fbpx
Budowa domu

Główne rodzaje i charakterystyki markiz tarasowych

• Zakładki: 18


Markizy z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników tego praktycznego i estetycznego rozwiązania. Dzięki różnym rodzajom instalacji, istnieje możliwość zamontowania produktu nie tylko na tarasach w domach jedno- oraz wielorodzinnych, ale również na balkonach w blokach. Ciesz się piękną pogodą w trakcie lata dzięki markizom! Wrocław, Kraków czy Warszawa – w każdym z wymienionych miast znajdziesz szeroką ofertę tego popularnego rozwiązania. Sprawdź, jakie są rodzaje markiz i czym się od siebie różnią poszczególne typy produktów.

Markiza tarasowa a balkonowa – czym się różnią?

Wraz z pojawieniem się pierwszych słonecznych dni coraz więcej osób spędza czas na świeżym powietrzu. Doskonałymi miejscami do tego są tarasy przy domach oraz balkony w mieszkaniach w blokach. Markizy to rozwiązania, które zapewniają skuteczną ochronę przed różnymi warunkami atmosferycznymi (promieniami słonecznymi w trakcie lata oraz deszczem podczas każdej pory roku). W trakcie upalnych dni należy szczególnie pamiętać o ochronie przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne, ponieważ nie jest to korzystne dla zdrowia.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje markiz – tarasowe oraz balkonowe. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się dużymi rozmiarami, które dodatkowo można zmienić pod indywidualne wymiary tarasów klientów. Dzięki temu markizy np. we Wrocławiu zapewniają cień na wszystkich tarasach, nawet tych o charakterystycznych rozmiarach. Ten rodzaj można bez przeszkód zainstalować zarówno na dachu, jak i na ścianie domu wolnostojącego. W zależności od tego, gdzie markiza zostanie zamontowana, możesz modyfikować jej ustawienie i dopasowywać rozwiązanie do własnych potrzeb.

Markiza balkonowa charakteryzuje się mniejszymi rozmiarami niż rodzaj przeznaczony do montażu w okolicy tarasu. Mimo tego markiza balkonowa równie skutecznie zapewnia dogodne warunki do spędzania bezpiecznie czasu na świeżym powietrzu. W przypadku tego rozwiązania, produkt można zainstalować zarówno na barierce balkonowej, jak i na ścianie budynku oraz na suficie. W związku z tym nie ma ograniczeń co do montażu markizy na konkretnym piętrze w bloku.

Zalety posiadania markizy (Wrocław, Kraków oraz Warszawa)

Markiza to rozwiązanie, które nie tylko zapewnia dogodne warunki na tarasie oraz balkonie. Pomimo tego, że ten produkt chroni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, to dopuszcza naturalne światło do wnętrza pomieszczeń. Dzięki temu możesz cieszyć się w bezpieczny sposób piękną pogodą nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz mieszkania.

Wiele posiadaczy markiz zwraca uwagę na wyjątkową estetyczność tego rozwiązania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli oraz kolorów materiałów, dlatego z pewnością dobierzesz rodzaj, który będzie pasować do elewacji Twojego domu lub bloku.

Zarówno markizy tarasowe, jak i balkonowe mają wbudowany napęd, który pozwala na intuicyjne i łatwe rozwijanie i zwijanie urządzenia za pomocą pilota. Warto również podkreślić, że markizy to instalacje na lata, ponieważ są niezwykle wytrzymałe i odporne na działania warunków atmosferycznych. Materiał jest wykonany z poliestru, a stelaż z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która będzie prezentować się bardzo dobrze nawet po kilku latach intensywnego używania markizy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *