Strona 1 z 1

Lego - organizacja

: 11 mar 2020, 11:23
autor: Charles1976
Podzielcie się proszę Waszymi sposobami na organizację/przechowywanie lego? Syn w tym roku pójdzie do 1 klasy i chcemy zrobić u niego w pokoju remont. Przystosować go dla ucznia. No i mamy problem z lego... Nie wiemy, jak i gdzie je poukładać. Dodam tylko, że wszystkie zestawy (a ma ich dużo) syn ma złożone i poustawiane na regale. Tylko, że po remoncie chcę tego uniknąć... Myślę raczej o tym, aby jakoś to lego pochować.

Re: Lego - organizacja

: 16 mar 2020, 14:21
autor: DumnyOjciec
To trudny orzech do zgryzienia. Jeżeli syn nie jest przywiązany do zestawów to faktycznie można je rozmontować i powkładać do pudełek, albo oryginalnych, albo dedykowanych tylko dla klocków Lego. Jeżeli jednak lubi bawić się tym co sam zbudował i nie pała entuzjazmem do dekonstrukcji to może warto pomyśleć o witrynie? Szklane drzwi zatrzymają dostawanie się kurzu, a modele będą się elegancko prezentować no i w razie potrzeby można je wyjąć i się pobawić.

Re: Lego - organizacja

: 28 lis 2020, 15:13
autor: milena
Wybór klocków lego jest teraz ogromny. Zestawy jak np. https://zabawkiiszkola.pl/pl/p/LEGO-CIT ... ODNA/11702 można kupić w bardzo dobrych cenach. Jak je przechowywać? Albo w pudełkach od producenta - w ramach jednego zestawu, albo w skrzynkach, w których wszystkie posegregowane będzie wg typu klocków, a nie serii. Obie opcje są moim zdaniem dobre u wygodne.

Re: Lego - organizacja

: 16 lut 2021, 9:53
autor: miągwa
Ja mam dwa duże przezroczyste pudła. Przezroczyste po to, żeby nie trzeba było za każdym razem wywalać wszystkiego na podłogę, tylko widzie od razu wszystkie elementy. Wiem, że są specjalne maty, na które można wyrzucać te klocki, ale nie widziałam jeszcze dziecka, które dokładnie tylko na tę matę wszystko wywala, zawsze jest jeden klocek, który zostanie na dywanie.