fbpx
Różne

Gdzie stosuje się żarówki G4 LED i jakie są ich zalety?

• Zakładki: 24


Oświetlenie wnętrza jest niezwykle istotnym elementem aranżacji przestrzeni. Dobierając światło o odpowiedniej mocy, a także barwie możesz zmienić atmosferę panującą w danym pomieszczeniu, a także jego proporcje. Oczywiście oświetlenie ma też bardzo praktyczne znaczenie. Umożliwia nam funkcjonowanie po zachodzie słońca i w pochmurne dni. Wraz z rozwojem branży oświetleniowej i pojawieniem się żarówek LED przed użytkownikami otworzyły się nowe możliwości w kwestii tworzenia aranżacji świetlnych. Jednym z rodzajów żarówek LED, mających szerokie zastosowanie jest LED G4. To źródło światła dostępne jest w różnych wariantach. Dlaczego warto wybrać żarówki LED G4, jakie są ich zalety i gdzie można je zastosować – o tym w dzisiejszym artykule. 

Najważniejsze zalety żarówek LED G4 

Choć jeszcze kilka lat temu żarówki LED były traktowane przez część osób jako chwilowa moda, to aktualnie można śmiało stwierdzić, że tendencja zmiany tradycyjnych żarówek na LED utrzymuje się i raczej nic się w tej kwestii nie zmieni. Żarówki LED zawdzięczają swoją popularność głównie swojej energooszczędności. Źródła światła LED zużywają nawet kilkukrotnie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki. Do tego czas ich działania jest znacznie dłuższy niż w przypadku klasycznego oświetlenia. Zatem wybierając LED-y, nie tylko oszczędzać energię elektryczną, rzadziej musisz wymieniać żarówki, a także działasz pro ekologicznie! 

Rodzajów żarówek LED jest dość sporo – różnią się one między sobą liczbą lumenów, barwą światła, kształtem  i rodzajem gwintu do mocowania. Jednym z częściej stosowanych modeli jest LED G4. Żarówka LED G4 odznacza się bardzo niewielkim rozmiarem. Posiada ona specyficzny gwint w postaci dwóch cienkich bolców. Żarówki LED G4 doskonale sprawdzą się w instalacjach oświetleniowych, które instalowane są w ciasnych i trudnodostępnych przestrzeniach – czyli wszędzie tam, gdzie tradycyjne żarówki zupełnie by się nie sprawdziły. 

Innowacyjna żarówka LED G4 230V – czym wyróżnia się ro rozwiązanie?

Większość LED G4 może pracować z prądem o napięciu 12V. Żeby dostosować prąd z naszej sieci energetycznej do tych wymagań, konieczne jest użycie odpowiedniego zasilacza. Jeżeli jednak z przyczyn technicznych nie możemy pozwolić sobie na to rozwiązanie, wówczas świetnym wyborem będą żarówki LED G4 230V. Wyposażone są w wewnętrzny transformator, który umożliwia bezpośrednie podpięcie do sieci, bez konieczności stosowania zasilacza. Dzięki takiej innowacji LED G4 230V może być stosowany w oświetleniu wnękowym, dekoracyjnym, meblowym oraz w oświetleniu blatów. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą LedCorn..

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *