Projekt ogrodu

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Awatar użytkownika
Aneta_71
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2021, 22:25

Projekt ogrodu

Post autor: Aneta_71 »

Jak wyglądały wasze początki, jeśli chodzi o prace ogrodowe, ogrodnicze? Zdecydowaliście się skorzystać z takiej usługi jak projektowanie ogrodu, czy wszystko od a do z zaplanowaliście i wykonaliście sami? Na pewno wtedy jest ogromna satysfakcja, ale ja nie wiem, czy dla mnie lepszą opcją nie byłoby lepiej kupić projekt ogrodu - bo ja się na tym jeszcze nie znam :)
Antonia

Re: Projekt ogrodu

Post autor: Antonia »

Ja kilka lat temu za projekt małego ogrodu (około 50 m2) zapłaciłam 2000 zł. Cena zależy od wielu czynników, więc nie można jednoznacznie powiedzieć, jakie koszty poniesiesz. Polecam poprosić o wycenę kilku wykonawców. Warto zwrócić także uwagę na zakres oferowanych prac. U mnie wszystko posadzili fachowcy, ponadto za pewien czas kontrolnie odwiedzili ogród, czy prezentuje się jak należy. Powiem szczerze, że nie poradziłabym sobie z tym zadaniem sama, ponieważ nie mam zbyt rozległej wiedzy na temat roślin. Ceny zmieniają się dość dynamicznie i zależą od regionu kraju, więc wklejam artykuł, który stanowi przewodnik po kosztach - https://fajnyogrod.pl/porady/ile-kosztu ... ch-polski/. Warto zobaczyć jaki jest teraz rozstrzał cen :idea:
ODPOWIEDZ