Strona 1 z 1

Porządki w ogrodzie

: 03 mar 2021, 20:07
autor: liwia
Hejka. Kiedy macie zamiar zabrać się za wiosenne porządki w waszych ogrodach? Ja mam zagwozdkę, bo będę musiała wynająć fachowców, którzy oferują takie usługi jak wycinka drzew w Szczyrku. Poza tym mam zamiar posadzić znacznie więcej roślin, żeby ogród lepiej się prezentował. Wy macie już jakieś plany? :)

Re: Porządki w ogrodzie

: 08 mar 2021, 14:57
autor: kaśka
Na pewno przyda się system do nawadniania do samodzielnego montażu od http://centrumnawadniania.com wg mnie to bardzo fajna opcja zeby nawodnic swój ogród, rewelacyjna jakość i solidna cena, no i do tego wszystko mozecie w smartfonie podejrzec. Co wy na to ? Bedziecie cos takiego kupowac ?

Re: Porządki w ogrodzie

: 19 mar 2021, 11:21
autor: Bączek
Ogólnie ja także już się wziąłem za porządki w moim ogrodzie i jestem zdania, że w tym roku chcę wykonać automatyczne nawadnianie. Już nawet widziałem w sklepie https://www.podlane.pl/elektrozawory-cat-171 bardzo fajne elektrozawory, dzięki którym możemy bez problemu stworzyć doskonały system nawadniania.

Re: Porządki w ogrodzie

: 28 mar 2021, 14:31
autor: ogródek
Wiosenne porządki w ogródku warto zacząć od drzew, krzewów i rzecz jasna trawnika. Po zimie wszystko może być w kiepskim stanie, ale warto wiedzieć, że pogoda zmienia się w kilka chwil i niebawem może okazać się, że potrzebujemy sprzętu ogrodniczego jak kosiarka spalinowa.

Re: Porządki w ogrodzie

: 25 kwie 2021, 13:26
autor: oszczędna
Wbrew pozorom trzeba wiedzie ć, jak odpowiednio zabrać się do porządków wiosennych w ogrodzie. Może podeprzeć się wiedzą i doświadczeniem innych ogrodników. Cała wiedza, którą udało się zgromadzić przez długie lata, można znaleźć w bardzo przystępnej formie w tym poradniku https://poradnikogrodniczy.pl/.

Re: Porządki w ogrodzie

: 14 sie 2021, 17:57
autor: Małgosia
Tak naprawdę to jeśli chodzi o sam ogród to moim zdaniem dość istotną kwestią jest to, aby przede wszystkim wiedzieć co i jak w nim uprawiać. Ja z chęcią dlatego zaglądam na stronę https://www.lovethegarden.com/pl-pl/nar ... dnik-upraw gdyż taki przewodnik po uprawach to jest doskonałe rozwiązanie.

Re: Porządki w ogrodzie

: 15 sie 2021, 8:43
autor: szł
My niedawno roniliśmy porządki w ogrodzie, wiem, że może trochę nietypowo, ale trochę go zaniedbaliśmy i trzeba było go ogarnąć w końcu. Tu oczywiście przydały się nasze narzędzia ogrodowe. W nie zaopatrzyliśmy się już wcześniej w sklepie Avena https://www.akcesoriadlaogrodnictwailesnictwa.pl/oferta (Stara Iwiczna w okolicach Piaseczna). Tam kupiliśmy wysokiej jakości maszyny i narzędzia ogrodowe w korzystnych cenach, polecam.

Re: Porządki w ogrodzie

: 15 sie 2021, 18:33
autor: kiść
Ja już powoli przygotowuje się do zimowej aury w ogrodzie. Wybrałem nawet profesjonalną odśnieżarkę od firmy https://www.stiga.pl/sklep/odsniezanie która mam nadzieje, że ułatwi mi pracę w ogrodzie zimową porą. A wy z jakich sprzętów korzystacie u siebie? Dajcie znać Może się jakoś zainspiruję.

Re: Porządki w ogrodzie

: 25 sie 2021, 20:40
autor: Roszkoń Adam
Ja meble ogrodowe po prostu robiłem samemu z palet, desek, kantówek i powiem szczerze, że jestem zdowolony. Fajna jakość, choć pracy jest sporo. Co do impregnacji to zdecydowanie mogę tu zarekomendować impregat Vidraon. Jest połokotwórczy, więc nie trzeba dodatkowo zabezpieczać drewna. Łatwy w aplikacji i wydajny

Re: Porządki w ogrodzie

: 26 sie 2021, 14:05
autor: Łania
Ja jestem przekonana, że samo dbanie o nasz ogród jest czymś niezwykle fajnym i na pewno warto jest to robić regularnie. W sumie całkiem niedawno także miałam okazję zapoznać się z ciekawym wpisem https://www.podlane.pl/blog/przydatne-a ... wadniania/ i jak najbardziej ważne są akcesoria do podlewania w naszym ogrodzie.

Re: Porządki w ogrodzie

: 03 wrz 2021, 23:02
autor: elfik12
Mój ogród to aż się prosił, żeby zmiany w nim wprowadzić. Same porządki wiele by nie zmieniły. Dlatego wszystko sobie zaplanowaliśmy z mężem tak, żeby był to ogród z prawdziwego zdarzenia. Z trawnikiem, kwiatami, alejkami. Dobrze też, że trafiliśmy na Jońca, wiele materiałów mają przydatnych do aranżacji ogrodu.

Re: Porządki w ogrodzie

: 19 wrz 2021, 8:00
autor: Walduś
Jeśli chodzi o prace w ogrodzie, to zawsze wspieram się informacjami z mojego ulubionego poradnika ogrodniczego. Nigdy nie zawiodłem się na tych wskazówkach. Podrzucam Was link do ciekawego artykułu o pracach w ogrodzie w kwietniu https://www.ogarnijogrod.pl/co-siejemy-w-kwietniu/. Warto przygotować się na nowy sezon :)

Re: Porządki w ogrodzie

: 29 wrz 2021, 23:04
autor: kórtka
U nas porządki musieliśmy rozpocząć od porządnej wycinki. Udało się to zrealizować po zawiązaniu współpracy z https://www.projektowaniezieleni-gdansk ... -o-wycinke . Za ich sprawą udało nam się wywalczyć stosowne pozwolenie z którego pomocą osiągnięcie konsensusu stało się możliwe! I przeszliśmy do wycinki.

Re: Porządki w ogrodzie

: 01 paź 2021, 20:07
autor: Jaruś
Sama praca w ogrodzie to na pewno jest wielka satysfakcja i jeśli chodzi o mnie to ja uwielbiam właśnie w taki sposób pracować. Jestem również zdania, że bardzo ciekawie w artykule https://ogrody24.pl/blog/post/susza-narastajacy-problem opisano problem narastającej suszy. Właśnie dlatego należy pamiętać o tym jak istotne jest samo podlewanie.