rola wit. B12

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Awatar użytkownika
elfik12
Posty: 196
Rejestracja: 28 mar 2019, 22:58

rola wit. B12

Post autor: elfik12 »

Witamin z grupy B jest kilka. Chciałam o B12 zapytać, jaka jest rola tej konkretnie witaminy dla organizmu?
Awatar użytkownika
parma
Posty: 98
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:31

Re: rola wit. B12

Post autor: parma »

Jej niedobór wiąże się z problemami na tle neurologicznym i psychicznym.
Awatar użytkownika
piasia
Posty: 106
Rejestracja: 30 kwie 2019, 14:51

Re: rola wit. B12

Post autor: piasia »

Tak dokładnie, sama mam zaburzenia jej wchłaniania i zanim to udało się odkryć miałam podejrzenie chorób neurologicznych właśnie. Witamina bierze udział w produkcji krwinek czerwonych, jak jej nie masz pojawia się dość szybko niedokrwistość. Potrzebna jest też do prawidłowej budowy nerwów dlatego jej brak skutkuje objawami na tle tego układu. Na https://visolvit.pl/blog/witamina-b12-r ... -nadmiaru/ są napisane jej źródła, warto wiedzieć i dostarczać jej jak najwięcej.
Awatar użytkownika
dannika
Posty: 200
Rejestracja: 30 wrz 2019, 18:49

Re: rola wit. B12

Post autor: dannika »

Ja ją biorę bo jestem wegeterianką
Awatar użytkownika
Farelka
Posty: 222
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:28

Re: rola wit. B12

Post autor: Farelka »

Powinnismy pamietac o przyjmowaniu witamin aby uzupelniac niedobory w organizmie. Moja babcia miala spore problemy trawienne - nie wiedzielismy jak jej pomoc - bylismy z tym u gastrologa jednak trzeba bylo pilnowac ją aby zdrowo sie odzywiala i w ogole jadla a nie mial kto sie nią opiekować. Odkąd jednak przebywa w Domu Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu to widzę ,że się jej polepsza. Maja na miejscu serwowane pyszne i domowe posilki - odpowiednio zbilansowane i wzbogacane witaminami - widze ze bardzo odzyła i ma wiecej checi do zycia, a my w domu jestesmy o nia spokojni
Awatar użytkownika
kozicazgor
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2019, 20:27

Re: rola wit. B12

Post autor: kozicazgor »

Na internecie masz mase artykułów na ten temat :) Chociaz od siebie dodam by nie skupiac sie tylko na jednej witaminie a dbac o suplementacje wszystkich. Ja zaczelam od zbadania ich poziomu a potem kupilam wyciskarke wolnoobrotową Midea i zadbalam o to by uzupelnic niedobory :D
ODPOWIEDZ