Strona 1 z 1

Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 24 wrz 2019, 14:00
autor: Krzysztofk40
Jako osoba po 40-tce mam już trochę życia za sobą. Wiele sukcesów i porażek, lepszych i gorszych dni. W życiu tak układa się, że psycholog staje się jedynym wyjściem. Terapia psychologiczna na której byłem bardzo mi pomogła. Psychologiem był p. Molęda http://psychologmoleda.pl/którego do dzisiejszego dnia bardzo zachwalam. Ciężko jest przetrwać samemu nie znając tak naprawdę przyczyny swoich kłopotów i zmartwień. Psychologia jako taka rozwiązuje wiele problemów z którymi borykamy się na co dzień.
Jak Wy walczycie z kłopotami w życiu? czy też jedynym słusznym rozwiązaniem jest wizyta u psychologa?

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 24 wrz 2019, 14:52
autor: dipol
Szczerze wyglada mi to bardziej na reklame niz Twoj rzeczywisty problem...

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 28 wrz 2019, 18:59
autor: Marika88
Ja miałam... taki ciężki okres w życiu... jak odszedł ode mnie narzeczony. Zostawił mnie na dzień przed ślubem. Co ja wtedy przeszłam :( Na szczęście wtedy dzięki namowie bliskich osób, trafiłam do bardzo dobrego ośrodka Centrum Psychologicznego Sens w Mińsku.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 11 paź 2019, 8:28
autor: Plandobrymam
Bardzo ważne jest wsparcie bliskich wam osób, czasem już ich same towarzystwo pomaga. Są sytuacje, w których konieczne będą właśnie konsultacje psychologiczne. Sprawdź sobie tu ofertę od poradni http://poradniasalomon.com.pl/psychiatria/ Oprócz doświadczonych psychologów można liczyć tu na pomoc psychiatrów, jednak to już są wiadomo całkiem inne przypadki.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 07 lis 2019, 19:39
autor: Aneks
Ciężki okres w życiu prawie każdego spotyka. Często jest to związane na przykład z uzależnieniem jakiejś bliskiej osoby. Dobrze, że powstaje coraz więcej placówek, które pomagają w takich sytuacjach tak jak na przykład Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo. Podobno pracuje tam zespół specjalistów, którzy prowadzą leczenie z wielkim zrozumieniem i indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 24 lis 2019, 10:49
autor: Marika88
Skąd ja znam ciezki okres w życiu :( moim zdanie nie ma nic gorszego niż bycie na zyciowym zakręcie, gdzie albo wyrobisz i jakoś wyjedzieć na prostą albo z tego zakrętu wypadniesz. Ja nieomal nie nie wypadłam. Na szczeście bardzo pomogła mi terapia w Centrum Psychologicznym sens w Mińsku mazowieckim. Inaczej ?....... nie wiem co by było....

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 29 lis 2019, 20:44
autor: Domanaa
Nie zawsze jesteśmy w stanie sobie sami ze wszystkim poradzić, dlatego czasami warto zdecydować się na pomoc specjalisty. Może pomoze Ci psycholog online, bo jak sam sobie nie radzisz.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 16 gru 2019, 23:07
autor: Farelka
Depresja to powazna sprawa. Czasem po prostu boimy sie kolejnego dnia i kolejnych leków i negatywnych emocji od ktorych nie potrafimy uciec. Jednak mozna temu zaradzic udajac sie do odpowiedniej kliniki takiej jak Medox w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ - oni maja profesjonalnych psychologow ktorzy rozwiazuja takie problemy. Maja swietne podejscie do pacjentow

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 27 gru 2019, 23:48
autor: Andrzej1
Faktycznie, samodzielnie może być Wam ciężko sobie z tym poradzić. Właśnie dlatego tak dobrą renomą cieszą się gabinety psychologiczne w stylu http://rodziceidzieci.com Jeśli odpowiednio podejdziecie do tego tematu, to Wasze maluchy bardzo na tym zyskają. Weźcie to pod uwagę, bo to ważna rzecz.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 29 sty 2020, 19:19
autor: roletka
Polecam psychiatrów z PsychoMedic w Łodzi. Myślę, że lepszych specjalistów nie znajdziecie. Świetnie radzą sobie z leczeniem mojej niskiej samooceny i pogłębiającej się depresj. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, myślę, że bez ich wsparcia nie byłoby tak dobrze, jak jest teraz.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 22 lut 2020, 17:11
autor: Saszka
Zgadzam się w pełni z przedmówczyniami. Jeśli dopadnie nas obniżony nastrój, albo widzimy, że przez dłuższy czas nie radzimy sobie z przygnębiającymi myślami, lepiej od razu zareagować i skorzystać z pomocy specjalisty: http://psychoterapeutawejherowo.pl/, który wesprze proces wychodzenia z takiego stanu. Myślę, że nie ma potrzeby czekania do momentu, kiedy diagnoza może brzmieć: "głęboka depresja", warto działać od razu, nawet (lub szczególnie!), jeśli po konsultacji okaże się, że nie jest to depresja, a jedynie przejściowy stan obniżonego nastroju.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 27 lut 2020, 11:14
autor: Aneks
Taki ciężki okres w życiu to najłatwiej przetrwać gdy ma się wsparcie osób bliskich. Poza tym są też różne poradnie, które świadczą usługi psychologiczne. Możesz na przykład skontaktować się z Ośrodkiem terapii Forest, który pomaga w różnych sytuacjach. Zawsze to lepsze wyjście niż samemu tkwić w problemie. Nie można zbyt wiele myśleć, żeby nie zwariować. Trzeba jak najszybciej działać.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 26 mar 2020, 16:37
autor: BobBudowlaniec
Ja powiem tak - medytacje, ruch na świeżym powietrzu i oczywiście wsparcie bliskich osób. Czytałem też, że z naturalnych sposobów przydaje się olej cbd w leczeniu stanów lękowych. Najważniejsze, żeby nie bać się mówić o tym co czujemy i dzielić się naszymi zmartwieniami z kimś, kto może nas wysłuchać.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 29 kwie 2020, 18:38
autor: Arktyczna
Każdy jakoś inaczej sobie z takimi sytuacjami radzi. Może warto zdecydować się na pomoc psychologa? W wielu sytuacjach tacy specjaliści świetnie potrafią pomóc. Ja tak znalazłam poradnie https://psychoterapiacotam.pl gdzie udzielają pomocy przy depresji, nadmiernym stresie, trudnych sytuacjach rodzinnych, czy też uzależnieniach i wielu innych problemach. Zapoznajcie się z ich całą ofertą.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 03 lip 2020, 21:37
autor: Farelka
Warto dbac o swoje zdrowie psychiczne. Niestety depresja moze dopasc kazdego z nas - czy to w mlodym czy w starszym wieku. Jednak seniorzy sa szczegolnie narazeni na takie choroby - zwlaszcza kiedy przestaja byc sprawni a takze zaczynaja polegac na pomocy innym. Czuja sie juz niepotrzebni, jednak mozna im na nowo pokazac zycie - ze mozna sie z niego cieszyc nawet jezdzac na wozku . Moj dziadek wlasnie od niepamietnych czasow po smierci babci byl zawsze smutny - ale znalezlismy dla niego miejsce w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu i widze ze powoli wraca usmiech na jego twarzy - no i jest pod stala opieka personelu.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 06 sie 2020, 12:02
autor: parma
Dla każdego taki czas to coś zupełnie innego. Dla mnie takim okresem z pewnością był czas kiedy moja babcia z racji wieku i różnych nakładających się na siebie chorób zaczęła tracić radość życia. Stala się osowiała, apatyczna co dla mnie było dość niepokojące. Wtedy na tej stronie https://www.mamswietnaprace.pl/jak-byc- ... -seniorem/ znalazłam artykuł poradnikowy, który wiele mi pomógł. Fajnie, że teraz porady na niemalże każdy temat można znaleźć w internecie.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 30 maja 2021, 18:35
autor: Paweł89
Mi pomogło wsparcie psychologa. Znalazłam świetne rozwiązanie, psycholog online wetalk. Platforma przez którą możesz kontaktować się z najlepszymi psychologami w kraju. Kontakt jest bardzo szybki i sprawny, codziennie możesz otrzymać wsparcie w formie tekstowej do tego jest opcja wideoterapii.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 22 cze 2021, 9:37
autor: Zuźka87
Faktycznie, samodzielnie może być Wam o wiele trudniej poradzić sobie z takimi problemami. Właśnie dlatego dobrym pomysłem mogłoby być postawienie na wsparcie w formie zdalnej, które możecie otrzymać w https://psychomedic.online/ To bardzo ważna rzecz, więc śmiało tam zaglądajcie i sami się przekonajcie, dlaczego tyle osób korzysta własnie z takiej pomocy.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 13 paź 2021, 2:40
autor: aśka4
Na pewno warto podejmować kroki, aby nie popaść w depresję. Wiadomo, że sytuacje bywają różne. Jeśli jednak dopadnie was ta choroba, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://onlinerecepta.pl/jakie-leki-ant ... -rodzinny/ . Można się tam zorientować jakie leki antydepresyjne możne przedłużyć lekarz rodzinny.

Re: Jak przetrwać ciężki okres w życiu

: 09 gru 2021, 21:05
autor: KrzysztofKatowice
Krzysztof, mój imienniku, trzymaj się kolego! Warto się wzajemnie wspierać w trudnych chwilach. Depresja czyha na każdym kroku.
"Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), ogłosiła raport, w którym stwierdza, że depresja wkrótce może być drugą z wiodących przyczyn wszystkich zachorowań na świecie." (źródło: https://www.elpisonline.pl/blog/depresj ... -leczenie/) Brzmi troszkę upiornie jak weźmiemy pod uwagę pandemię covidu + inflację + rosnące nawarstwienie problemów w Polsce...