Strona 1 z 1

Jak pielęgnować ogródek?

: 09 lip 2019, 12:57
autor: Lovely
Lato to idealny czas na pielęgnowania ogródka. Najlepiej zainwestować w profesjonalne narzędzia ogrodowe – najlepiej takie ze sklepu MirapolNext. W tym renomowanym sklepie zakupisz również profesjonalne wyposażenie ogrodu.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 12 lip 2019, 8:59
autor: paluszek
Dużo pracy przed Tobą - zapoznaj się z tematem czytając fajne poradniki ogrodnicze np. https://poradnikogrodniczy.pl/

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 22 lip 2019, 10:50
autor: Kammar24
To prawda jeżeli macie duży ogród to warto zadbać o odpowiedni dobór narzędzi które pozwolą Ci na jego ogarnięcie pod każdym względem. A jeśli będziesz już przygotowywał się na okres porządków w okresie wiosennym i planujesz zakup nowego sprzętu i narzędzi to również zapraszamy do sprawdzenia przygotowanej przez nas oferty https://www.kammar24.pl/

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 22 lip 2019, 23:03
autor: alizacy
Na samym początku wiadomo, że trudno jest pielęgnować ogród jak się nie ma o tym zielonego pojęcia. Ale wystarczy poczytać, doradzić się znawców w tym temacie i z czasem będzie łatwiej. Na pewno ważne są produkty do pielegnacji roślin jak http://www.substral.pl/ , aby zdrowo rosły - bez tego się nie obejdzie. Poza tym potrzebny jest czas i pasja :)

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 23 lip 2019, 15:27
autor: paskan
Dobrze wyglądający ogródek wyposażony w roślinność wymaga dobrego systemu nawadniania i tutaj polecam http://kraina-zieleni.pl/oferta/systemy ... ia-ogrodu/ tu sobie zajrzeć - rok temu współpracowałem z tą firmą i zdecydowałem się na instalacje takiego nawadniania w moim ogrodzie i moge tylko powiedziec, ze ani troche nie zaluje :)

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 23 lip 2019, 15:36
autor: koneczka
Podstawowe narzędzia i akcesoria ogrodnicze to coś oczywistego i nie wyobrażam sobie swojego ogrodu bez nich. Ja tego typu rzeczy zamawiam przez neta, najczęsciej przez tę stronę https://sklepogrodniczyolza.pl/pl/ bo mają naprawdę szeroki asortyment. A do tego wysyłka jest bardzo szybka. To zdecydowanie lepsza opcja, aniżeli zakupy w sklepach stacjonarnych - nie wiem jak wy, ale ja bardzo ich nie lubię.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 25 lip 2019, 14:37
autor: fitnesska
Na pewno trzeba zaopatrzyć się w narzędzia do pielęgnacji ogrodu. Duży wybór narzędzi i elektronarzędzi znajdziecie na stronie https://www.narzedziak.pl/ . Polecam zajrzeć do nich w wolnej chwili.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 31 lip 2019, 6:44
autor: mili898
Mnie zdecydowanie podobają się piękne ogrody i chciałabym taki posiadać, ale obawiam się, że jego pielęgnacja mnie przerośnie. Na szczęście jest jeszcze strona https://www.projektowanieogrodow-kanczugowska.pl/ która pozwoli na to, aby mieć piękny ogród, ponieważ tworzą imponujące projekty. Myślicie, że będzie to świetny sposób i że uda mi się zadbać o ogród?

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 14 sie 2019, 7:59
autor: sofia11
Jeśli nie wiesz jak ogarnąć ogródek zajrzyj na https://www.prawo-budowlane.edu.pl/ Znajdziesz tam wiele porad z zakresu ogrodnictwa. Możesz też poczytać fora ogrodnicze lub jakieś książki. W ostateczności zatrudnij kogoś do pielęgnacji ogrodu. Ja np nigdy nie miałam ręki do roślin dlatego u nas ogrodem zajmuje się mój mąż.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 19 sie 2019, 22:45
autor: malaaa9899
Prowadzenie własnego ogrodu może być naprawdę wymagające, dlatego trzeba czasem uzbroić się w cierpliwość i trzeba nastawić się na ogrom pracy. Ja powiem szczerze, że chętnie korzystam z pomocy różnych nawozów we własnym ogrodzie i teraz mam w planach skorzystać sobie z http://www.substral.pl/

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 22 sie 2019, 17:21
autor: zgora
Chcemy posadzić w ogrodzie tego typu róże- https://www.rozeogrodowe.pl Wiecie może jak je pielęgnować? Czy one przetrwają zimę?

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 23 sie 2019, 20:41
autor: Karol221
http://chemirol.com.pl/pl_PL/product/kier-450-sc dla zainteresowanych ogrodnictwem albo rolnictwem ta strona będzie jak zbawienie. Polecam bo od nich kupuję nawozy oraz opryski które stosuje u siebie w gospodarstwie. Moje plony zaczęły być lepsze po rozpoczęciu współpracy z tą firmą. Specjaliści potrafią pomóc w wyborze idealnych środków dla ciebie.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 26 sie 2019, 20:28
autor: anula
Są też akcesoria, które same w sobie nie są dekoracjami ale mają wpływ na estetyczny wygląd naszego ogrodu. Są to na przykład obrzeża trawnikowe ekobord , dzięki którym zachowamy idealny kształt trawnika. My korzystamy z takiego rozwiązania i sprawdza się u nas wręcz idealnie.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 28 sie 2019, 20:01
autor: kamilaskal
Jeśli jesteśmy w posiadaniu kawałka ziemi na której planujemy coś hodować, to powinniśmy pomyśleć o odpowiednim nawożeniu. Każdy rodzaj roślin wymaga dopasowanej pielęgnacji. Jeśli chcielibyście bardziej obeznać w temacie nawozów i nawożenia to polecam zajrzeć tutaj: https://nawozy.pl/wszystkie-produkty/granulowany-2/

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 29 sie 2019, 21:29
autor: parma
Do pielęgnacji ogrodu, zwłaszcza dużego przydadzą się odpowiednie do tego akcesoria. Tutaj https://www.zenox.pl z pewnością między innymi takie znajdziesz. Firma działa na rynku od wielu lat i współpracuje ze sprawdzonymi i renomowanymi producentami. To przekłada się na jakość oferowanych produktów. Możesz zajrzeć w wolnej chwili i sama się zapoznać.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 01 wrz 2019, 18:25
autor: Domek
Do ogrodu również trzeba mieć trochę sprzętu, który umożliwi Wam wyłożenie kostki, równanie, czy również mycie. Dlatego jeśli czegoś będziecie potrzebowali to polecam zwrócić uwagę na ofertę firmy Drial https://www.drial.pl gdzie znajdziecie ich szeroki wybór, z dobrymi możliwościami wynajmu i do tego przystępnymi cenami. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni i też Wam uda się wszystko dobrze zorganizować.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 24 wrz 2019, 18:56
autor: Flaminga
Jeżeli chcemy żeby ogród wyglądał dobrze, to wymaga to od nas dużego nakładu pracy i jest to po prostu nieuniknione. Tutaj http://www.substral.pl/ wrzucają dużo przydatnych artykułów na temat pielęgnacji ogrodu i jego zakładania. Polecam poczytać, może dowiecie się akurat czegoś nowego.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 17 paź 2019, 20:30
autor: paluszek
Ostatnio dużo czytałem o tym jakie zabiegi w ogrodzie wykonuje się wiosną. Zacząłem od października w ogrodzie https://poradnikogrodniczy.pl/pazdziernik.php i już połowę mam wdrożoną. Zaraz listopad i także się do tego przygotowuje. Jesień to dużo pracy przy roślinach, choć mogłoby się wydawać, że wcale nie trzeba.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 27 lis 2019, 10:46
autor: freddy
Na pewno trzeba wyposażyć się w porządne narzędzia ogrodnicze. Warto też rozejrzeć się za nawozami do roślin. Jeżeli mieszkacie na Śląsku to polecam wam wybrać się do centrum ogrodniczego http://ogrodslaski.pl/ Tam znajdziecie wszystko co jest niezbędne do pielęgnacji ogrodu.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 29 lis 2019, 22:29
autor: MilenaK
Jeśli chodzi o pielęgnację ogrodu to ja stawiam na fachową pomoc. Skorzystałam z pomocy pewnej firmy (http://polskiogrod.pl/oferta/aranzacje-ogrodow/), która mi zaprojektowała ogród, założyła, a teraz pomaga w pielęgnacji. Szczerze mówiąc to po prostu nie mam czasu, a ogród wymaga poświęcenia i uwagi.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 12 gru 2019, 11:39
autor: soltar
Ja pielęgnację ogrodu postanowiłem zostawić firmie, która się tym zajmuje na co dzień. Wam też polecam to rozwiązanie. Jeżeli mieszkacie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego to skontaktujcie się z firmą https://aturi-ogrody.pl/ Oni wszystkim się zajmą.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 27 sty 2020, 7:31
autor: milena
Jeśli chodzi o pielęgnację trawnika to ważna jest regularna wertykulacja i aeracja. To pomaga trawnikowi prawidłowo rozrastać się, a co za tym idzie - eliminuje rozrastanie się chwastów. Niestety narzędzia do aeracji i wertykulacji nie są najtańsze. Ale jest rozwiązanie. Tutaj http://budo-trans.com/aeratory-i-wertykulatory/ masz namiary na firmę, gdzie narzędzia do aeracji i wertykulacji można wypożyczyć. Rzuć okiem - myślę, że namiar się przyda.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 30 sie 2020, 11:38
autor: paluszek
Coraz więcej ludzi decyduje się na założenie ogródka warzywnego - nic dziwnego. Nie ma nic zdrowszego niż własnoręcznie wyhodowane warzywa. By móc cieszyć się pięknymi plonami, warto poczytać o chorobach warzyw, by ich uniknąć i szybko leczyć. Polecam zajrzeć na stronę https://aptekadlaroslin.pl/warzywa/ :)

