Strona 1 z 1

Dom seniora

: 19 sie 2020, 23:35
autor: Farelka
Hej ,czy ktoś ma może osobę bliską w domu opieki? Szukam takiego miejsca w okolicach Inowrocławia. Może mi ktoś coś polecić ? Na razie oglądam ofertę tego ośrodka https://podtopolami.eu/ ktory jest w Piotrkowie Kujawskim a to całkiem niedaleko. Widzę tutaj jakieś zdjęcia, ktore wskazują na to ze budynek jest bardzo dobrze i ladnie wyposazony - a podobno personel jest bardzo pomocny i zyczliwy .Akurat szukam takiego porzadnego osrodka dla mojej babci, co myslicie?

Re: Dom seniora

: 22 sie 2020, 2:36
autor: dannika
Jeśli o to chodzi to u nas fajnie się sprawdza dom opieki dziennej. W godzinach naszej pracy tata przebywa w Seniorku https://ddp-seniorek.pl/ (Ruda Śląska), także mozemy spokojnie pracować wiedząc, że ma tam dobrą opiekę, terapię zajęciową i smaczne posiłki. Opieka dzienna to bardzo pomocna rzecz.

Re: Dom seniora

: 26 sie 2020, 16:05
autor: Erica
Jeśli chodzi o zakup leków dla seniorów to obecnie świetną promocję mają w dozie. Oferują aż 20% zniżki na leki dla osób powyżej 60 r.ż. Wystarczy przyjść do nich w godzinach 8-12.

Re: Dom seniora

: 29 sie 2020, 13:56
autor: Flaminga
Wybór odpowiedniego domu seniora dla bliskiej osoby to nie jest łatwe zadanie. Trzeba wszystko dokładnie sprawdzić. Gdyby ktoś z Was szukał domu opieki w Nowym Dworze Mazowieckim to polecam zapoznać się z ofertą domu opieki "Dom Rodzinny". Mają tam nawet oddział paliatywny dla bardzo schorowanych seniorów.

Re: Dom seniora

: 10 wrz 2020, 12:09
autor: mozina
Dla mnie takie miejsca są nie do przejścia. Zdecydowanie bardziej podoba mi się opcja wynajęcia dla takiej osoby . To zdecydowanie mniej stresujące dla seniora. Sama musiałam rozejrzeć się za taką osobą do pomocy w opiece nad dziadkiem. Z tego artykułu http://www.careteam.pl/jak-szukac-opiek ... -starszej/ dowiedziałam się wielu cennych dla mnie rzeczy.

Re: Dom seniora

: 10 wrz 2020, 14:11
autor: althea14
Jeśli starsza osoba jest samotna to nie widzę lepszego rozwiązania.

Re: Dom seniora

: 22 lut 2021, 19:31
autor: DariaŚ
Mój dziadek był kiedyś w domu seniora https://www.dzis.eu. Miał tam zapewniony komfortowy 1-osobowy pokój, wyżywienie dopasowane do swoich potrzeb oraz kompleksową opiekę medyczną. Było to dla nas najlepsze rozwiązanie, ponieważ wszyscy mieszkamy za granicą, a dziadek wymagał całodobowej opieki.

Re: Dom seniora

: 23 lut 2021, 18:50
autor: ręką
Zapisując osobę do takiego miejsca, należy zastanowić się, czy aby na pewno ona będzie w stanie się tam dobrze odnaleźć. A potem musimy sprawdzać, czy jest bezpieczna i jak się czuje. No i dodatkowo, czy próba wysiłkowa Lublin jest jej wykonywana i inne konieczne badania. W końcu za nią odpowiadamy.

Re: Dom seniora

: 26 lut 2021, 14:54
autor: Leośka
Ja sama wiem, jak trudno podjąć decyzję o oddaniu bliskiej osoby do placówki opiekuńczej, ale czasem życie jest nieprzewidywalne i nas do tego zmusza. Na szczęście są dom opieki taki jak http://www.domlesnezacisze.pl/ jest godne zaufania i wyboru dla naszych bliskich. Warto zerknąć na ich ofertę.

Re: Dom seniora

: 03 cze 2021, 23:43
autor: iwonaś
Choć często Domy Seniora nie kojarzą nam się zbyt pozytywnie, to w rzeczywistości dają seniorom szansę na przeżycie wspaniałej starości. Moja mama dotychczas mieszkała sama, z dala od nas. Czuła się bardzo samotnie nie mając blisko osób w podobnym wieku. Rozwiązaniem okazał się pobyt w ośrodku donumcorde.pl. Personel potrafi świetnie zorganizować swoim pensjonariuszom czas dbając o to, aby integrowali się oni tak często jak to tylko możliwe. Mama uczestniczy w zajęciach aqua aerobiku, pływa na basenie, lub spędza popołudnia w pięknym ogrodzie ze znajomymi. Jest szczęśliwa i znalazła nową motywację do życia w dojrzałym wieku. Warto!

Re: Dom seniora

: 17 cze 2021, 6:03
autor: aluś
Mój tata jest od kilku miesięcy w domu seniora i jest bardzo zadowolony z opieki . Często go odwiedzam i przywożę mu książki do czytania . Ostatnio mu kupiłam powieść " Przewóz " z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/autor/andrzej-stasiuk . Jest to jeden z najbardziej cenionych polskich prozaików i poetów ,który powraca z książką osadzoną w czasach okupacji.

Re: Dom seniora

: 29 cze 2021, 14:31
autor: dżonka
Ja myślałam nad domem opieki, ale w ostateczności zdecydowałam się na opiekę domową z Pol Ar Serwis. Jakoś tak lepiej się czułam z tym wyborem, a poza tym po prostu mam mamę w domu i nie muszę się zastanawiać co się z nią dzieje. A cenowo to też wychodzi korzystniej.