Okna PCV

Kącik dla majsterkowiczów. Dzielimy się poradami z dziedziny remontów i urządzania przestrzeni. Szukasz najłatwiejszych w utrzymaniu płytek do łazienki? Chcesz naprawić pralkę? Pomożemy.
Awatar użytkownika
kermia
Posty: 66
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:29

Okna PCV

Post autor: kermia »

Cześć :)
Szybkie pytanko. Po Świetach musimy zdecydować się na okna do naszego mieszkania. Proszę o poradę jaki producent okien PCV jest godny polecenia i druga sprawa czy ma w ofercie okna PCV ale które nie wyglądają stricte jak PCV :D Chodzi nam o wyższą estetykę :D Ozłocę za każdą poradę :D
Awatar użytkownika
amadena
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2019, 19:04

Re: Okna PCV

Post autor: amadena »

Ja bym pytał na forach o takiej tematyce. Tutaj raczej nie znajdziesz ciekawych informacji.
Chodź, poskanujmy się nawzajem.
Awatar użytkownika
kenia
Posty: 89
Rejestracja: 06 lut 2019, 12:40

Re: Okna PCV

Post autor: kenia »

Cześć :) U nas z wyborem okien była prosta sprawa. Mam starszą siostrę jest między nami 10 lat różnicy. Ona budowała dom 8 lat temu po ślubie i kupili okna w firmie Oknoplast. Świetna jakość, po tylu latach okna jak nowe jeśli chodzi o izolację, stopień wygłuszenia hałasu z dworu, działanie mechanizmów jak i sam wygląd super. Ja nie widzę różnicy większej w wyglądzie okien. Zdecydowaliśmy się na Oknoplast również w przypadku wyboru okien do naszego domu. Wybraliśmy tylko iny kształt okien. Nam bardzo zależało na estetyce jak Tobie. Wybraliśmy okna z okleiną drewnopodobną winchester piękna ale mają różne inne w ofercie więc do wyboru do koloru. Polecam też ukryte zawiasy. Zdecydowanie podbijają estetykę. Zawiasy są ukryte między ramą, a skrzydłem. Z tego co mówił nam sprzedawca ukryte zawiasy poprawiają szczelność okna i łatwiej takie okno też umyć tak dokładnie. W każdym razie na plus takie zawiasy są i zwróćcie uwagę na to jak będziecie wybierać o ile się oczywiście zdecydujecie na tego producenta :)
Awatar użytkownika
Malina
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2019, 13:05

Re: Okna PCV

Post autor: Malina »

Obecnie na rynku jest wiele dobrych okien. Warto postawić np na okna firmy Drutex, które sa bardzo estetyczne i mają świetne parametry. Okna te możecie zamówić w sklepie Nowe Okna mieszczącego się na ul. Grochowskiej w Warszawie http://noweokna.pl . Warto pamiętać, że okna takie powinny być prawidłowo zamontowane, dlatego najlepiej wybierać dystrybutora, który oferuje także profesjonalny montaz okien a także usługi serwisowe. Firma Nowe Okna zajmuje się tym kompleksowo.
Awatar użytkownika
barbanio
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:04
Kontakt:

Re: Okna PCV

Post autor: barbanio »

przedewszystkim zwróć uwagę aby twoje nowe okna miały funkcję wentylacji, aby uniknąć parujących szyb w domu
Awatar użytkownika
mili898
Posty: 149
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:17

Re: Okna PCV

Post autor: mili898 »

Okna PCV są najbardziej popularną propozycją, jeśli chodzi o wybór okien, ponieważ wiele osób się na nie decyduje. Jednocześnie jest to też standardowy wybór, ponieważ mówi się, że okna PCV są najtrwalsze i najdłużej zachowują dobrą jakość. Potrzebny będzie Wam również odpowiedni producent i w tym wypadku warto zerknąć sobie na ofertę firmy Drutex.
Awatar użytkownika
basik
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2019, 12:33

Re: Okna PCV

Post autor: basik »

Jakie rolety macie w domu? Ja trafiłam na rolety dzień noc - https://www.karnix.pl/mini-rolety-bezinwazyjne.html i zastanawiam się nad zamówieniem ich. Mamy większość okien od południa i boję się, ze będzie nam strasznie gorąco w ciągu dnia. Rolet zewnętrznych nie chcę dlatego myślę o tych dzień noc.
Awatar użytkownika
Ela012
Posty: 149
Rejestracja: 23 gru 2018, 18:22

Re: Okna PCV

Post autor: Ela012 »

A czy ktoś z Was posiada okna dachowe? U mnie będę musiała właśnie takie zamontować ponieważ mam pokoje ze skosami na poddaszu. Znajomi mi polecili ten sklep z oknami dachowymi i zastanawiam się, które z nich wybrać. Jaka marka według Was będzie najbardziej solidna i wytrzymała? Do okien oczywiście również będę poszukiwała jakichś fajnych rolet, bo akurat lato idzie i na pewno się przydadzą.
:)
Awatar użytkownika
radzikx
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:52

Re: Okna PCV

Post autor: radzikx »

Mi się wydaje, że poprzez przeglądarkę dużo znajdziesz. Ja zawsze informacji szukam w tym sposobem.
Jeśli odwrócisz się do mnie plecami, nie zostawisz mi wyboru, też będę musiał się odwrócić. Tylko tak dalej, a staniemy się przeciwnikami.
Awatar użytkownika
malusia88
Posty: 56
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:13

Re: Okna PCV

Post autor: malusia88 »

Na pewno też będziecie chcieli i rolety zamontować od swoich okien. Czy już postawiliście na coś konkretnego? Ja przyznam się, że mam rolety dzień/noc. Natomiast mój brat wybrał takie zewnętrzne. Niby wydawały się mocne, a tu proszę ostatnio wzywał serwis rolet wrocław, bo coś się jedna zacięła. Także trudno jest mi powiedzieć jakie masz Ty wybrać.
Awatar użytkownika
Bob88
Posty: 88
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:36

Re: Okna PCV

Post autor: Bob88 »

Wybór dobrych okien do domu czym mieszkania jest bardzo ważny. Przede wszystkim od jakości okien zależy ile ciepła będzie uciekało z mieszkania. Na pewno warto wybrać okna PCV, ponieważ takie okna są trwałe i bardzo estetyczne. Ładne i solidne okna oferuje producent firma Ekoplast z Krakowa http://www.ekoplast-krakow.pl/cennik . Firma ta wykonuje okna o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych oraz estetycznych profilach. Okna mogą mieć standardowe wymiary, można także zamówić okna na wymiar oraz o nietypowym kształcie (np. okragłe)
Awatar użytkownika
mili898
Posty: 149
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:17

Re: Okna PCV

Post autor: mili898 »

A firma Drutex? Co o ich usługach sądzicie? Wydaje mi się, że okna PCV mają bardzo dobrej jakości i warto sięgać po ich produkty oraz z nich korzystać. Dodatkowo można też od razu zamówić sobie rolety wewnętrzne, aby całość już ze sobą zamontować.
Awatar użytkownika
malusia88
Posty: 56
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:13

Re: Okna PCV

Post autor: malusia88 »

A czy ktoś z was miał już jakieś doświadczenie z firmą https://mbm24.pl? Znajomy z pracy mówił mi, że jest to całkiem dobry sklep z oknami dachowymi. Czy to prawda? Planuje w tym roku wymienić okna na moim poddaszu, ponieważ jedno już nawet przecieka. Także nie mam już nad czym dłużej się zastanawiać. Dlatego szukam czegoś teraz odpowiedniego.
Awatar użytkownika
izkasala
Posty: 150
Rejestracja: 28 gru 2018, 10:31

Re: Okna PCV

Post autor: izkasala »

Jak chcesz kupic sobie nowe okna to wypadałoby zainteresować sie ofertami odnośnie ozdób okienny które możesz znaleźć tutaj https://www.eurofirany.com.pl Jest to bardzo interesująca oferta którą z pewnością warto będzie sprawdzić. Ja aktualnie jestem w trakcie aranżacji mojej sypialni i znalazłam tutaj kilka interesujących ofert na zasłony i ładną posciel pod kolor ścian.
Awatar użytkownika
Malina
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2019, 13:05

Re: Okna PCV

Post autor: Malina »

Wybór okien jest trudny ponieważ na rynku jest wielu producentów okien PCV oraz innych. Przede wszystkim warto postawić na jakość okien bowiem wybiera się je na lata. Jeśli zastanawiacie się jakie okna do salonu wybrać to zerknijcie do artykułu https://oknainternorm.pl/poradnik/jakie ... onu-wybrac . Tu znajdziecie wszystkie informacje o typach okien oraz parametrach na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu.

jak wydłużyć czas stosunku
Awatar użytkownika
Pilcia
Posty: 69
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:45

Re: Okna PCV

Post autor: Pilcia »

Akurat jeżeli chodzi o wybór okien to tutaj śmiało mogę polecić Ci abyś również zwrócił uwagę na ofertę firmy Domega z Poznania, która posiada szeroki wybór modeli, do tego jest w stanie zaoferować bardzo przystępne warunki i również zająć się montażem. U nas są to oczywiście okna PCV, a dokładnie od producenta OknoPlast i teraz możesz jeszcze uzyskać na nie, całkiem dobre rabaty.
Awatar użytkownika
Żona
Posty: 357
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:25

Re: Okna PCV

Post autor: Żona »

My również zdecydowaliśmy się na okna PCV do naszego domu, takie są naszym zdaniem najlepsze. Zamówiliśmy je w firmie BIANEX, której oferta jest dostępna na stronie https://bianex.pl/okna/. Znajdziecie tam również dane kontaktowe. My ogólnie jesteśmy z naszych okien bardzo zadowoleni, więc z czystym sumieniem możemy Wam polecić ;)
Awatar użytkownika
andzia
Posty: 21
Rejestracja: 04 wrz 2019, 8:35

Re: Okna PCV

Post autor: andzia »

Ja ostatnio widziałam dobre okna pcv od firmy drutex.pl . Czasem jak szukamy to znajdujemy dobre propozycje, osobiście lubię kupować coś na długie lata, a nie byle co. Firma ta produkuje okna od wielu lat i wiele osób im zaufało i są zadowoleni. Ja sama myślę nad oknami i drzwiami u nich, a nawet o roletach jak będzie mnie stać.
Awatar użytkownika
Malina
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2019, 13:05

Re: Okna PCV

Post autor: Malina »

Okna wybiera się na długie lata dlatego warto zdecydować się na produkty naprawdę dobrej jakości. Równie ważny co same okna jest ich prawidłowy montaż aby dobre parametry stolarki nie zostały zepsute przez partaczy. Okna powinny być wstawione precyzyjnie, musi także zostać wykonana solidna izolacja przed wiatrem oraz wilgocią. Usługi profesjonalnego montażu oferują fachowcy z firmy https://www.oknakrakow.pl/okna/montaz-okien i to chyba jedna z niewielu firm w Krakowie, która nie dość, że daje gwarancję na szczelność montażu to jeszcze zachęca swoich klientów do wykonywania badań potwierdzającymi jakość ich pracy! Zlecając im wykonanie montażu możecie być pewni, że okna będą szczelne a także, że będą działały niezawodnie przez długie lata.
Awatar użytkownika
eemka020
Posty: 110
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:15

Re: Okna PCV

Post autor: eemka020 »

Jeśli tylko zależy nam na oknach solidnych, dobrych jakościowo, wytrzymałych, bez żadnych dodatkowych opcji i udziwnień, to okna PCV są najlepsze. Ważnym wyborem jest później firmy. Na rynku jest ich calkiem sporo. Są firmy lokalne, ale są też firmy, które działają na całym polskim rynku i taką firmą jest Drutex.
Awatar użytkownika
dannika
Posty: 200
Rejestracja: 30 wrz 2019, 18:49

Re: Okna PCV

Post autor: dannika »

My bardzo dobrej jakości okna i drzwi tarasowe kupowaliśmy w Plastixal https://plastixal.pl/oferta/ Dobrze się sprawdzają, działają bez zarzutu, są solidne a ich konstrukcja ma świetną izolację termiczną, także bardzo nas to cieszy bo mamy w domu ciepło.
Awatar użytkownika
elegant
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2019, 18:29

Re: Okna PCV

Post autor: elegant »

Na pewno tu jeszcze zajrzę. Bardzo przydatne informacje z Waszej strony.
Jedyni ludzie, którzy cokolwiek osiągnęli, to ci, którzy wiedzieli, że mogą.
Awatar użytkownika
parma
Posty: 98
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:31

Re: Okna PCV

Post autor: parma »

My w Oknoplast zamawialiśmy. Wysoka jakość okien, mamy je już drugi rok. Z tego co wiem inne firmy dają około 5 lat gwarancji, a nawet mnie. Nam Oknoplast dał 7 lat gwarancji na okna więc to dodatkowo przeważyło na ich korzyść.
Awatar użytkownika
eemka020
Posty: 110
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:15

Re: Okna PCV

Post autor: eemka020 »

Jeśli zależy nam na oknach solidnych, dobrych jakościowo, wytrzymałych, bez żadnych dodatkowych opcji i udziwnień, to okna PCV są najlepsze. Ważnym wyborem jest później firmy. Na rynku jest ich calkiem sporo. Są firmy lokalne, ale są też firmy, które działają na całym polskim rynku i taką firmą jest Drutex.
Awatar użytkownika
Malina
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2019, 13:05

Re: Okna PCV

Post autor: Malina »

Okna PCV sa bardzo dobre ale trzeba pamiętać, że od używania okien tj otwierania i zamykania mogą zrobić się nieszczelne. To naturalne nie powoduje konieczności wymiany okien. Jeśli interesuje Was uszczelnienie okien to zerknijcie na ofertę firmy Serwis Meteo. Tu możecie zamówić serwis okien dowolnego typu. Firma wszystkie prace wykonuje bardzo rzetelnie, terminowo i daje 12 miesięcy gwarancji na wykonane usługi.
Awatar użytkownika
malkolm
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2019, 23:02

Re: Okna PCV

Post autor: malkolm »

W Żywcu na Armii Krajowej macie KK Studio http://studiookien.pl/ My u nich własnie kupowaliśmy okna Ideal4000 i jesteśmy z ich wyboru bardzo zadowoleni. Nie były drogie a jednocześnie są porządnie wykonane, estetyczne i szczelne, w porównaniu z naszymi poprzednimi oknami to duża różnica.
Awatar użytkownika
Adi3883
Posty: 93
Rejestracja: 15 gru 2019, 10:58

Re: Okna PCV

Post autor: Adi3883 »

Znajomy polecił mi firmę www.tp-okna.pl. Zależało mi na szybkim zamontowaniu okien w nowo budowanym domu. Jestem pełen uznania dla fachowców za dokładną i sprawną pracę. Poza tym okna są bardzo dobrej jakości oraz ładnie wyglądają.
Awatar użytkownika
mili898
Posty: 149
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:17

Re: Okna PCV

Post autor: mili898 »

Skoro zależy nam na oknach solidnych, dobrych jakościowo, wytrzymałych, bez żadnych dodatkowych opcji i udziwnień, to okna PCV są najlepsze. Ważnym wyborem jest później firmy. Na rynku jest ich calkiem sporo. Są firmy lokalne, ale są też firmy, które działają na całym polskim rynku i taką firmą jest Drutex.

ferro sanol
Awatar użytkownika
mayczak
Posty: 367
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:21
Kontakt:

Re: Okna PCV

Post autor: mayczak »

No a jak zamawialiście okna to razem z montażem czy sami się za to zabieraliście? Bo niedługo chcę wymienić i sam nie wiem ale tutaj https://okna-internorm.pl/dlaczego-warto/montaz znalazłem informacje że jednak warto zostawić to profesjonalnym montażystom, wtedy mamy pewność że okna są w 100% energooszczędne tak jak deklaruje producent.
Awatar użytkownika
basik
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2019, 12:33

Re: Okna PCV

Post autor: basik »

Od siebie mogę polecić okna oraz okucia okienne łódź od petecki.eu. Firma Petecki działa na rynku od wielu lat i ma bardzo rozbudowaną ofertę. Znajdziesz w niej wysokiej jakości okna oraz drzwi. Sama myślę o zamówieniu stamtąd okien do nowego domu.
Awatar użytkownika
mycha
Posty: 186
Rejestracja: 18 gru 2018, 21:01

Re: Okna PCV

Post autor: mycha »

Macie tutaj http://www.e-lazur.pl namiar na salon firmowy, w którym można się rozejrzeć za oknami. Jeśli nie wiecie na co się zdecydować, to przede wszystkim warto stawiać na okna dobrej jakości. Zawsze można zapytać o poradę sprzedawcy. Teraz produkowane są bardzo nowoczesne okna, które sprawdzają się w różnych pomieszczeniach.
Awatar użytkownika
Adi3883
Posty: 93
Rejestracja: 15 gru 2019, 10:58

Re: Okna PCV

Post autor: Adi3883 »

W kwestii zakupu okien zdecydowanie polecam firmę http://bros.poznan.pl/. Okna z wielokomorową ościeżnicą to idealny wybór. Są bardzo funkcjonalne i trwałe. Firma bardzo sprawnie zrealizowała usługę montażu. Wszystko w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
mili898
Posty: 149
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:17

Re: Okna PCV

Post autor: mili898 »

No to jeśli zależy nam na oknach solidnych, dobrych jakościowo, wytrzymałych, bez żadnych dodatkowych opcji i udziwnień, to okna PCV są najlepsze. Ważnym wyborem jest później firmy. Na rynku jest ich calkiem sporo. Są firmy lokalne, ale są też firmy, które działają na całym polskim rynku i taką firmą jest Drutex.
Awatar użytkownika
unbecomingjoiner
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:55

Re: Okna PCV

Post autor: unbecomingjoiner »

Ja polecam firmę Dar-plast zakupiłem od nich okna plastikowe do mojego domu i jestem absolutnie zachwycony. Wszystko poszło sprawnie, a podczas montażu panowie byli niewyobrażalnie profesjonalni. Jestem, aż zdziwiony, że cena była tak niewielka biorąc pod uwagę jakość usługi i okien.
Awatar użytkownika
mayczak
Posty: 367
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:21
Kontakt:

Re: Okna PCV

Post autor: mayczak »

Słuchajcie, jestem właśnie w trakcie dużego remontu domu, wymieniam okna i drzwi, podłogi i całą resztę. I chciałem się was spytać gdzie najlepiej jest zamówić nowe okna i jakie wybrać? Widziałem ofertę okna Warszawa i chyba u nich zamówię bo cena mi odpowiada. Chyba że macie jakieś inne propozycje? No a okna to pcv czy drewniane? Sam nie wiem co wybrać, pomóżcie.
Awatar użytkownika
lecki27
Posty: 12
Rejestracja: 26 maja 2019, 17:36

Re: Okna PCV

Post autor: lecki27 »

Warto jednak skorzystać z oferty sprawdzonego producenta takiego jak https://sokolka.com.pl/oferta/, który posiada szeroką paletę modeli okien drewnianych. Można dobierać różne kolory. Przy zakupie otrzymujemy aż 7 letnią gwarancję
Awatar użytkownika
eemka020
Posty: 110
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:15

Re: Okna PCV

Post autor: eemka020 »

Jeśli chodzi o okna to bardzo ważne są dla mnie opinie w sieci, ale ja najpierw podpytałam znajomych, jakie okna mają u siebie i czy są z nich zadowoleni. Większość z nich posiadała okna firmy https://www.drutex.pl/ i zdecydowanie usłyszałam na ich temat więcej zalet, dlatego chyba właśnie wybiorę tego producenta.
Awatar użytkownika
kenia
Posty: 89
Rejestracja: 06 lut 2019, 12:40

Re: Okna PCV

Post autor: kenia »

Pisałam już kiedyś. Ja mam okna PCV i bardzo sobie chwalę. Materiał ten jest świetny, jeśli profile wykonane są solidnie, technologie dla wzmocnienia szczelnością są odpowiednie, okna zawierają 3-4 szyb i dodatkowo mają uszczelki. Ja mam takie okna, zamawialiśmy w Oknoplast. Okna już mamy jakiś czas i mogę stwierdzić, że jest lepiej niż się spodziewałam. Doskonała termoizolacyjność, estetyka okien i opieka posprzedażowa z salonu, w którym zamawialiśmy. To wazna sprawa, nie że kupuję i do widzenia. Jak miałam jakieś pytania mogłam dzwonić ze wszystkim. Panowie też sami do nas dzwonili, jak tam okna się sprawują. Rzadko się to zdarza.
Awatar użytkownika
Bestia
Posty: 108
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:07

Re: Okna PCV

Post autor: Bestia »

Jeśli o mnie chodzi to zdecydowałem się na okna od firmy Atos z Lublina. Dzięki temu mam okna wysokiej jakości, idealnie dopasowane. Sprawdzają się dobrze podczas każdej pogody.
Awatar użytkownika
Domek
Posty: 157
Rejestracja: 23 lip 2019, 8:24

Re: Okna PCV

Post autor: Domek »

Jeśli już wybieracie okna, to koniecznie zwróćcie uwagę na wybór dobrej firmy o odpowiednim doświadczeniu oraz wiedzy, która podpowie Wam jak się przede wszystkim za to zabrać oraz posiadającą dobrą ekipę montażową i tutaj w Poznaniu polecam sprawdzić Domega. Dlatego zajrzyj na ich stronę gdzie dokładnie obejrzysz propozycje jakie mają w ofercie i od razu będziecie mogli się skontaktować. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
cukrowa
Posty: 52
Rejestracja: 09 sie 2019, 14:49

Re: Okna PCV

Post autor: cukrowa »

Rozumiem, że dla niektórych tak naprawdę ekologia jest najważniejsza, ale nie oszukujmy się, jesteśmy często nieprzygotowani finansowo na produkty, które z czasem znów będzie trzeba wymienić. A tak naprawdę okna drewniane MUSZĄ być po kilkunastu latach wymienione. A takie https://www.amokna.pl/ , z PCV , to latami wytrzymają, jeśli są porządnie wykonane.
Awatar użytkownika
renfri
Posty: 81
Rejestracja: 16 mar 2020, 19:58

Re: Okna PCV

Post autor: renfri »

O, to ja mam dla was dobry namiar. Sprawdzą wam się okna pcv Raven https://ravenokna.pl/ To fajny polski producent okien, używają profili uznanej firmy SCHÜCO. Ich okna nie tylko mają super własności termoizolacyjne, ale są też estetycznie wykonane, takze na bank wam się spodobają. Jak szukacie solidnych, energooszczędnych okien to odsyłam was do nich.
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 19
Rejestracja: 26 cze 2019, 0:02

Re: Okna PCV

Post autor: luiza »

Ja ostatnio trafiłam na wysokiej jakości okna pcv. Producentem jest polska firma Petecki. Poważnie zastanawiam się nad zamówieniem okien tej firmy. Z tego co widziałam cieszą się one bardzo dobrą opinią. Planujemy generalny remont domu na maj i chcemy wymienić wszystko włącznie z oknami.
Awatar użytkownika
pitaja
Posty: 416
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:31

Re: Okna PCV

Post autor: pitaja »

Warto zajrzeć na tę strone aby dowiedzieć się więcej o tym temacie: https://oknarado.pl/
Awatar użytkownika
Dawid78
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:14

Re: Okna PCV

Post autor: Dawid78 »

Jak szukacie okien, to pewnie będziecie też szukać rolet do nich, warto zajrzeć tutaj i rozeznać się co do dostępnych opcji https://dwd.pl/
Awatar użytkownika
parma
Posty: 98
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:31

Re: Okna PCV

Post autor: parma »

Ja mam okna z Oknoplastu już wiele lat i teraz pomagam wybierać młodszej siostrze oraz jej mężowi okna do domu. Sprawdzałam aktualną ofertę Oknoplast na https://oknoplast.com.pl/katalogi-produktow/ i zaciekawiły mnie okna Prismatic. To nowy model ale może ma ktoś z Was i może opisać swoje wrażenia? Będę wdzięczna. Ja mam model Koncept jednak siostra chciałaby okna bardziej energooszczędne stąd pomyślałam nad jednym z tych nowszych modeli.
Awatar użytkownika
renfri
Posty: 81
Rejestracja: 16 mar 2020, 19:58

Re: Okna PCV

Post autor: renfri »

Solidne okna to zdecydowanie ważna sprawa, pamietajcie ze przez nieszczelne okna ucieka dużo ciepła z domu
Awatar użytkownika
Olgira
Posty: 58
Rejestracja: 16 lip 2019, 8:36

Re: Okna PCV

Post autor: Olgira »

Chyba najlepsze okna na jakie możecie sie zdecydować, przynajmniej ja tak uważam;) Znajomi namówili mnie też na ciepły montaż okien. Zastanawialiście się nad tym, wiecie w ogóle jak to wygląda? Na stronie http://novatordom.pl/cieply-montaz-okien-czy-warto.php znajdziecie dokładnie opisaną ta metodę.

atagor sp. z oo
Awatar użytkownika
polla27
Posty: 23
Rejestracja: 15 kwie 2020, 23:08

Re: Okna PCV

Post autor: polla27 »

Raptem jakieś trzy miesiące temu pojawił się u mnie problem ze szczelnością okien. No cóż - w pierwszej chwili pomyślałem o wymianie, jednak znajomy podpowiedział mi aby rozejrzeć się za uszczelkami. Tak też zrobiłem i zamówiłem kilka z http://centrumuszczelnien.pl/31-WYROBY-GUMOWE . Efekt ? Obyło się bez wymiany okien, a problem ze szczelnością tak szybko ustąpił jak się pojawił.
Awatar użytkownika
vovin
Posty: 120
Rejestracja: 16 kwie 2020, 22:09

Re: Okna PCV

Post autor: vovin »

Jeśli chodzi o wysokiej klasy okna PCV to odsyłam was do http://bros.poznan.pl/ w Buku koło Poznania. Firma to mega dobry producent, specjalizują się w wykonawstwie okien energooszczędnych opartych na profilach uznanych marek, także macie u nich gwarancję solidności a przy tym całkiem korzystne ceny. My mamy okna właśnie od nich, na profilach BLUEVOLUTION 73 mm EkoLine RUND i jesteśmy z nich w 100 % zadowoleni.
Awatar użytkownika
Malina
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2019, 13:05

