Strona 1 z 1

Najlepszy taras

: 04 cze 2021, 6:19
autor: zwinisława_84
Czym według was powinien charakteryzować się porządny i funkcjonalny taras? Ja zawsze zwracałam uwagę na to, żeby materiał wykorzystany do budowy wspomnianego tarasu był odporny na wilgoć czy zabrudzenia. Uważam, że o wiele lepiej od drewnianych warto wybierać tarasy kompozytowe. W moich oczach świetnie imitują deski z prawdziwego drewna. Też tak myślicie?

Re: Najlepszy taras

: 23 cze 2021, 23:39
autor: Alicja Fraszło
Ja na przykład lubię naturalne drewno, jakoś kompozyt do mnie nie przemawia. Natomiast co do drewna, musi być równe i dobrze zabezpieczone przed warunkami. Ja stosowałam u siebie olej do drewna Vidaron. Polecam, za efekt końcowy. Taras pięknie się prezentuje, nie mam problemów z użytkowaniem, do tego właśnie też kolorystycznie udało się wszystko fajnie dopasować

Re: Najlepszy taras

: 16 lip 2021, 9:44
autor: aińm
Na tarasie mamy płytki, to dobry materiał, od początku chcieliśmy go zrobić w takim wykończeniu i jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego. Takie same płytki mamy jeszcze na balkonach, a wszystko to robił jedna firma FUDAL ze Stróż. Oni wykonują prace budowlane różnego rodzaju, zajęli się u nas także wcześniej wstawieniem stolarki okiennej, wraz z całą obróbką i wstawieniem parapetów. To rzetelni i kompetentni fachowcy, pracują szybko, ale porządnie, polecam.

Re: Najlepszy taras

: 19 lip 2021, 17:32
autor: mayczak
Najlepszy u mnie na tarasie to był zakup zadaszenia, z niego jestem szczególnie zadowolony. TUtaj https://gardenspace.pl/zadaszenie-tarasu możecie ofertę zobaczyć którą wybrałem. Jak potrzebujecie do siebie też zadaszenia to zdecydowanie wam polecam tego producenta.

Re: Najlepszy taras

: 12 sie 2021, 9:06
autor: kłaraniec
Niestety sam się na tym nie znałem więc po projekt tarasu zwróciłem się do fachowców z firmy Jończyk którzy specjalizują się w tego rodzaju realizacjach z drewna i przygotowali genialny projekt funkcjonalnego tarasu. W ramach zlecenia wzięli również na siebie transport i montaż instalacji za moim domem. Profesjonalna firma.

Re: Najlepszy taras

: 24 sie 2021, 16:08
autor: załka01
Dla każdego to właśnie jego taras będzie najlepszy, bo urządzony według własnego gustu, upodobań i tak jak się chciało. Według mnie z aranżacją takiego tarasu to nie ma problemów. Trzeba mieć tylko dobry pomysł, a z samym materiałem to jest jak najbardziej w czym wybierać. Ja już jestem zdecydowana co do podłogi i w firmie Kostbet https://kostbet.pl/kategoria-produktu/plyty-tarasowe/ będę kupować płyty tarasowe, takie z betonu wykonane więc solidny materiał. Co do wyglądu to są bardzo różne, nawet drewnopodobne. Można bez problemu dopasować żeby było ładnie.

Re: Najlepszy taras

: 20 paź 2021, 11:05
autor: Dominik389
Ja taras zrobiłem w 100% sam. Trochę to trwało, trzeba było poświęcić sporo wolnego czasu, ale satysfakcja jest przepotężna. Ogólnie praca nie była jakaś bardzo ciężka. Wystarczyło zaopatrzyć się w deski, tarcze do szlifowania drewna, jakieś elektronarzędzia, dokładnie zaplanować wygląd tarasu i udało się. Na przyszłe lato autorka weranda będzie zdobić dom aż miło.

Re: Najlepszy taras

: 15 cze 2022, 12:47
autor: Poszukiwacz
Tak jak pisała osoba wyżej często aranżacje to kwestia gustu i dobierania przestrzeni pod nasze własne "widzi mi się" W necie jest dużo inspiracji np. https://www.bomm.pl/pl/porady/taras-zasady-aranzacji/ może komuś się przyda. Co do wykorzystanych materiałów to dla mnie nie ważny materiał ale jak co jest zrobione. Widzę że jest tu dużo firm, osobiście ich nie sprawdzałem więc ciężko się wypowiedzieć. Sam jestem miłośnikiem BOHO czy drewna i dużo zieleni.

Re: Najlepszy taras

: 05 sie 2022, 12:04
autor: kamiloss
Według mnie dobry taras powinien mieć fajne markizy, ja takie znalazłem wraz z usługą montażu na rambit.pl. Z fachowcami umówiłem się na dany dzień i godzinę, przyjechali punktualnie i w ciągu 2/3 godzin zamontowali zamówioną przeze mnie markizę. Całą pracę oceniam na bardzo profesjonalną oraz bardzo szanuję porządek, który pracownicy po sobie zostawili. Krótko nauczyli mnie obsługi markizy, "podbili" wszystkie karty gwarancyjne i pojechali do następnego klienta :)