Jakie ściany w salonie?

Remontujemy, urządzamy i dekorujemy. Porcja inspiracji dla każdego pasjonata architektury wnętrz.
Awatar użytkownika
Ela012
Posty: 149
Rejestracja: 23 gru 2018, 18:22

Jakie ściany w salonie?

Post autor: Ela012 »

Chciałabym poradzić się Was odnośnie wyrobu koloru farby na ściany w salonie. Czy postawić na klasyczną, uniwersalną biel czy może zaszaleć nieco z kolorami? Jakie macie kolory ścian u siebie w domach? Czy do kolorowych ścian łatwo jest później dopasować dodatki i meble?
:)
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 26
Rejestracja: 10 sty 2019, 14:52

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: Jagoda »

My z mężem poszliśmy w odważniejsze kolory, ale nie pocałości ;) w sensie trzy ściany mamy taki jakby krem, a jedna kontrastuje i jest taka hmmm coś między burgundem a fioletem :) polecam :)
Awatar użytkownika
milena
Posty: 124
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:02

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: milena »

Super to musi wyglądać. Ja bym się nie bała kolorów we wnętrzach. Teraz wybór mebli jest ogromny i zawsze coś sobie dopasujesz. Zresztą teraz bardzo modne są kontrasty we wnętrzach. Spotkałam sporo aranżacji, gdzie tego typu fotele https://promykmeble.pl/c/meble-tapicerowane/fotele/ kontrastują z kolorem kanapy czy ścian.
Awatar użytkownika
elfik12
Posty: 196
Rejestracja: 28 mar 2019, 22:58

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: elfik12 »

Ja u znajomych widziałam jak sobie jedną ze ścian wyłożyli kamieniem naturalnym, rewelacja. Też fajnie kolorem dopasowali do całości wystroju. Firma Marmur-Dulemba im wszystko zrobiła. Tak inaczej jest, oryginalnie. Tak myślę, że zamówię sobie u nich parapety. Moje już takie zniszczone, kolor zmieniły. A takie z granitu na przykład to na lata będą. Kamień to kamień.
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 150
Rejestracja: 22 paź 2019, 22:46

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: Andrzej1 »

To już wszystko zależy od Waszej koncepcji na dane miejsce. Jeśli macie już postawiony dom, to przecież zawsze możecie wstawić ścianę działową. W takich kwestiach warto zajrzeć do http://termalica.pl/oferta/sciany-wewnetrzne-dzialowe/ by mieć pewność, że będzie to bezpiecznym wyjściem.
Awatar użytkownika
Farelka
Posty: 222
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:28

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: Farelka »

Skoro już mowa o takich generalnych remontach i aranżacji w domu/mieszkaniu to myślę ,że warto czerpać inspiracje szczególnie z różnych sprawdzonych stron internetowych. Dla mnie niejednokrotnie inspiracją jest strona Archiweb https://archiweb.pl/aktualnosci/nowocze ... zacji-859/ ich artykuły wraz z przykładowymi pomysłami na wnętrza są bardzo praktyczne i na czasie. Warto zajrzeć tu z racji właśnie remontu salonu :) Powodzenia !
Awatar użytkownika
DorotaRy
Posty: 18
Rejestracja: 02 lut 2020, 18:21

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: DorotaRy »

Moim zdaniem warto dobrać kolor pod meble :) Osobiście szukałam inspiracji przeglądając aranżacje na stronie sklepu meblowego Często bywa tak, że mamy już wymarzony komplet do sypialni czy salonu, ale nie do końca wiemy jak będzie wyglądał w naszym wnętrzu. Dobrze wtedy skorzystać z gotowych inspiracji :)
Awatar użytkownika
mycha
Posty: 186
Rejestracja: 18 gru 2018, 21:01

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: mycha »

