fbpx
Wnętrza

Garnki na indukcję — czy można myć je w zmywarce?

• Zakładki: 18


Zmywarka jest bez wątpienia bardzo przydatnym sprzętem docenianym szczególnie przez wieloosobowe rodziny. Pozwala zaoszczędzić czas na zmywaniu i zwiększa komfort sprzątania po kilkudaniowych posiłkach. Czy garnki przystosowane do płyt indukcyjnych można myć w zmywarce? Od czego to zależy?

Jakie garnki możemy umieścić w zmywarce?

Osoby posiadające w domu płytę indukcyjną mają przynajmniej jeden zestaw garnków do indukcji. Czasami najszybszym rozwiązaniem na ich umycie jest użycie zmywarki, ale czy możemy tak postąpić z naczyniami z dowolnego materiału? Niekoniecznie. Przede wszystkim garnki powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością i odpornością na powstawanie ognisk korozji. Najlepszą opcją są więc garnki wykonane ze stali nierdzewnej. Warto dodatkowo upewnić się, że na naczyniach znajduje się oznaczenie 18/10. Symbol ten odnosi się do zawartości chromu (18%) zabezpieczającego przed korozją i niklu (10%) mającego wpływ na wygląd naczyń.

Garnki nieprzystosowane do mycia w zmywarkach

Do garnków nierekomendowanych do mycia w zmywarce należą miedziane, żeliwne oraz z powłokami teflonową i ceramiczną. Mogą one bowiem utracić swoje właściwości, czego nikt z nas by nie chciał. Pamiętajmy o tym, by każdy zestaw garnków oraz pojedyncze umyte w zmywarce naczynia wyjąć i dokładnie osuszyć. Jeśli pozostawimy je do samoczynnego wyschnięcia, ryzykujemy powstaniem nieestetycznych zacieków z wody. Do przetarcia garnków idealnie nadaje się na przykład bawełniana ściereczka.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *