Murowany piec w kuchni

Radzimy, jak praktycznie i stylowo urządzić wnętrza, wybrać meble i sprzęty kuchenne. Projektowanie, sklepy meblowe i wyposażenie domu nie mają przed nami tajemnic!
Awatar użytkownika
Ollla_J
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2019, 15:33

Murowany piec w kuchni

Post autor: Ollla_J »

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z murowaniem pieca w kuchni? Mieszkamy na wsi, marzy mi się coś takiego jak na zdjęciu:

Obrazek

Ciężko znaleźć wykonawcę lub inne materiały jak można zrobić taką kuchnię. Czy ktoś z Was mógłby mi coś doradzić?
Awatar użytkownika
ZabaZielona
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2019, 15:40

Re: Murowany piec w kuchni

Post autor: ZabaZielona »

Wykonanie takiego pieca samemu to chyba nie najlepszy pomysł... Jednak chodzi o bezpieczeństwo, więc komin i cała reszta musza być solidnie wykonane. Może popytaj sąsiadów w swojej okolicy czy nie znają specjalisty. Fachowcy wiedzą też gdzie można dostać materiały w dobrych cenach.
Awatar użytkownika
malkolm
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2019, 23:02

Re: Murowany piec w kuchni

Post autor: malkolm »

Wspaniała sprawa coś takiego, ogromnie mi się podoba. To ja mogę doradzić dobry zakład kominiarski z Warszawy https://www.kominiarze-warszawa.pl/ Mogą się przydać. U nas montowali system kominowy i zajmują się kontrolą i czyszczeniem przewodów kominowych. Dobre ceny i dobra jakość usług, także będziecie z tej firmy zadowoleni.
Awatar użytkownika
fitnesska
Posty: 62
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:02

Re: Murowany piec w kuchni

Post autor: fitnesska »

Jeśli chodzi o wybór komina to nie jest to łatwe zadanie. Warto chociażby rzucić okiem na kominy brata. Czytałam o nich wiele pozytywnych opinii w sieci, można też porozmawiać z kominiarzem i dopytać go o szczegóły.
Kolla
Posty: 160
Rejestracja: 15 gru 2019, 10:55

Re: Murowany piec w kuchni

Post autor: Kolla »

Polecam udać się do sprawdzonego dystrybutora. W tym temacie niezastąpiona będzie firma www.kominflex.com.pl. To producent nowoczesnych systemów kominowych ze stali szlachetnych. Mają także duży wybór przyzwoitej jakości wkładów kominowych. Kupiłem i jestem zadowolony z wyboru.
Awatar użytkownika
Adi3883
Posty: 93
Rejestracja: 15 gru 2019, 10:58

Re: Murowany piec w kuchni

Post autor: Adi3883 »

W solidne wkłady kominowe możecie zaopatrzyć się u www.499.pl. Kupiliśmy u nich także komin izolowany do kotła na pellet. Udany zakup w konkurencyjnej cenie. Wszelkie urządzenia przez nich oferowane cechuje wyjątkowa jakość. Poza tym opatrzone są atestami i gwarancją.
Kolla
Posty: 160
Rejestracja: 15 gru 2019, 10:55

Re: Murowany piec w kuchni

Post autor: Kolla »

Jeśli potrzebujecie specjalistów od awarii komina polecam współpracę z firmą http://komfrez.pl/. Zleciłem im remont i szlamowanie komina. Prace wykonali ekspresowo i z wyjątkową dokładnością, a cenowo byłem wyjątkowo usatysfakcjonowany.
Awatar użytkownika
swaniawski.karli
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2020, 11:15
Lokalizacja: Brześć Kujawski

Re: Murowany piec w kuchni

Post autor: swaniawski.karli »

Według mnie taki piec będzie się ciekawie prezentował w kuchni, doda wnętrzu klimatu.
kajuś

Re: Murowany piec w kuchni

Post autor: kajuś »

A co z kominem? Ja myślę, że taki system kominowy, jaki oferuje firma https://systemykominowe-rauch.pl doskonale może się sprawdzić, nawet i w tym zakresie. Ich produkty nie tylko cieszą się sprzedażą w Polsce, ale też i zagranicą. Co świadczy o nich pozytywnie- bo widać, że mają porządne systemy kominowe, mają spore doświadczenie w tej dziedzinie oraz wiedzę.
Tomaś

Re: Murowany piec w kuchni

Post autor: Tomaś »

Jeśli chodzi o komin to najwygodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z systemów kominowych. My u siebie mamy systemy z firmy Cermas https://www.cermaspolska.pl/. Jest to solidna, polska firma, która ma w ofercie wysokiej jakości wkłady do kominów, systemy kominowe, systemy do renowacji kominów, masy uszczelniające. Wszystko oczywiście posiada odpowiednie certyfikaty, więc gwarantuje bezpieczeństwo, a cenowo także wychodzi korzystnie. Polecam.
ODPOWIEDZ