Strona 1 z 1

Otaczający nas świat

: 10 sty 2019, 15:06
autor: arianna
Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób zmienia sie otaczający nas świat ? Co nowego odkrywają i jakie ma to wpływ na nasze funkcjonowanie ? Bo ja ostatnio trafiłam na takie artykuły http://www.modanaeko.pl/niusy/pole-torsyjne/ , które w bardzo fajny sposób wporowadzają nas w to co dzieje sie w naszym otoczeniu.

Re: Otaczający nas świat

: 10 sty 2019, 15:25
autor: Jagoda
Ja ost czytałam o efekcie cieplarnianym. Że pod oceanami są złoża gazów i one zaczną się gotować i parować i to będzie początek końca takiej Ziemi, jaką znamy... Przerażające, tym bardziej że najbogatsi nie zrezygnują z zarobku na rzecz ekologii...

Re: Otaczający nas świat

: 10 sty 2019, 16:28
autor: Ollla_J
Sami sobie tak życie układamy i niszczymy naszą planetę nierozsądnym pędem do zarabiania pieniędzy. Niszczymy rośliny, zwierzęta, coraz zachłanniej budujemy, wwwiercamy się w ziemię ... nic dziwnego że natura odpłaca nam sowicie za wszystkie krzywdy...

Re: Otaczający nas świat

: 10 sty 2019, 16:34
autor: Sisi333
Wszystko będzie dobrze :D

Re: Otaczający nas świat

: 10 sty 2019, 16:44
autor: ZabaZielona
Ollla_J pisze: 10 sty 2019, 16:28 Sami sobie tak życie układamy i niszczymy naszą planetę nierozsądnym pędem do zarabiania pieniędzy. Niszczymy rośliny, zwierzęta, coraz zachłanniej budujemy, wwwiercamy się w ziemię ... nic dziwnego że natura odpłaca nam sowicie za wszystkie krzywdy...
Zgadzam się z Tobą w pełni! Niestety organizowany przez nasz kraj szczyt klimatyczny jest tego najlepszym przykładem. Dopóki nie zaczniemy korzystać z odnawialnych źródeł energii, to nic się nie poprawi :(

Re: Otaczający nas świat

: 16 sty 2019, 15:24
autor: Misiek
Ble ble ble, pogadają, pogadają, a dalej najwięksi i najbogatsi będą truć, a na małych zrzucać obowiązek dbania o środowisko. Ludzie segregują śmieci, a tamci posyłają tony śmieci, palą opony i inne tego typu historie.

Re: Otaczający nas świat

: 25 sty 2019, 9:44
autor: Żabka
Niektórzy myślą- jak będę działać samemu to nic nie zdziałam. Ale ja myślę, że jak działam, to zawsze to przynosi jakieś efekty. Dlatego segreguję śmieci, dbam o zdrowie i o przestrzeń publiczną. Uświadomiłam sobie to, czytając kiedyś artykuły w https://sklep-zdrowiebezlekow.pl/ jakie ważne jest to, żeby myśleć globalnie. Nie jesteśmy sami a po nas będą inni- wszyscy tak samo chcemy świata bez chorób, śmieci i zanieczyszczeń.

Re: Otaczający nas świat

: 25 sty 2019, 13:36
autor: Golonka
Żabka pisze: 25 sty 2019, 9:44 Niektórzy myślą- jak będę działać samemu to nic nie zdziałam. Ale ja myślę, że jak działam, to zawsze to przynosi jakieś efekty. Dlatego segreguję śmieci, dbam o zdrowie i o przestrzeń publiczną. Uświadomiłam sobie to, czytając kiedyś artykuły w https://sklep-zdrowiebezlekow.pl/ jakie ważne jest to, żeby myśleć globalnie. Nie jesteśmy sami a po nas będą inni- wszyscy tak samo chcemy świata bez chorób, śmieci i zanieczyszczeń.
Piękne słowa :)

Re: Otaczający nas świat

: 30 wrz 2019, 18:58
autor: dannika
Ekologia to bardzo ważna sprawa, ja staram się zyć w ekologiczny sposób. Nie używam słomek ani plastikowych torebek, staram się kupować jak najmniej rzeczy w plastikowych opakowaniach, używam wielorazowych płatków bawełnianych i ekologicznych kosmetyków (teraz jest ich dobry wybór) no moja chemia domowa to w dużej mierze ocet, soda i kwasek cytrynowy. Sporo kupuje w lumpeksach.

Re: Otaczający nas świat

: 01 paź 2019, 9:12
autor: paskan
Korzystam z tego co oferuje nam świat najlepiej jak mogę i staram się by każda chwila była przepełniona radością.
Ostatnio zapisałam dzieci do szkoły pływania https://www.posejdon-plywanie.pl/szkola ... ejdon.html i odkąd widzę u nich wiele radości gdy wracają z basenu sama mam teraz ochotę zapisać się na jakieś lekcje pływania po prostu dla dobrej zabawy i dla poprawienia swojej formy. Jak to jest u Was plywacie? Lubicie chodzic na basen?

Re: Otaczający nas świat

: 01 paź 2019, 12:41
autor: Elrond
Mam koleżankę, była w Meksyku 2 lata, opowiadała, jak pewien koncer obok wioski zabierał całą wodę pitną z regionu, a biedni ludzie nie mieli bieżącej wody, ani pitnej. Pranie robili w słonej wodzie. Informacje z pierwszej ręki są najlepszym źródłem wiadomości, nie są przefiltrowane przez żadne media :)

Re: Otaczający nas świat

: 03 lut 2021, 23:34
autor: praktyk89
Otaczający nas świat to często słowa i zdania, dzięki słownikowi online https://synonim.com.pl/ , poznamy znaczenie wielu różnych często nowych dla nas słów. Bogactwo słownictwa jest jak najbardziej polecane, dzięki temu człowiek się rozwija, korzystając w razie potrzeby regularnie z takich słowników, można bardzo rozbudować własną bazę słownictwa.

Re: Otaczający nas świat

: 11 lut 2021, 13:01
autor: Opinię
Niewiem, ale więcej szczegółów znalazłem na https://poznajmyopinie.pl/ na którym to publikowane są aktualne opinie i recenzje. Możliwe, że tam można odnaleźć dość interesujące szczegóły w tym temacie na forum. Nie jestem do końca ekspertem więc może ktoś coś więcej napisze na ten temat.