Uzależnienia - terapia

Remontujemy, urządzamy i dekorujemy. Porcja inspiracji dla każdego pasjonata architektury wnętrz.
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 150
Rejestracja: 22 paź 2019, 22:46

Uzależnienia - terapia

Post autor: Andrzej1 »

Niestety, ale w XXI wieku uzależnienia są poważnym problemem. Jeśli czujecie, że może to dotykać też kogoś z Waszego otoczenia, to najlepiej od razu wybrać się na terapie do https://poradniasalomon.com.pl/psychote ... a-grupowa/ W Poradni Salomon pracują specjaliści, którzy w sposób rozsądny pomogą Wam z walce z tym problemem.
Awatar użytkownika
pulasek
Posty: 42
Rejestracja: 18 maja 2019, 11:56

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: pulasek »

Tak to już bywa, że mamy takie czasy w których jesteśmy bardziej narażeni na jakieś używki. Jeśli ktoś ma silną wolę to sobie z tym poradzi a jak nie to niestety ulegnie. I tak też było w przypadku znajomej. Nie potrafiła odmówić tylko chciała się dopasować i tak zaczęła pić nałogowo bez przerwy. Chciałam jej jakoś pomóc więc któregoś dnia zaprowadziłam ją do Ośrodka Nefo i postawiłam przed faktem dokonanym. Nie miała wyjścia jak nie chciała stracić córki. W ośrodku tym bardzo jej pomogli i cały czas są dla niej wsparciem
Awatar użytkownika
Aneks
Posty: 55
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:03

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Aneks »

Zastanawiam się, jakby tak właśnie zawieść osobę uzależnioną na leczenie i postawić przed faktem. Reakcje w końcu mogą być różne. Moja ciocia zmaga się z uzależnieniem od suplementów i znaleźliśmy nawet, idealną da niej placówkę. Jest to Ośrodek terapii Forest, w którym doskonale by się nią zajęli. Wiele słyszałam dobrego o psychoterapeutach, którzy tam pracują i jak bardzo angażują się w problemy pacjentów.
Awatar użytkownika
Lubasia
Posty: 74
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:08

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Lubasia »

Ja to jestem czujna na takie sytuacje, tym bardziej ze w rodzinie mam przypadki uzależnienia. Tak się składa, że zawsze pierwsza wyciągam rękę do takich osób. Pierwszym krokiem powinna być życzliwa rozmowa i spokojne skłonienie do terapii w jakiejś zaufanej i poleconej poradni. Dużo dobrego słyszałam o Ośrodku Wiosenna dlatego myślę, ze pobyt tam jest dla takich osób najlepszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 109
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:07

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: kozi44 »

Jeśli zastanawiacie się nad tym aby odbyć psychoterapię w tym zakresie, podpowiem wam, że istnieje także taka możliwość jak terapia online. Sporo informacji na ten temat znajdziecie tutaj https://wetalk.pl/blog/co-to-jest-tekst ... na-online/ i jak najbardziej polecam wam się z nimi zapoznać, ponieważ warto moim zdaniem
Awatar użytkownika
lordinos
Posty: 31
Rejestracja: 20 maja 2020, 9:38

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: lordinos »

Decyzja o podjęciu terapii jest decyzją bardzo dobrą i pokazuje, że jesteśmy świadomi problemu. Sam pomagam innym ludziom, jestem po kierunku https://www.proedukacja.edu.pl/terapeuta_zajeciowy w szkole policealnej i rozwijam się jako terapeuta zajęciowy. Coraz większe grono ludzi zamiast myśleć, że terapia to wstyd zdaje sobie sprawę z faktu, że terapie są bardzo pomocne. Całe szczęście!
Awatar użytkownika
Karol221
Posty: 93
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:59

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Karol221 »

Od siebie w temacie mogę dodać tylko, że jeśli pojawia się problem trzeba go jak najszybciej zwalczyć. Terapeutów i to dobrych takich jak https://www.joannamuszak.pl/ jest na prawdę sporo. Wystarczy tylko poszukać. A nie ma się co oszukiwać zdrowie jest najważniejsze
Awatar użytkownika
Anula30
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2020, 15:04

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Anula30 »

Z wieloma problemami potrafimy poradzić sobie sami, z uzależnieniami wszystko zależy od naszej silnej woli i psychiki. Niestety często aby osiągnąć rezultaty konieczna jest wizyta u specjalisty. Często ciężko jest znaleźć pomoc gdzieś blisko, dlatego Ranking ośrodków terapii jest skonstruowany tak, aby móc znaleźć najlepsze ośrodki lecznicze oraz terapeutów w waszej okolicy. Jest to zdecydowanie ułatwienie dla rodzin czy samych chorych.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 51
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:21

