Strona 1 z 1

Malowanie mieszkania

: 16 gru 2021, 1:30
autor: Strzeżymira-75
Postanowiłam, że sama odświeżę swoje mieszkanie. W styczniu mam w planach kilka dni urlopu, dlatego myślę, żeby wykorzystać go właśnie na ten cel. Nie da się ukryć, że jest to dla mnie też oszczędność pieniędzy (a chyba każdy ostatnio liczy się z groszem). Zamówiłam sobie artykuły malarskie i drabiny ze sklepu Chle-Mar. Farby też mam już zamówione, muszę tylko po nie podjechać. I myślę, że taki samodzielny remont na pewno da mi sporo satysfakcji.

Re: Malowanie mieszkania

: 24 gru 2021, 1:03
autor: malkolm
To ja mam dla was dobry namiar jeśli chodzi o farby - u mnie jest bardzo dobra farba wewnętrzna lateksowa, odporna na zmywanie na mokro, dobrze kryjąca. Ta farba to PORCELLO od producenta chemii budowlanej Pigment: https://www.farbypigment.pl/produkt/porcello-in/ Dodam, że to farba bardzo łatwa w aplikacji i łatwo się ją czyści, zabrudzoną powierzchnię zmywacie po prostu wodą z dodatkiem łagodnych detergentów. Na plus jeszcze fakt, że jest wysoce paroprzepuszczalna, tzw. farba oddychająca, także nie zakłóca ona dyfuzji pary wodnej w ścianach. Po całości mogę wam ją doradzić.

Re: Malowanie mieszkania

: 29 gru 2021, 20:08
autor: dewer
Cześć. Ja znam firmę, która w swojej ofercie ma szeroki wybór agregatów, w tym malarskie. Nazywa się F.U.H. „PAGAT” i mieści się w Szczecinie, ale śmiało, można w nim zamawiać przez sklep internetowy. Oto link: https://www.pagat.com.pl/agregaty-malarskie/ Śmiało możesz dostać tam wersję membranową albo tłokową. Ja w nim zakupiłem agregat renomowanej marki Graco i jestem bardzo zadowolony, bo sprzęt jest niezawodny oraz dostałem dobrą cenę. Pozdrawiam.

Re: Malowanie mieszkania

: 07 sty 2022, 13:27
autor: Joanna
Do malowanie sufitu najlepiej u mnie sprawdza sie śnieżka eco. Bardzo fajna akrylowa farba, matowa i śnieżnobiała. Nadaje się do malowania wielu różnych powierzchni, m.in. z zapraw cementowych, cementowo­-wapiennych, gipsowych, dobrze maluje się nią cegły, płyty karton-gips, a nawet powierzchnie drewniane i drewnopochodne czy tapety z włókna szklanego. Jest przyjazna dla alergików i osób wrażliwych. Tworzy powłokę która pozwala ścianie oddychać. Dobrze się nią maluje, bo jest wydajna, nie chlapie i dobrze kryje.

Re: Malowanie mieszkania

: 26 lut 2022, 22:10
autor: AniaPo
Malowałam niedawno mieszkanie mojej mamy. Zabrałyśmy się do pracy we dwie i w sumie poszło nam to nawet dobrze i sprawnie. Zaopatrzenie w potrzebny sprzęt i materiały w markecie. Kupiłam Farby Magnat Ceramic. Najwięcej białej i dwa kolory pastelowe bo mama chciała troszkę mieszkanie zmienić.
Farba bardzo dobrze kryje ściany, wystarczą dwie warstwy do uzyskania pięknego koloru. Ogromną zaletą farby jest to, że jest odporna na zmywanie a nawet na szorowanie.