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 12 sty 2021, 14:39
autor: finka125
Przede wszystkim ważne jest wybranie jak najlepszego sposobu na pomoc przy wzroście konkretnych roślin. To ważna kwestia, która często rzutuje na plony w sezonie. Odpowiednio użyźniona gleba to podstawa, dlatego też nawóz do pomidorów to podstawa, jeśli chcesz hodować warzywa i owoce. Dobrze jest także zadbać o wszystko już wiosną, aby móc się na tę kwestię przygotować.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 15 sty 2021, 15:23
autor: Pękała
U mnie od zeszłego sezonu na ogrodzie stoi taka mini szklarnia https://www.tunelefoliowe.pl/ i chyba dzięki temu tak ładnie rosną warzywka, jeśli o nawozy chodzi to używam tylko tego co polecą mi w ogrodniczym.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 19 sty 2021, 13:42
autor: Pańis
Jeśli chodzi o moje najważniejsze wyposażenie, to nie ruszam się nigdzie bez swojego grilla ogrodowego. Robota przy ogródku jest ważna, ale chyba najważniejsze jest odpowiedni wypoczynek i smakowity obiad. Nie sądzicie??

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 30 sty 2021, 12:43
autor: Riona
Ktoś wspomniał o nawozach. Ja też uważam, że to must have w ogrodzie. Zwłaszcza tak, gdzie mamy rośliny użytkowe. Na rynku jest wiele nawozów. Tu na przykład https://ogrodniczy.com/fertygacja/krist ... -12-36-3kg nawóz wieloskładnikowych, mający szerokie zastosowanie. Warto trochę poczytać o takich produktach i zastosować u siebie.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 23 lut 2021, 22:15
autor: aśka
Najlepiej zainwestować jeszcze w taki grill do ogrodu ja kupiłam http://koler.pl Mają super ceny i genialne produkty :) A do tego naprawdę super jakość i genialna cena. . . .

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 11 cze 2021, 9:21
autor: leśno
A tak z ciekawości spytam, stosujecie może w ogródkach preparaty humusowe? Ja postawiłem w tym roku na humusy od agraplant i jest zdecydowana poprawa w stosunku do ubiegłych lat więc bardzo się cieszę e się zdecydowałem. To jest naprawdę spore ułatwienie mieć takie sprawdzone produkty

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 15 cze 2021, 14:10
autor: robiś
Pielęgnacje ogródka bardzo mocno ułatwia też dobre nawadnianie go, np takie gotowe zestawy do automatycznego nawadniania super się sprawdzają - https://www.centrumnawadniania.com/242- ... awadniania no i nie są szczególnie drogie więc warto zainwestować :)

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 24 sie 2021, 21:04
autor: Kaśka19
Warto mieć w domu produkty na szkodniki https://protect-garden24.pl/pl/c/Szkodniki-roslin/24 bo nigdy nie wiadomo, kiedy nasze rośliny dopadną. Ja zawsze mam chociażby na mszyce, bo zanim się kupi to zdąży się to poroznosić, a tak to już jest i można odrazu działać.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 26 sie 2021, 22:45
autor: pawełkowa
Bardzo ważne w pielęgnacji ogrodu, cokolwiek w nim rośnie, jest nawadnianie. Systemy nawadniające naprawdę fajne są tutaj - https://www.centrumnawadniania.com/242- ... awadniania, te gotowe zestawy są bardzo atrakcyjne cenowo no i łatwe w montażu. Ja mogę polecić :)

