fbpx
Aranżacja wnętrz

Gdzie ustawić stół w jadalni? Podpowiadamy

• Zakładki: 14


Jak świadomie ustawić stół w salonie? Ten mebel powinien być oczywiście funkcjonalny i dobrze służyć i ułatwiać spożywanie posiłków, ale to nie wszystko. Musi być też dobrze dobrany do wnętrza pod względem wyglądu, kształtu i rozmiarów tak, żeby komunikacja w salonie przebiegała bez zakłóceń.

Idealny stół do salonu – ważne wymiary mebli

Wiele zależy od tego, czemu ma służyć wprowadzenie stołu do salonu. Jeśli chodzi o niewielkie meble do salonu takie, jak stoliki kawowe, to najbardziej liczy się ładny design spójny co do stylu z aranżacją pomieszczenia. Jeśli jednak decydujemy się na to, by stworzyć w pokoju strefę z jadalnią, to sprawa się komplikuje.

Rodzaje stołów ze względu na kształt blatu

Zanim wybierzesz konkretny model stołu, sprawdź jakie korzyści niesie wybór mebli o poszczególnych kształtach:

okrągły stół do jadalni – zawsze elegancki mebel, możemy usadzić przy nim dość dużą liczbę gości, gdzie wszyscy będą się nawzajem dość dobrze widzieć; niestety, jego blatu nie da się dosunąć do rogu pokoju, preferuje się więc centralne aranżacje z takim stołem
prostokątny stół do jadalni – być może zmieścimy przy nim mniej osób, ale mebel z takim kształtem blatu zawsze dobrze się prezentuje – zarówno w kuchni, jak i wnętrzu salonu; może być głównym elementem aranżacji, ale też bardziej peryferyjnym wyposażeniem strefy jadalnej kwadratowy stół do jadalni – nim zdecydujesz się zaopatrzyć swój dom w wygodny stół do spożywania posiłków, koniecznie sprawdź też ofertę ciekawych mebli z kwadratowym blatem; takie produkty wykorzystuje się w pomieszczeniu podobnie, jak stoły prostokątne, ale mogą w zestawieniu z dobrze dobranymi krzesłami stworzyć ciekawą aranżację.

Stół czy stolik? Rozkładany blat stołu

Jakie stoły do salonu wybierać? Niekiedy mamy dylemat: obszerny stół do przyjmowania dużej liczny gości, czy też niewielki stolik, obok którego stanie sofa, tworząc kącik wypoczynkowy. W przypadku, gdy salon jest niewielki, funkcjonalnym rozwiązaniem może okazać się mebel z rozkładanym blatem. Niektóre posiadają też regulację wysokości.

Ile miejsca przy stole na jedną osobę?

Wybierając wśród różnych kształtów blatu, powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość miejsca dla przewidywanej ilości gości. Dla jednej osoby powinno być to 60 – 70 cm miejsca przy blacie i ok. 40 cm głębokości.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *