fbpx
Ekologia OZE

Fotokomórka do bramy – bezpieczeństwo, na którym nie warto oszczędzać

• Zakładki: 74 • Komentarz: 1


Dla każdego z nas bezpieczeństwo najbliższych osób jest najważniejsze. Zdecydowałeś się na montaż bramy automatycznej i zastanawiasz się, czy jest Ci potrzebna fotokomórka? Fotokomórki są najpopularniejszym akcesorium do bram podnoszącym bezpieczeństwo ich użytkowania. Zapewniają pełną kontrolę nad pracą napędu do bramy automatycznej. Dzięki temu możesz być spokojny, że pies ani dziecko nie zrobią sobie krzywdy podczas zamykania bramy, a Twój samochód nie zostanie uszkodzony przez chwilę nieuwagi.

Jak działają fotokomórki do bram? Dlaczego są tak ważne dla bezpieczeństwa? Poznaj tajniki działania fotokomórek w naszym artykule przygotowanym we współpracy z producentem napędów do bram i fotokomórek Beninca.

Jak działa fotokomórka do bramy?

Fotokomórka do bramy to proste urządzenie o niewielkich rozmiarach, które znacząco wpływa na bezpieczeństwo użytkowania bramy. Jak działają fotokomórki do bram? Zasada działania fotokomórki jest prosta. Składa się ona z nadajnika i odbiornika. Nadajnik jest to elektroniczna płytka z diodą nadawczą IR, z której emitowana jest wiązka światła podczerwonego. Dioda odbiorcza odbiornika ma za zadanie odebrać wiązkę światła wyemitowaną przez nadajnik. Jeśli wiązka światła nie dociera do odbiornika, fotokomórka do bramy przesyła do centrali informacje o napotkanej przeszkodzie. W ten sposób brama zostaje zatrzymana. Jeżeli więc na podczas zamykania bramy na drodze skrzydeł bramy pojawi się maska samochodu lub biegnące dziecko albo pies, brama natychmiast się zatrzyma i zacznie się cofać.

Brama przesuwna powinna mieć przynajmniej jedną linię fotokomórek, z kolei bramę skrzydłową najlepiej zabezpieczyć przynajmniej dwoma liniami fotokomórek.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze – fotokomórki do bram

Fotokomórki do bram są dodatkiem do napędu do bram skrzydłowych czy przesuwnych, na którym nie warto oszczędzać. Dlaczego? Te łatwe w montażu, nie wymagające uchwytów montażowych urządzenia stanowią skuteczne zabezpieczenie przed zgnieceniem osób i przedmiotów, które znajdą się w zasięgu otwierającej się lub zamykającej bramy. Fotokomórki Beninca mają regulowany kąt widzenia w zakresie do 220 stopni, są też dostępne w wersji bezprzewodowej z panelem fotowoltaicznym, dla Twojej wygody. Aby najlepiej zadbać o bezpieczeństwo użytkowania bramy automatycznej, wszystkie elementy automatyki najlepiej kupić od jednego producenta – napęd, fotokomórki czy enkodery. A Ty, korzystasz z fotokomórek do bram automatycznych?

comments icon1 komentarz
1 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Fotokomórka do bramy – bezpieczeństwo, na którym nie warto oszczędzać

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *