Dom opieki

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Awatar użytkownika
Farelka
Posty: 222
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:28

Dom opieki

Post autor: Farelka »

Teraz wiele osób postanawia swoich rodziców oddać do zakładów opiekuńczych nie ze względu na to, że mają dość opieki nad rodzicami jednak dla tego, aby zapewnić im odpowiednią opiekę. Co o tym myślicie? Wydaje mi sie ze wlasnie nie ma w tym nic zlego bo przeciez chcemy dla swoich najbliszych jak najlepiej a majac swiadomosc ze ktos moze pomoc im lepiej niz my sami jak np w tym domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ gdzie obecnie jest moja mama to wydaje sie to bardzo dobrym rozwiazaniem. Moja mama jest bardzo zadowolona z calodobowej opieki tam jak i rodzinnej atmosfery.
Awatar użytkownika
petrova
Posty: 54
Rejestracja: 14 cze 2019, 10:45

Re: Dom opieki

Post autor: petrova »

wydaje mi się ze na takie coś decydują się już osoby które nie mają wyboru kto może to pewnie się zajmuje swoimi rodzicami, chociaż nie jest to łatwe szczególnie jak osoba jest już w kiepskiej formie. Sama się zastanawiam co będzie jak moi rodzice już nie będą mogli sami się sobą zajmować, tato już z pamięcią ma nie za wesoło, lata nie dbania o siebie wychodzą, kupiłam mu geriamoc, ma podziałać dobrze na pamięć ale też uzupełnić braki witamin których się dorobił, mama za to ma pilnować żeby zdrowiej jadł.
Awatar użytkownika
Flaminga
Posty: 134
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:08

Re: Dom opieki

Post autor: Flaminga »

Ja mam ciotkę w takim domu opieki. Konkretnie w Nowym Dworze Mazowieckim w Domu Rodzinnym. Przebywa na oddziale paliatywnym. Wymaga całodobowej opieki, nikt z rodziny by temu nie podołał więc myślę, że to dobre rozwiązanie. Dobrze, że są właśnie takie miejsca, gdzie można oddać seniora i ma się pewność, że ma tam dobre warunki.
Awatar użytkownika
bluberka
Posty: 18
Rejestracja: 01 lip 2019, 11:25

Re: Dom opieki

Post autor: bluberka »

petrova pisze: ↑22 cze 2019, 22:50 wydaje mi się ze na takie coś decydują się już osoby które nie mają wyboru kto może to pewnie się zajmuje swoimi rodzicami, chociaż nie jest to łatwe szczególnie jak osoba jest już w kiepskiej formie. Sama się zastanawiam co będzie jak moi rodzice już nie będą mogli sami się sobą zajmować, tato już z pamięcią ma nie za wesoło, lata nie dbania o siebie wychodzą, kupiłam mu geriamoc, ma podziałać dobrze na pamięć ale też uzupełnić braki witamin których się dorobił, mama za to ma pilnować żeby zdrowiej jadł.
chyba też pomyślę o takiuch witaminach ale dla mojej babci, widzisz jakieś efekty?
Awatar użytkownika
petrova
Posty: 54
Rejestracja: 14 cze 2019, 10:45

Re: Dom opieki

Post autor: petrova »

Poprawę widzę, tato ma więcej sił, jak wnuk teraz do niego przyjechał to mu opowiadął różne historie z młodośi aż miło bylo posłuchać, bardziej jest skupion y i widzę ze po prostu lepiej się czuje

gmina wieliczka plan zagospodarowania
Awatar użytkownika
elfik12
Posty: 196
Rejestracja: 28 mar 2019, 22:58

Re: Dom opieki

Post autor: elfik12 »

W okolicach Płońska w woj. mazowieckim znajduje się również świetnie przystosowany ośrodek dla osób starszych. To Dom Seniora Anna http://domseniora24.pl/ . W ładnej, spokojnej okolicy, bardzo dobrze wyposażony, jest tam wszystko co potrzeba, również dla osób niepełnosprawnych. Są pielęgniarki, lekarze, rehabilitanci na miejscu, ładne pokoje, domowa kuchnia i co ważne towarzystwo innych osób, co dla starszych osób też jest bardzo ważne. Nikt nie chce być sam.
Awatar użytkownika
andzia
Posty: 21
Rejestracja: 04 wrz 2019, 8:35

Re: Dom opieki

Post autor: andzia »

Jak dom opieki to dom seniora się sprawdzi również. Widziałam ciekawe propozycje na http://goldental.pl . Mają tam godne uwagi propozycje w dobrej cenie i dobrą opiekę medyczną . Jedzenie domowe , a nie z cateringu. Pokoje czyste i pod aranżacje starszej osoby .
Awatar użytkownika
vovin
Posty: 120
Rejestracja: 16 kwie 2020, 22:09

Re: Dom opieki

Post autor: vovin »

teraz jest na szczeście lepiej z tym niż kiedys
Łucjaaaa

Re: Dom opieki

Post autor: Łucjaaaa »

Taką profesjonalną opiekę to można też zapewnić w domu. My wynajęliśmy opiekunkę z Pol Ar Serwis. Przychodzi do nas do domu podczas kiedy my jesteśmy w pracy i wtedy zajmuje się naszym tatą. Mimo, że na początku tata nie był przekonany i ciężko było im złapać dobry kontakt, cieszę się, że daliśmy sobie wzajemnie szansę.
ODPOWIEDZ