Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Awatar użytkownika
ZabaZielona
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2019, 15:40

Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Post autor: ZabaZielona »

Wraz z rozpoczęciem wiosny wrócił mój mały, balkonowy problem: gołębie. Chcą za wszelką cenę zrobić sobie gniazdko na moim balkonie. Jak dać im do zrozumienia, ze to nie miejsce dla nich? Macie jakieś sposoby na odstraszenie gołębi? :(
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 26
Rejestracja: 10 sty 2019, 14:52

Re: Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Post autor: Jagoda »

Niektórzy wieszają foliówki :lol: Ale może moskitiera by się sprawdziła? A przy okazji wszelkie komary i muszki by nie wpadały :)
Awatar użytkownika
Ollla_J
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2019, 15:33

Re: Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Post autor: Ollla_J »

Możesz zamontować takie druciki, ale najlepszy sposób to adopcja kota. Gołąb nie przyleci do kota, a kot pozostawia feromony.
Awatar użytkownika
kenia
Posty: 89
Rejestracja: 06 lut 2019, 12:40

Re: Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Post autor: kenia »

Pomysł koleżanki wyżej wydaje mi się bardzo dobry, chodzi mi konkretnie o moskietere. Bez problemu mozna montować drzwi balkonowe z moskieterą , sama mam takie rozwiązanie w domu . Polecam zapoznanie się z tematem https://www.agatarolety.pl/blog/drzwi-b ... to-zrobic/ nie miałam co prawda problemu z gołębiami ale teraz żadne muszki czy komary nie są mi straszne.
Awatar użytkownika
czarna
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2019, 0:33

Re: Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Post autor: czarna »

Można jeszcze osiatkować balkon :D Najskuteczniejszy sposób zaraz po kocie :D
Awatar użytkownika
Bob88
Posty: 88
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:36

Re: Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Post autor: Bob88 »

Z gołębiami faktycznie jest kłopot. U mnie w tym roku w donicy z kwiatami zrobiły sobie gniazdo i złożyły jajo... Ogólnie nie mam nic przeciwko gołębiom ale jakoś nie koniecznie chce, żeby mieszkały u mnie na balkonie. U mnie jedynym rozwiązaniem pozbycia się tych uciążliwych lokatorów było wykonanie zabudowy balkonu. Jeśli zdecydujecie się na taką opcję to zerknijcie na ofertę firmy Spaw Expert https://spawexpert.pl/oferta/wyroby-ze- ... erdzewnej/ . Oni wykonują rozmaite konstrukcje w tym właśnie takie na zabudowy balkonów czy tarasów.
Awatar użytkownika
malkolm
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2019, 23:02

Re: Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Post autor: malkolm »

sa specjalne płotki w sklepach, takei z kolcami

chrome silverlight
Awatar użytkownika
Farelka
Posty: 222
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:28

Re: Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Post autor: Farelka »

Myślę że można rozłożyć kolce lub po prostu zakupić atrape kruka. No a co do walki z komarami czy muszkami to niestety moskitiera nie zawsze się sprawdzi. Więcej z tym zachodu niż pożytku - odkleja się i szybko niszczy. Najlepsza będzie taka lampa owadobójcza jak ta od Adler https://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/ad_7934 Ma długą żywotność świetlówki a także skutecznie radzi sobie z komarami,muszkami czy ćmami
Piotrś

Re: Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Post autor: Piotrś »

Z tymi gołębiami to jest niestety ciężka sprawa. One sobie nic nie robią z kolców czy odstraszaczy. Siadają pomiędzy kolcami cwane ptaki. Nam spokój zapewniła dopiero zabudowa balkonów. Warto o tym pomyśleć nie tylko z powodu gołębi. My zyskaliśmy praktycznie dodatkowe pomieszczenie i większe bezpieczeństwo dla dzieci.
ODPOWIEDZ