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 25 wrz 2021, 18:33
autor: vovin
Ano trzeba sporo czasu i energii, by mieć ładny, zadbany ogród. Dobrej jakości narzędzia ogrodnicze a także super wybór nawozów, podłoży, opryskiwaczy i środków ochrony roślin, preparatów na ślimaki, gryzonie czy siatek przeciw ptakom oferuje Hurtownia Ogrodnicza Jacek Świętek z Pruszkowa https://hurtowniaogrodnicza-esklep.com/ ... zedzia/114 Prowadzą sklep internetowy, także sprawdźcie sobie konkrety na stronie. Ceny, jak sam możecie zobaczyć, są w porządku.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 28 wrz 2021, 19:18
autor: Łąkarz
Moim zdaniem dość ważną sprawą jest to, aby przede wszystkim sporo czytać i w taki sposób nabywać wiedzę o naszych ogrodach. Muszę przyznać, że ja również całkiem niedawno miałem okazję zapoznać się z wpisem https://www.podlane.pl/blog/zabezpiecza ... czas-zimy/ gdzie doskonale poradzono jak zabezpieczyć system automatycznego nawadniania przed nadchodzącą zimą.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 11 paź 2021, 14:23
autor: kaliszan
Bardzo ważne jest także to, aby na jesień przycinać nasze ogrodowe rośliny. Jeśli nie wiecie, jak się za to zabrać, to polecam Wam artykuł https://ogrodolandia.pl/jesienne-przycinanie-roslin . Tam znajdziecie wiele ciekawych informacji na ten temat. Moim zdaniem przycinanie jest bardzo istotne.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 29 paź 2021, 12:00
autor: danio
Lovely pisze: 09 lip 2019, 12:57 Lato to idealny czas na pielęgnowania ogródka. Najlepiej zainwestować w profesjonalne narzędzia ogrodowe – najlepiej takie ze sklepu MirapolNext. W tym renomowanym sklepie zakupisz również profesjonalne wyposażenie ogrodu.
Do pielęgnacji potrzebne jest też odpowiednie nawadnianie, można regularnie podlewać ogród za pośrednictwem takiego automatycznego systemu - https://www.centrumnawadniania.com/242- ... awadniania, fajna sprawa :)

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 01 lis 2021, 12:29
autor: Paulina Ś.
Mszyce to prawdziwe utrapienie ogrodników. Powinniśmy je zwalczać jak najszybciej, bo ograniczają wzrost roślin i mogą przenosić choroby wirusowe. Dobre preparaty znalazłam tutaj https://www.protect-garden.pl/mszyce-6974Do wyboru mamy domowe sposoby jak i skuteczne preparaty na mszyce.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 28 gru 2021, 15:05
autor: fórtak
Myślę, że najrozsądniej zamówić narzędzia ogrodnicze a samo dbanie o ogród okaże się dziecinnie proste i pójdzie jak z płatka. W tym wszystkim najważniejsza jest jednak jakość wspomnianych narzędzi oraz samo ich źródło. Sam jestem świeżo po zamówieniu tego typu narzędzi, a pomocni na tym polu okazali się OGRÓD-DOM https://www.ogrod-dom.pl/narzedzia-ogrodnicze wraz ze swoją ofertą. I tak oto, dzięki ich ofercie pojawiła się u mnie siekiera, opryskiwacz, sekator, pług śnieżny i wiele, wiele innych z którymi wykonywanie prac daje wiele frajdy.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 03 sty 2022, 11:38
autor: rolmops
Centrum nawadniania przy naszej wielkości ogródka aż tak nie jest potrzebna. Zdecydowaliśmy, że jednak wykorzystamy wodę deszczową do tego, by zasilić nasze rośliny. Deszczówka to samo dobro i trzeba ją zbierać moim zdaniem. My zakupiliśmy duży zbiornik na deszczówkę o pojemności aż 1000l i jest odpowiedni. Zamawiałam go na https://ekodren.pl/p/zbiornik-gama-1000/ z tego sklepu mamy też przydomową oczyszczalnię ścieków. Jakby ktoś szukał to sprawdzona firma. Ten zbiornik na deszczówkę jest łatwy w montażu.

Re: Jak pielęgnować ogródek?

: 09 maja 2022, 12:39
autor: ghhjhłódź
Dzęki PABLOX SZAMBO BETONOWE 24 zakupiliśmy nie tylko wspomniane szambo, ale i zbiornik na deszczówkę. Ten betonowy zbiornik na wodę umożliwił nam zbieranie deszczowej wody w takich ilościach, że nastepnie wykorzystujemy ją przy pielęgnacji ogródka. W końcu możemy w ten sposób podlewać trawnik, rosliny, a nawet wyczyścić kostkę brukową. To rozsądna i oszczędna forma korzystania z wody. Zbiornik wykonany z betonu B20. Jest to rozwiązanie zarówno ekologiczne, jak i opłacalne.