fbpx
Aranżacja wnętrz

Garderoba w małym mieszkaniu – porady

• Zakładki: 15


Garderoba to luksus, na który niewiele osób może sobie pozwolić, ponieważ ogranicza ich dostępny metraż. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy mamy wiele ubrań, butów czy torebek i chcielibyśmy znaleźć oddzielne miejsce, aby je tam umieścić? Podpowiadamy.

Garderoba w małym mieszkaniu – czy takie rozwiązanie się sprawdzi?

Garderoba w małym mieszkaniu nie musi wcale stanowić oddzielnego pomieszczenia, co z resztą trudno byłoby uzyskać w niewielkim lokalu. Istnieje jednak kilka funkcjonalnych sposobów na zaaranżowanie garderoby w podstawowych pomieszczeniach, takich jak: pokój, sypialnia, łazienka lub przedpokój.

Niektórzy uznają garderobę za zbędny wymysł, który tylko niepotrzebnie zabierze cenne miejsce w niedużym mieszkaniu. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji, a także ilości domowników. Jeśli cenisz sobie harmonię, ład i porządek, a przy tym masz dużo różnych ubrań, butów i innych przedmiotów, to na pewno docenisz dodatkowe miejsce, w którym będzie można je umieścić w przemyślany sposób.

Garderoba z meblami na wymiar

Jeśli posiadasz nieduże mieszkanie, a marzysz o prywatnej garderobie, to najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na garderobę z meblami na wymiar. Projektując dodatkowe miejsce na przechowywanie ubrań i pozostałych przedmiotów bardzo ważne jest, aby maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce, nie zabierając też niepotrzebnie cennej powierzchni małego mieszkania. Dlatego też najlepiej spiszą się tu właśnie meble na wymiar, które ułatwią funkcjonalne zagospodarowanie każdego kawałka mebli oraz dostępnego miejsca w pomieszczeniu, dzięki czemu w pełni dopasujesz całość do indywidualnych potrzeb. Meble na wymiar pomagają w zachowaniu estetycznego wyglądu i porządku.

Garderoba jako wnęka w pomieszczeniu

Wnęka to bardzo użyteczne rozwiązanie. Pełni ona funkcję przechowalni – można tutaj wstawić szafę z licznymi półkami i szufladami oraz funkcję dekoracyjną – wnęka może pomóc w urządzeniu biblioteczki, a także w wyeksponowaniu obrazu lub rzeźby. Garderoba we wnęce najlepiej sprawdzi się w przedpokoju lub sypialni. W małych mieszkaniach najczęściej montowane są klasyczne szafy wnękowe, jednak jeśli metraż na to pozwala, można zaprojektować wnękę, która będzie łączyła w sobie funkcję siedziska oraz przechowalni. Garderobę można również zaprojektować we wnęce pod schodami, dlatego będzie to dobre rozwiązanie dla niewielkich domów, ale także dla małych mieszkań z antresolą.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
94 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *