Gdzie po dopłaty na panele?

Jaśko

Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: Jaśko »

Wiecie do kogo się zgłosić po dofinansowanie na panele słoneczne?
Awatar użytkownika
Raczek
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:42

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: Raczek »

Żeby starać się o dopłaty na program mój prąd najpierw musisz zawrzeć umowę o wprowadzanie do sieci elektrycznej już wykonanej instalacji fotowoltaicznej. Czyli najpierw instalujesz panele na swoim budynku plus urządzenia przetwarzające energię słoneczną w tą wykorzystywaną w gniazdkach domowych, później energetyka, a dopiero na końcu wniosek o dotację do Funduszu Ochrony Środowiska.

Szczegółowy opis całej procedury jest tu https://hymon.pl/zasady-programu-moj-prad/
tolką

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: tolką »

a zaglądałaś może na stronę https://www.platformafinansowa.pl/eko-finansowanie ? Bardzo atrakcyjne finasowanie. Uważam, że na ekologii nie ma co oszczędzać. Trzeba myśleć pozytywnie i o tym, ile będziecie w stanie zaoszczędzić na tego typu panelach :)

a rh+ 0 rh+
łajka

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: łajka »

w moim przypadku to bylo tak, ze zamowilismy sobie panele z Levady, oni nam montowali no i pozniej tez pomogli w przygotowaniu dokumentów o dofinansowanie, ja kompletnie nie wiedzialam jak to ugryzc
Awatar użytkownika
mayczak
Posty: 367
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:21
Kontakt:

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: mayczak »

Są chyba jakieś odpowiednie dotacje, tak? Co myślicie? W jaki sposób i gdzie złożyć formularz?

___
wywóz gruzu Warszawa
koleśka

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: koleśka »

Tego to nie wiem, bo nawet nad już głębie się nie zastanawiałam. Ostatnio znalazłam ofertę możliwości zakupu prądu pochodzącego z odnawialnych źródeł u firmy respect energy . Także ich propozycja współpracy o wiele bardziej mi się spodobała. Widać, że dla firmy liczy się nie tylko dostarczanie niedrogiego prądu, ale też ochrona środowiska.
Awatar użytkownika
mkosier64
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 11:24

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: mkosier64 »

Można też spojrzeć na ofertę firmy JBGPV. To nie tylko instalacja systemu ale i producent samych paneli, więc ma bardziej dogłębną wiedzę o tym, co montują i są wstanie bardziej swoją ofertę dopasować pod konkretne potrzeby klienta. Nawet nie wiedziałem, że jest jakikolwiek polski producent paneli, aż nie trafiłem na artykuł o nich. A firma bardzo poważna, co widać po ich realizacjach.
Awatar użytkownika
mkosier64
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 11:24

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: mkosier64 »

Ups x2 mi się opublikował wpis. Dziwne. No ale po edycji już nie będzie tak samo to wyglądało :) Czasami tak bywa na forach.
krzyś

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: krzyś »

Już niedługo będzie można się starać o dofinansowanie z program mój prąd 2021 , dzięki któremu otrzymamy w miarę dobrą kwotę za panele, oczywiście nie jest jeszcze powiedziane dokładnie ile to wyniesie, ale około 5000zł, więcej szczegółów możecie znaleźć w tym interesującym wywiadzie
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 55
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:34

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: Kamilla36 »

Dobrze wiem, że instalacja fotowoltaiczna jest drogą inwestycją, ale dofinansowanie nie jest jedynym sposobem na zdobycie środków na pokrycie jej. Można także zdecydować się na pożyczkę. Na stronie: https://ikrakow.info/artykul/pozyczki-n ... ke/1186109 jest artykuł, który dosyć szczegółowo porusza ten temat, dlatego warto znaleźć chwilę na przeczytanie go. Możesz się z niego dowiedzieć sporo ciekawych informacji. Artykuł czyta się naprawdę przyjemnie.
Awatar użytkownika
Riona
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2019, 11:40

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: Riona »

Może rzeczywiście panele fotowoltaiczne są drogie, ale inwestycja zwróci się w krótkim czasie. Słyszałam, że panele można kupić tutaj https://pvstar.pl/pol_m_Panele-fotowoltaiczne-152.html . Mają w ofercie takie dla domów jednorodzinnych i do dużych firm. Firma istnieje na rynku już od wielu lat, dlatego można im zaufać. Ceny też mają na każdą kieszeń.
Piotr 125

Re: Gdzie po dopłaty na panele?

Post autor: Piotr 125 »

uważam że dopłatę do paneli należy zrobić w urzędzie polecam market chemko bo mają na miejscu mieszalnię farb i tynków mają duży wybór artykułów budowlanych chemii budowlanej dodatków do aranżacji wnętrz łopat szpadli kompresorów listew mat taśm foli profili śrubokrętów impregnatów do drewna i metalu i wiele innych artykułów mają miłą i fachową obsługę miejscowy transport i stronę www.chemko.com.pl www.chemko.pl
ODPOWIEDZ