Strona 1 z 1

Architektura miejska

: 14 maja 2020, 10:45
autor: markus
Hejka, ostatnio zastanawiam się nad pewną rzeczą w mojej okolicy. Jest tu ostatnio dosyć brzydko, wszelakie elementy małej architektury miejskiej są zaniedbane. Ławki się rozwalają, kosze na śmieci wyglądają bardzo odpychająco itd. Gdzie to zgłosić, żeby ktoś coś z tym zrobił? Chodzi tu raczej o osiedle dookoła. Tu jest strona producenta Jumat gdzie znalazłem bardzo fajne elementy takiej małej architektury miejskiej, wiec dobrze byłoby wymienić tą obecną na nową, ładniejsza i nowocześniejszą ;).

Re: Architektura miejska

: 07 wrz 2020, 21:21
autor: brakus.chasity
Osiedle domów pod Pruszkowem https://nowa-bud.pl/osiedla/sloneczna-aleja , pozwalające na przebywanie wśród walorów pięknej przyrody bez konieczności rezygnowania z zalet miasta. W okolicy znajduje się malownicza rzeka Utrata oraz rezerwat Stawy Raszyńskie (5 km). Osiedle wyróżnia się świetnym dostępem do usług, edukacji i infrastruktury. Myślę, że jest to dobry wybór miejsca zamieszkania dla młodego małżeństwa.

Re: Architektura miejska

: 12 paź 2020, 13:04
autor: zdziczały
Pewnie, że tak. Z całą pewnością powinniście podejść do tego tematu w kreatywny sposób. Na przykładzie chociażby produktów z https://konarch.pl/ świetnie widać, jak ciekawe propozycje są dzisiaj dostępne na rynku. Myślę, że może być to dla Was ogromnym wsparciem

Re: Architektura miejska

: 21 lis 2020, 11:44
autor: roletka
Nie tylko metalowe spełniają swoją rolę. Ale faktycznie takie mi osobiście odpowiadają najbardziej. Nie ma jednak co się ograniczać, bo u producentów małej architektury miejskiej, jest w czym wybierać. Jeśli chciałbyś zobaczyć co aktualnie jest dostępne na rynku, skontaktuj się z tą firmą ławki miejskie. Mają doświadczenie w temacie.

Re: Architektura miejska

: 25 lis 2020, 16:28
autor: Kiść
Uważam, że jeśli chodzi o dobre stojaki rowerowe, to można takowe znaleźć w (na tej stronie) . Według mnie można takowe wykorzystać w wielu miejscach, więc szukając takiego sprzętu warto przejrzeć sobie dostępną u nich ofertę.

Re: Architektura miejska

: 13 maja 2021, 9:39
autor: Tymotełusz
Wydaje mi się, że taką sprawę zgłosić można w urzędzie miejskim. Nie wiem jak taki proces wygląda, czy trzeba zbierać podpisy mieszkańców itp, ale sądzę, że na stronie urzędu jest zakładka dotycząca inicjatyw obywatelskich. Jeżeli chciałbyś wyjść z taką inicjatywą to polecam https://fulco.pl/kategorie/produkty. Świetne wykonanie i duża szansa, że pomogą ogarnąć sprawę.