Sprawdzaliście już różnorodne farby BECKERS DESIGNER COLOUR Rzeszów ? Propozycji jest wiele. Trzeba przede wszystkim stawiać na jakość. Farba musi być dobra i to nie tylko dlatego, żeby pokryła szybko daną powierzchnię, ale również po to, aby ładnie wyglądała przez długi czas. Poczytajcie sobie o różnych rozwiązaniach i przede wszystkim wybierzcie najlepszą.
Awatar użytkownika
Krystek
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2020, 22:04

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: Krystek »

Ela012 pisze: ↑23 gru 2018, 18:24 Chciałabym poradzić się Was odnośnie wyrobu koloru farby na ściany w salonie. Czy postawić na klasyczną, uniwersalną biel czy może zaszaleć nieco z kolorami? Jakie macie kolory ścian u siebie w domach? Czy do kolorowych ścian łatwo jest później dopasować dodatki i meble?
Witaj. Wiele zależy od tego w jakich wnętrzach dobrze się czujesz. Jedni lubią energetyczne aranżacje, a inni wybierają bardziej stonowane propozycje. Ja zdecydowanie należę do tych drugich. Kolory mamy jasne, ale mat z jedną ścianą w cegle. Efekt rewelacyjny. Polecam wybrać farby akrylowe. My się zdecydowaliśmy na profesjonalną firmę ze stanów. Ich farby możesz dostać w sklepie https://www.sklep.majic.pl/143-farby-akrylowe. Zamówienia składa się w sklepie internetowych, więc transakcja jak najbardziej bezpieczna.
Awatar użytkownika
reynolds.kattie
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2020, 12:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: reynolds.kattie »

Strasznie podobają mi się granatowe ściany w salonie i złote dodatki, co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
moks
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2020, 15:52

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: moks »

ja uważam, że mamy teraz tak duży wybór różnych firm i rodzajów farby, że naprawdę można znaleźć coś dla siebie. Co prawda uważam też, że dobra i zwyczajnie po prostu bardzo funkcjonalna farba do ścian to farba zmywalna, którą łatwo możemy doprowadzić do porządku :) mam dwójkę małych dzieci i całe szczęście mogę zadbać o to, że jeśli coś zdarzy im się pobrudzić, czy pomalować kredką "niechcący" to jednak łatwo to doczyszczę.
Awatar użytkownika
okuneva.breanna
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2020, 14:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: okuneva.breanna »

Bardzo podoba mi się beton architektoniczny.
Awatar użytkownika
mayczak
Posty: 367
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:21
Kontakt:

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: mayczak »

Bardzo ważne jest to, byście byli świadomi możliwości, jakie dzisiaj daje zastosowanie nowych technologii. Korzystając z takiego betonu jak https://kosbud.com.pl/ będzie Wam o wiele prościej uzyskać pożądaną przez Was jakość oraz wygląd. To bardzo ważna kwestia, miejcie to na uwadze.
Awatar użytkownika
kalafior
Posty: 140
Rejestracja: 19 cze 2019, 13:27

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: kalafior »

Do nowoczesnych pomieszczeń ciekawą opcją są kafelki z chrobotkiemm , sprawdź np. tu: http://weneve.com . Można zamówić w dowolnym rozmiarze i z dowolnym nadrukiem.
majaśka

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: majaśka »

A jakie masz meble i jaki lubisz styl? U siebie mam 3 ściany i sufit białe, na czwartej tapicerowane panele welurowe, uwielbiam ściany pikowane. Biel jest najlepsza dla kogoś takiego jak ja, kto lubi szaleć z meblami ;D a pikowana ściana jest pasteloworóżowa, ogólnie aranżacja shabby chic.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 29
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:20

Re: Jakie ściany w salonie?

Post autor: paniola »

Jakie ściany ? Spróbujcie zmienić swój sposób myślenia i postarajcie się o odrobinę nowoczesności. Jak to zrobić? W internecie znalazłam absolutną nowość moim zdaniem - to lamele ścienne https://frudizajn.pl/pl/c/Panele-scienne-3D-gipsowe/3 ,które idealnie nadają się właśnie w salonie. Oczywiście wszelkie inne elementy wyposażenia salonu muszą współgrać z z tak zaaranżowaną ścianą.
ODPOWIEDZ