Strona 1 z 1

nawracające pleśniawki

: 09 cze 2019, 10:49
autor: elfik12
Nie pamiętam dokładnie kiedy, ale jakiś czas temu miałam problem z pleśniawkami w jamie ustnej. Wczoraj znów coś podobnego mi się pojawiło. Od czego tak się dzieje, czy powinnam skonsultować to z lekarzem? Wtedy nie byłam.

Re: nawracające pleśniawki

: 11 cze 2019, 7:11
autor: piasia
Jeśli pleśniawki nawracają u osoby dorosłej to podejrzewałabym jakieś problemy z odpornością, może długą antybiotykoterapię. Bo to grzyby je wywołują, doczytaj na https://tantumverde.pl/blog/plesniawki- ... amy-ustnej jak sobie z tym problemem radzić i zapobiegać nawrotom. Wiem, że mogą takie pleśniawki boleć, nic przyjemnego.

Re: nawracające pleśniawki

: 27 lip 2019, 9:04
autor: Żona
Z doświadczenia wiem, że pleśniawki w jamie ustnej to nic przyjemnego. Jednak można sobie z nimi skutecznie poradzić, wystarczy tylko dbać o higienę jamy ustnej i stosować różne środki zawierające octenidynę.

Re: nawracające pleśniawki

: 05 gru 2019, 15:20
autor: sofia11
Ja na afty i pleśniawki stosuję lek octenisept. Sprawdza się najlepiej i jest łatwodostępny. Kupisz go w każdej aptece bez recepty. My stosujemy go też na różne rany, ból gardła i oparzenia.

Re: nawracające pleśniawki

: 26 sty 2020, 16:09
autor: Malina
Takie nawracające pleśniawki mogą być bardzo uciążliwe. Ja ostatnio po wizycie u dentysty miałam straszne afty w buzi, nie mogłam normalnie jeść bo tak mnie bolało. W aptece pani mi poleciła octenisept na afty. Piskałam kilka razy jamę ustną i szybko mi przeszło. Jest trochę gorzki w smaku ale bardzo skuteczny :) No i można go kupić bez recepty.

Re: nawracające pleśniawki

: 19 wrz 2020, 6:29
autor: bubu
Sama niedawno przekonałam się, że jest to dość uciążliwy problem, który lubi dość szybko powracać. Dlatego też zastanawiam się czy jest jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się pleśniawka na języku ? Bo nie czuje się z tym zbyt komfortowo i mam wrażenie że przez to mówię dość specyficznie

Re: nawracające pleśniawki

: 01 paź 2020, 11:29
autor: ewuś
Oj doskonale znam ten problem, sama wielokrotnie miałam do czynienia z takimi pleśniawkami, to nic przyjemnego. A najgorzej gdy problem dotyka najmłodszych :( Na szczęście jest skuteczny preparat na afty dla dzieci, u nas to od dawna octenisept. Bardzo uniwersalny środek, który można dostać w każdej aptece bez recepty. Moim zdaniem powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce.