Wiatrak czy panele?

Grześko

Wiatrak czy panele?

Post autor: Grześko »

Wiecie jak to cenowo wychodzi lepiej? Czy robić panele czy jak mam duży teren to pokusić się o wiatrak? Ktoś ma może swój własny wiatrak do pozyskania prądu?
Awatar użytkownika
Raczek
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:42

Re: Wiatrak czy panele?

Post autor: Raczek »

Na pewno wiatrak jest dużo droższą inwestycją - to kilkaset tysięcy złotych w górę, więc na własne potrzeby kompletnie się nie opłaca.
Zdecydowanie postaw na instalacje fotowoltaiczne bo i wykonawców dużo i koszty zamkną ci się w 20 - 30 tysiącach złotych.
Zamów doradcę z jakiejś firmy instalacyjnej, który oszacuje możliwości i koszty inwestycji.
U nas zakładała panele firma Hymon https://hymon.pl/ - dają gwarancję na wiele elementów i późniejszy serwis.
Awatar użytkownika
mayczak
Posty: 367
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:21
Kontakt:

Re: Wiatrak czy panele?

Post autor: mayczak »

Nie mam pojęci jakie byłyby koszty
_
https://www.wymienautonagotowke.pl/

Wymień Auto na Gotówkę
ul. Fenikowskiego 19/4
84-200 Wejherowo
NIP: 5882233067
REGON: 222160950
Adres e-mail: kontakt@wymienautonagotowke.pl
Telefon kontaktowy: 660285815
Awatar użytkownika
babelkowa
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2019, 12:07

Re: Wiatrak czy panele?

Post autor: babelkowa »

wydaje mi sie, ze panele bylyby lepszym rozwiazaniem, ale jesli masz pytania czy jakiekolwiek watpliwosci, to najlepiej zglosic sie di firmy, ktora sie tym zajmuje, Levada na przyklad, oni tez doradzaja, ogarniaja montaz, takze kompleksowo podchodza do tematu
Żużel

Re: Wiatrak czy panele?

Post autor: Żużel »

Jakoś wiatraku sobie nie wyobrażam. Za to panele - bardzo spoko. Sam je mam. Jak coś to mi je zakładała firma Elektron PV - skontaktuj się z nimi. SPotkacie się, omówicie wszystko i dowiesz się co i jak.
Piotr 125

Re: Wiatrak czy panele?

Post autor: Piotr 125 »

uważam że może być to i to polecam market chemko bo mają na miejscu mieszalnię farb i tynków mają duży wybór artykułów budowlanych chemii budowlanej dodatków do aranżacji wnętrz donic doniczek uszczelek płyt kartonowo gipsowych gwoździ śrub śrubek kompresorów wkrętarek luster podświetlanych artykułów BHP środków HG pojemników koszy uszczelek mebli ogrodowych i wiele innych artykułów mają miłą i fachową obsługę miejscowy transport i stronę www.chemko.com.pl ww.chemko.pl
ODPOWIEDZ