Strona 1 z 1

Gdzie po dopłaty na panele?

: 18 lis 2020, 9:53
autor: Jaśko
Wiecie do kogo się zgłosić po dofinansowanie na panele słoneczne?

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

: 19 lis 2020, 10:20
autor: Raczek
Żeby starać się o dopłaty na program mój prąd najpierw musisz zawrzeć umowę o wprowadzanie do sieci elektrycznej już wykonanej instalacji fotowoltaicznej. Czyli najpierw instalujesz panele na swoim budynku plus urządzenia przetwarzające energię słoneczną w tą wykorzystywaną w gniazdkach domowych, później energetyka, a dopiero na końcu wniosek o dotację do Funduszu Ochrony Środowiska.

Szczegółowy opis całej procedury jest tu https://hymon.pl/zasady-programu-moj-prad/

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

: 22 lis 2020, 18:14
autor: tolką
a zaglądałaś może na stronę https://www.platformafinansowa.pl/eko-finansowanie ? Bardzo atrakcyjne finasowanie. Uważam, że na ekologii nie ma co oszczędzać. Trzeba myśleć pozytywnie i o tym, ile będziecie w stanie zaoszczędzić na tego typu panelach :)

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

: 25 lis 2020, 15:50
autor: łajka
w moim przypadku to bylo tak, ze zamowilismy sobie panele z Levady, oni nam montowali no i pozniej tez pomogli w przygotowaniu dokumentów o dofinansowanie, ja kompletnie nie wiedzialam jak to ugryzc

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

: 25 lis 2020, 20:03
autor: mayczak
Są chyba jakieś odpowiednie dotacje, tak? Co myślicie? W jaki sposób i gdzie złożyć formularz?

___
wywóz gruzu Warszawa

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

: 05 gru 2020, 18:40
autor: koleśka
Tego to nie wiem, bo nawet nad już głębie się nie zastanawiałam. Ostatnio znalazłam ofertę możliwości zakupu prądu pochodzącego z odnawialnych źródeł u firmy respect energy . Także ich propozycja współpracy o wiele bardziej mi się spodobała. Widać, że dla firmy liczy się nie tylko dostarczanie niedrogiego prądu, ale też ochrona środowiska.

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

: 07 gru 2020, 19:40
autor: mkosier64
Można też spojrzeć na ofertę firmy JBGPV. To nie tylko instalacja systemu ale i producent samych paneli, więc ma bardziej dogłębną wiedzę o tym, co montują i są wstanie bardziej swoją ofertę dopasować pod konkretne potrzeby klienta. Nawet nie wiedziałem, że jest jakikolwiek polski producent paneli, aż nie trafiłem na artykuł o nich. A firma bardzo poważna, co widać po ich realizacjach.

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

: 07 gru 2020, 19:40
autor: mkosier64
Ups x2 mi się opublikował wpis. Dziwne. No ale po edycji już nie będzie tak samo to wyglądało :) Czasami tak bywa na forach.

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

: 23 maja 2021, 10:57
autor: krzyś
Już niedługo będzie można się starać o dofinansowanie z program mój prąd 2021 , dzięki któremu otrzymamy w miarę dobrą kwotę za panele, oczywiście nie jest jeszcze powiedziane dokładnie ile to wyniesie, ale około 5000zł, więcej szczegółów możecie znaleźć w tym interesującym wywiadzie

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

: 30 cze 2021, 16:42
autor: Kamilla36
Dobrze wiem, że instalacja fotowoltaiczna jest drogą inwestycją, ale dofinansowanie nie jest jedynym sposobem na zdobycie środków na pokrycie jej. Można także zdecydować się na pożyczkę. Na stronie: https://ikrakow.info/artykul/pozyczki-n ... ke/1186109 jest artykuł, który dosyć szczegółowo porusza ten temat, dlatego warto znaleźć chwilę na przeczytanie go. Możesz się z niego dowiedzieć sporo ciekawych informacji. Artykuł czyta się naprawdę przyjemnie.

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

: 23 lip 2021, 17:51
autor: Riona
Może rzeczywiście panele fotowoltaiczne są drogie, ale inwestycja zwróci się w krótkim czasie. Słyszałam, że panele można kupić tutaj https://pvstar.pl/pol_m_Panele-fotowoltaiczne-152.html . Mają w ofercie takie dla domów jednorodzinnych i do dużych firm. Firma istnieje na rynku już od wielu lat, dlatego można im zaufać. Ceny też mają na każdą kieszeń.