mądre tworzenie wnętrz elastycznych, które będą się zmieniać razem z nami. Przestrzeń powinna dopasować się do naszego zmieniającego się stylu życia. Duże znaczenie będą mieć elementy uniwersalne.

Trend tak naprawdę został wywołany do tablicy w czasie pandemii koronawirusa. Ludzie zdali sobie sprawę z tego, jak ważna jest przestrzeń wielofunkcyjna, w której nadal można oddzielić miejsce pracy od miejsca relaksu, wyznaczyć zdrowe granice.

Jak stworzyć wielofunkcyjną przestrzeń?

  • W większych pomieszczeniach stwórz strefy funkcjonalne. W praktyce chodzi o odpowiednie rozmieszczenie mebli, by w wybranych częściach pokoju można było oddawać się różnym aktywnościom.  Musisz tak zaaranżować przestrzeń, aby sprawiała wrażenie oddzielnej. Do każdego obszaru dobierz inne oświetlenie, używaj luster, dywaników o różnych kształtach i wzorach oraz mebli modułowych mebli.
  • Jeśli masz mniejszą przestrzeń, zapomnij o strefach. Osiągnąłbyś odwrotny efekt. Tutaj trzeba zadziałać eliminowaniem przedmiotów, aby przestrzeń wydawała się bardziej otwarta i przestronna, optycznie przepływała bez zakłóceń. 
  • Meble dwufunkcyjne, które można wykorzystać na kilka sposobów, dopasowując je do potrzeb domowników lub gości, to aranżacyjnych must have. Toaletka, którą możesz zamienić na miejsce do pracy, obrotowe krzesło, które wykorzystasz zarówno w domowym biurze, jak i podczas spożywania kolacji z rodziną, ławka bez oparcia, która może być miejscem do przechowywania przedmiotów, a w razie potrzeby dodatkowym siedziskiem, modułowa leżanka – możliwości jest naprawdę wiele.

Jak stworzyć wielofunkcyjne wnętrze: rozszerz je na zewnątrz

Postaraj się nieco rozszerzyć przestrzeń. Nawet niewielki balkon może stać się miejscem na poranne ćwiczenia lub relaks z książką w ręku i kawą w tle. W trend wielofunkcyjnych wnętrz wpisują się domowe siłownie, zaaranżowane w piwnicy, na strychu lub nawet w sypialni.  Nie bój się takich rozwiązań jak wanna w sypialni. Jeśli dokonasz mądrych wyborów projektowych lub skorzystasz z pomocy specjalisty, możesz stworzyć dobrze przemyślaną przestrzeń, która pomoże ci zrelaksować się, odciążając niewielką łazienkę. Na ogół jest w niej za duży ruch, higiena odbywa się z zegarkiem w ręku, a to nie sprzyja odprężeniu. Wielofunkcyjna kuchnia to już nie tylko miejsce do gotowania lub spożywania posiłków. Jeśli masz wyspę kuchenną, możesz mieć wszystko. Miejsce na zabawę, odrabianie lekcji, bar, przestrzeń do organizowania spotkań towarzyskich lub nawet rozgrywek pokerowych. Niech przestrzeń nie ogranicza, zmieniając się razem z twoimi potrzebami.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *