fbpx
Wnętrza

Funkcjonalna łazienka w eleganckim wydaniu

• Zakładki: 54 • Komentarz: 3


Większość łazienek to miejsca nie tylko służące zachowaniu higieny oraz pielęgnacji urody. Pełnią one także funkcje praktyczne, gdyż to tu najczęściej umieszczamy pralkę, a potem suszymy pranie; wiele łazienek połączonych jest także z toaletą, co z kolei wymaga uwzględnienia w wyposażeniu takich akcesoriów jak szczotka do WC czy uchwyt lub stojak na papier toaletowy. Na szczęście współczesne wzornictwo wychodzi naprzeciw tym potrzebom, wręcz zalewając rynek ogromem sprzętów.

Akcesoria, które sprawdzą się w każdej łazience

Każdy użytkownik suszarki na pranie dobrze wie, jak ważna jest wygoda użytkowania tego sprzętu. W małej łazience najbardziej sprawdza się przenośna rozkładana suszarka na pranie, które przy sprzyjającej pogodzie możemy rozstawić na balkonie lub w ogrodzie. Najkorzystniej jest bowiem suszyć mokrą bieliznę na świeżym powietrzu (ale w cieniu, aby zapobiegać blaknięciu kolorów!), zapewni to bowiem naszemu praniu piękny zapach.

Dobra suszarka musi być nie tylko odpowiednio duża, aby umożliwić rozwieszenie nawet sporej ilości prania, ale i mocna i stabilna. Przy niespełnieniu tych warunków może dojść do wyginania, a nawet łamania się nóżek suszarki, kiedy wieszamy cięższe rzeczy, a z takimi sytuacjami musimy się przecież liczyć po praniu rzeczy nienadających się do wirowania. Ciężkie narzuty czy koce prane bez wirowania lub odwirowywane jedynie na niższych obrotach zatrzymują po praniu więcej wody, co zwiększa ich wagę i tym samym obciążenie suszarki: na takie sytuacje musimy być przygotowani! Równie ważna jest stabilność: Jej utrzymaniu sprzyja jednak nie tylko wysoka jakość suszarki, ale i równomierne rozmieszczenie prania. Nie możemy dopuścić przecież do przewrócenia się suszarki, co stwarza nie tylko ryzyko zabrudzenia całej porcji świeżo wypranej bielizny, ale i niebezpieczeństwo dla mogących znaleźć się w pobliżu dzieci.Funkcjonalna łazienka w eleganckim wydaniu

Uchwyt na papier toaletowy możemy wprawdzie zastąpić wygodnym stojakiem, dającym możliwość połączenia kilku funkcji, jak na przykład stojaka na szczotkę do WC czy pojemnika na zapasowe rolki papieru, jednak większość z nas wybiera tradycyjne uchwyty ścienne. Pozwalają one na zaoszczędzenie miejsca w niewielkim zazwyczaj pomieszczeniu, jakim jest łazienka. Nawet taki łazienkowy drobiazg jak uchwyt na papier toaletowy może być dodatkowo wyposażony na przykład w pojemnik na wilgotne chusteczki. Co istotne, mocowanie na ścianie wybranego przez nas uchwytu nie musi już wiązać się z uciążliwym wierceniem ścian, gdyż dostępne są modele mocowane bez dziurawienia podłoża. Dodatkowo, kolorystykę akcesorium możemy dobrać odpowiednio do reszty łazienki, przykładowo w nowoczesnym, czarno-białym wystroju do czarnych ścian dodamy biały uchwyt na papier toaletowy.

Łazienka w biało - czarnych kolorach

Pamiętajmy przy tym o zachowaniu spójności estetycznej przy dobieraniu wszystkich elementów wyposażenia, najlepiej zestawiając je z jednej linii produktów. Zapewni nam to nie tylko wygodę, ale i elegancję w tym jakże ważnym miejscu.

comments icon3 komentarze
3 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

3 thoughts on “Funkcjonalna łazienka w eleganckim wydaniu

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane