Strona 1 z 1

Uzależnienia - terapia

: 27 gru 2019, 20:55
autor: Andrzej1
Niestety, ale w XXI wieku uzależnienia są poważnym problemem. Jeśli czujecie, że może to dotykać też kogoś z Waszego otoczenia, to najlepiej od razu wybrać się na terapie do https://poradniasalomon.com.pl/psychote ... a-grupowa/ W Poradni Salomon pracują specjaliści, którzy w sposób rozsądny pomogą Wam z walce z tym problemem.

Re: Uzależnienia - terapia

: 07 lut 2020, 12:53
autor: pulasek
Tak to już bywa, że mamy takie czasy w których jesteśmy bardziej narażeni na jakieś używki. Jeśli ktoś ma silną wolę to sobie z tym poradzi a jak nie to niestety ulegnie. I tak też było w przypadku znajomej. Nie potrafiła odmówić tylko chciała się dopasować i tak zaczęła pić nałogowo bez przerwy. Chciałam jej jakoś pomóc więc któregoś dnia zaprowadziłam ją do Ośrodka Nefo i postawiłam przed faktem dokonanym. Nie miała wyjścia jak nie chciała stracić córki. W ośrodku tym bardzo jej pomogli i cały czas są dla niej wsparciem

Re: Uzależnienia - terapia

: 15 lut 2020, 16:25
autor: Aneks
Zastanawiam się, jakby tak właśnie zawieść osobę uzależnioną na leczenie i postawić przed faktem. Reakcje w końcu mogą być różne. Moja ciocia zmaga się z uzależnieniem od suplementów i znaleźliśmy nawet, idealną da niej placówkę. Jest to Ośrodek terapii Forest, w którym doskonale by się nią zajęli. Wiele słyszałam dobrego o psychoterapeutach, którzy tam pracują i jak bardzo angażują się w problemy pacjentów.

Re: Uzależnienia - terapia

: 24 mar 2020, 17:59
autor: Lubasia
Ja to jestem czujna na takie sytuacje, tym bardziej ze w rodzinie mam przypadki uzależnienia. Tak się składa, że zawsze pierwsza wyciągam rękę do takich osób. Pierwszym krokiem powinna być życzliwa rozmowa i spokojne skłonienie do terapii w jakiejś zaufanej i poleconej poradni. Dużo dobrego słyszałam o Ośrodku Wiosenna dlatego myślę, ze pobyt tam jest dla takich osób najlepszym rozwiązaniem.

Re: Uzależnienia - terapia

: 27 maja 2020, 17:11
autor: kozi44
Jeśli zastanawiacie się nad tym aby odbyć psychoterapię w tym zakresie, podpowiem wam, że istnieje także taka możliwość jak terapia online. Sporo informacji na ten temat znajdziecie tutaj https://wetalk.pl/blog/co-to-jest-tekst ... na-online/ i jak najbardziej polecam wam się z nimi zapoznać, ponieważ warto moim zdaniem

Re: Uzależnienia - terapia

: 28 maja 2020, 11:15
autor: lordinos
Decyzja o podjęciu terapii jest decyzją bardzo dobrą i pokazuje, że jesteśmy świadomi problemu. Sam pomagam innym ludziom, jestem po kierunku https://www.proedukacja.edu.pl/terapeuta_zajeciowy w szkole policealnej i rozwijam się jako terapeuta zajęciowy. Coraz większe grono ludzi zamiast myśleć, że terapia to wstyd zdaje sobie sprawę z faktu, że terapie są bardzo pomocne. Całe szczęście!

Re: Uzależnienia - terapia

: 29 maja 2020, 8:29
autor: Karol221
Od siebie w temacie mogę dodać tylko, że jeśli pojawia się problem trzeba go jak najszybciej zwalczyć. Terapeutów i to dobrych takich jak https://www.joannamuszak.pl/ jest na prawdę sporo. Wystarczy tylko poszukać. A nie ma się co oszukiwać zdrowie jest najważniejsze

Re: Uzależnienia - terapia

: 03 lip 2020, 15:04
autor: Anula30
Z wieloma problemami potrafimy poradzić sobie sami, z uzależnieniami wszystko zależy od naszej silnej woli i psychiki. Niestety często aby osiągnąć rezultaty konieczna jest wizyta u specjalisty. Często ciężko jest znaleźć pomoc gdzieś blisko, dlatego Ranking ośrodków terapii jest skonstruowany tak, aby móc znaleźć najlepsze ośrodki lecznicze oraz terapeutów w waszej okolicy. Jest to zdecydowanie ułatwienie dla rodzin czy samych chorych.

Re: Uzależnienia - terapia

: 09 lip 2020, 9:07
autor: bubu
Niestety nie zawsze mamy gdzieś blisko miejsca zamieszkania jakiś dobry i sprawdzony ośrodek terapii uzależnień dlatego też ciężko w takiej sytuacji jest przekonać osobę uzależnioną do zgłoszenia się na odwyk. Jednak mój brat jest w takim momencie, że zgodzi się nawet na wyjazd. Więc znalazłam ośrodek Detoks Fenix w którym to specjalizują się na takim detoksie. Mam nadzieję, że tym razem pobyt w takim ośrodku wyjdzie bratu na dobre

Re: Uzależnienia - terapia

: 19 lip 2020, 17:51
autor: cukrowa
Uzależnienia są okropne, ale niestety częste.

Re: Uzależnienia - terapia

: 21 lip 2020, 11:11
autor: lucious.senger
Na taką terapię uzależniony musi się sam zgodzić, inaczej nie będzie żadnych efektów.

Re: Uzależnienia - terapia

: 24 lip 2020, 8:09
autor: cukrowa
Terapia uzależnień to tak naprawdę dobry sposób na to, żeby jednak poradzić sobie z jakimś problemem, etapem w życiu. I dlatego warto jest zapisywać się na nią, mimo iż możemy nie mieć pewności, czy ona nam pomoże. Niemniej jednak takie ośrodki jak Forest są na ogół skuteczne. O ile sami chcemy wyjść z nałogu.

Re: Uzależnienia - terapia

: 18 sie 2020, 19:42
autor: kajma
Podstawą jest to, żeby osoba uzależniona chciała się leczyć, chciała pomocy, czyli przede wszystkim ważne jest, żeby zdawała sobie sprawę z problemu. Bardzo dobrym ośrodkiem terapeutycznym na południu kraju, konkretnie w Krakowie są Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl wiem, że pomogli już naprawdę wielu osobom.

Re: Uzależnienia - terapia

: 19 sie 2020, 10:16
autor: lakin.jane
Taka terapia nie jest łatwym procesem, na pewno wymaga sporego zaangażowania i chęci.

Re: Uzależnienia - terapia

: 19 sie 2020, 15:31
autor: ravdol
Korzystaliście kiedyś z detoksu alkoholowego w Warszawie? Kroplówki nawadniające, wlewy witaminowe, usługi pielęgniarskie oraz wszycie esperalu oferuje Medycznydetox.pl

Re: Uzależnienia - terapia

: 24 wrz 2020, 20:21
autor: Dona
Detoks alkoholowy jest skuteczny w przypadku połączenia go z terapią . Taki sposób leczenia oferuje ośrodek Detoks Fenix w którym pacjenci na samym początku poddani są detoksowi, dzięki któremu oczyszczany jest organizm. Klienci mogą zażyczyć sobie wszycie specjalne wszywki blokującej chęć sięgnięcia po używki.