Strona 1 z 1

Studia

: 25 sie 2021, 14:41
autor: abbać
Ja sama sprawdzam, czy Mazowiecka Uczelnia Medyczna to dobry kierunek dla mnie, ale na razie coś to słabo widzę. Wydaje mi się, że nie będę w stanie sama pokierować tym wszystkim i muszę od Was się dowiedzieć, czy wszystko jest w porządku. Pomożecie?

Re: Studia

: 25 sie 2021, 20:27
autor: Żona
Studia oczywiście są bardzo ważne, ale moim zdaniem oprócz nich ważna jest również znajomość języków obcych. Myślę, że warto sobie dodatkowo zrobić kurs angielskiego. Na stronie internetowej profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/angielski/online możecie zapoznać się z ofertą Szkoły Językowej ProfiLingua, które, jak widać, oferuje takie kursy również w wersji on-line.

Re: Studia

: 15 wrz 2021, 14:54
autor: vęcka
Ja zdecydowałam się rok temu na studia na MUM właśnie i nie żałuję :) wybrałam pielęgniarstwo więc dość wymagający kierunek ale jestem spokojna bo już po pierwszym roku zajęć wiem, ze dobrze mnie tu przygotują. Ciekawe wykłady, dużo ćwiczeń, wykładowcy też w porządku :)

Re: Studia

: 11 paź 2021, 0:30
autor: BernadettaŚ
Właśnie dlatego tak atrakcyjne są studia dualne, które oferuje https://www.ssw-sopot.pl/business-and-languages/ . To połączenie zdobywania wiedzy z umiejętnościami praktycznymi. Dzięki temu kończąc studia mamy już doświadczenie praktyczne, tak często wymagane przez wielu pracodawców.

Re: Studia

: 15 lis 2021, 23:16
autor: True
abbać pisze: 25 sie 2021, 14:41 Ja sama sprawdzam, czy Mazowiecka Uczelnia Medyczna to dobry kierunek dla mnie, ale na razie coś to słabo widzę. Wydaje mi się, że nie będę w stanie sama pokierować tym wszystkim i muszę od Was się dowiedzieć, czy wszystko jest w porządku. Pomożecie?
Powiem coś z własnego doświadczenia. Jak teraz na początku źle wybierzesz studia, to potem ten problem będzie się ciągnął latami. Taka prawda. Ale jeśli czujesz, ze dobrze wybrałeś t warto też pomyśleć jeśli jesteś w potrzebie o stypendium socjalnym. W tym artykule https://www.lepszestypendia.pl/wniosek- ... a-zmienic/ Świetnie jest opisane co należy zrobić, jakie sa wymagania i dokumenty.

Re: Studia

: 19 lis 2021, 16:08
autor: cukrowa20
vęcka pisze: 15 wrz 2021, 14:54 Ja zdecydowałam się rok temu na studia na MUM właśnie i nie żałuję :) wybrałam pielęgniarstwo więc dość wymagający kierunek ale jestem spokojna bo już po pierwszym roku zajęć wiem, ze dobrze mnie tu przygotują. Ciekawe wykłady, dużo ćwiczeń, wykładowcy też w porządku :)
Szukam wielu rzeczy, które mogą mnie naprowadzić ogólnie na studiowanie i fajnie, że o takiej uczelni piszesz. Chociaż ja również sprawdzam, co FICO Mum https://ficomum.org/ ma do zaoferowania. Moim zdaniem to również jest bardzo fajna placówka oświatowa.