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: bubu »

Niestety nie zawsze mamy gdzieś blisko miejsca zamieszkania jakiś dobry i sprawdzony ośrodek terapii uzależnień dlatego też ciężko w takiej sytuacji jest przekonać osobę uzależnioną do zgłoszenia się na odwyk. Jednak mój brat jest w takim momencie, że zgodzi się nawet na wyjazd. Więc znalazłam ośrodek Detoks Fenix w którym to specjalizują się na takim detoksie. Mam nadzieję, że tym razem pobyt w takim ośrodku wyjdzie bratu na dobre
Awatar użytkownika
cukrowa
Posty: 52
Rejestracja: 09 sie 2019, 14:49

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: cukrowa »

Uzależnienia są okropne, ale niestety częste.
Awatar użytkownika
lucious.senger
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2020, 11:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: lucious.senger »

Na taką terapię uzależniony musi się sam zgodzić, inaczej nie będzie żadnych efektów.
Awatar użytkownika
cukrowa
Posty: 52
Rejestracja: 09 sie 2019, 14:49

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: cukrowa »

Terapia uzależnień to tak naprawdę dobry sposób na to, żeby jednak poradzić sobie z jakimś problemem, etapem w życiu. I dlatego warto jest zapisywać się na nią, mimo iż możemy nie mieć pewności, czy ona nam pomoże. Niemniej jednak takie ośrodki jak Forest są na ogół skuteczne. O ile sami chcemy wyjść z nałogu.
Awatar użytkownika
kajma
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2020, 15:41

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: kajma »

Podstawą jest to, żeby osoba uzależniona chciała się leczyć, chciała pomocy, czyli przede wszystkim ważne jest, żeby zdawała sobie sprawę z problemu. Bardzo dobrym ośrodkiem terapeutycznym na południu kraju, konkretnie w Krakowie są Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl wiem, że pomogli już naprawdę wielu osobom.
Awatar użytkownika
lakin.jane
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2020, 10:11
Lokalizacja: Katowice

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: lakin.jane »

Taka terapia nie jest łatwym procesem, na pewno wymaga sporego zaangażowania i chęci.
Awatar użytkownika
ravdol
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2020, 9:42

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: ravdol »

Korzystaliście kiedyś z detoksu alkoholowego w Warszawie? Kroplówki nawadniające, wlewy witaminowe, usługi pielęgniarskie oraz wszycie esperalu oferuje Medycznydetox.pl
Dona

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Dona »

Detoks alkoholowy jest skuteczny w przypadku połączenia go z terapią . Taki sposób leczenia oferuje ośrodek Detoks Fenix w którym pacjenci na samym początku poddani są detoksowi, dzięki któremu oczyszczany jest organizm. Klienci mogą zażyczyć sobie wszycie specjalne wszywki blokującej chęć sięgnięcia po używki.
walka

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: walka »

Uzależnienie to poważny problem, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Jest to złożony i wieloaspektowy problem, który może mieć katastrofalne skutki. Dlatego ważne jest, aby szukać pomocy i wsparcia u profesjonalistów i organizacji takich jak https://alkodoktor.pl/. Oferują one różnorodne zasoby i usługi, aby pomóc osobom przezwyciężyć uzależnienie i prowadzić zdrowe, satysfakcjonujące życie.
Gość

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: Gość »

Niewątpliwie najskuteczniejszą formą leczenia uzależnień jest psychoterapia. Głównym jej celem jest wywołanie trwałych zmian w postawie i świadomości osoby uzależnionej prowadzących do wyeliminowania lub ograniczenia używania substancji psychoaktywnej. Dla osób poszukujących bezpośredniego kontaktu do psychologa lub terapeuty uzależnień polecam stronę https://psychologuj.pl - na wizyty można umawiać się online lub tradycyjnie, stacjonarnie.
joaśkaa

Re: Uzależnienia - terapia

Post autor: joaśkaa »

Jak dla mnie to wybór skorzystania z usług dostępnych na platformie https://ctmozaika.pl/ jest trafną decyzją. Serwis ten promieniuje profesjonalizmem, co czyni go atrakcyjnym dla osób zainteresowanych wysokiej jakości terapią.
ODPOWIEDZ