Re: Okna PCV

Post autor: Malina »

Wydaje mi się, że okna z PCV są najlepszym rozwiązaniem. Takie okna są nie tylko eleganckie ale mają też bardzo dobre parametry. Solidne okna oferuje fabryka okien Tradycja https://tradycja.biz/ . Do wyboru jest kilka modeli okien, w tym energooszczędne. Okna wybiera się na wiele lat dlatego warto zainwestować w okna z "górnej półki".
Awatar użytkownika
mozina
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2019, 14:03

Re: Okna PCV

Post autor: mozina »

kermia pisze: ↑19 kwie 2019, 9:56 Cześć :)
Szybkie pytanko. Po Świetach musimy zdecydować się na okna do naszego mieszkania. Proszę o poradę jaki producent okien PCV jest godny polecenia i druga sprawa czy ma w ofercie okna PCV ale które nie wyglądają stricte jak PCV :D Chodzi nam o wyższą estetykę :D Ozłocę za każdą poradę :D
My mamy ten model, co na zdjęciu poniżej - prismatic z Oknoplast. Ładne, właśnie w tym odcieniu nam się spodobały u nich na stronie. Wysokie właściwości w zakresie energooszczędności i przy tym nowoczesna estetyka okna. Jest to najnowszy model z ich oferty ale urzekł nas od razu. Poczytaliśmy sobie trochę o nim, sprzedawcy też nam wyjaśnili kilka kwestii i nie pozostało nic innego jak umówić się na pomiary oraz dokonać zamówienia. Od tego czasu do realizacji nie minęło dużo czasu więc mogliśmy się w miarę szybko cieszyć nowymi oknami w domu.
Obrazek
Awatar użytkownika
mayczak
Posty: 367
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:21
Kontakt:

Re: Okna PCV

Post autor: mayczak »

Doskonałej jakości okna znajdziesz w ofercie producenta: http://www.okno-piast.eu/ . Jeśli będziesz potrzebować też odpowiednich rolet albo drzwi czy innych artykułów, to firma ma całkiem szeroką ofertę, a pozostałe produkty są tak samo dobrej jakości jak okna.
Awatar użytkownika
ludi
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2020, 16:50

Re: Okna PCV

Post autor: ludi »

okna tego typu oczywiście są bardzo fajne i wygodne, do tego nie są jakieś super drogie. Ważne jest też oczywiście aby brać pod uwagę jakość. Bo ona nie zawsze idzie w parze z czymkolwiek. Sprawdzajmy i szukajmy najlepszych. Ja zamawiałem pół roku temu w stolarka warszawa i jestem ze swoich bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
ProjektantkaOla
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2020, 22:56

Re: Okna PCV

Post autor: ProjektantkaOla »

Pamiętam jak budowaliśmy z mężem nasz dom kilka lat temu, to wybór okien nie należał do najłatwiejszych, bo nasza wiedza na ten temat niestety była znikoma, a wszyscy kusili ofertami. :P W efekcie końcowym zdecydowaliśmy się na okna PCV - są dostępne w wielu kolorach i wariantach. Niestety ktoś wybył nam jedną z szyb rok temu, ale na szczęście znaleźliśmy serwis okien z Warszawy, który kompleksowo zajął się problemem i udało się obejść bez wymiany na nowe. :D
Awatar użytkownika
halvorson.gay
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2020, 18:14
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Okna PCV

Post autor: halvorson.gay »

Co sądzicie o szarych framugach okien? Są modne?
Awatar użytkownika
matoyann
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2020, 10:37

Re: Okna PCV

Post autor: matoyann »

Trudno powiedzieć, czy są modne, bo trendy się co jakiś czas zmieniają. Ale skoro podobają Ci się szare, to poszukaj gdzieś w necie (np. na pintereście) jak wyglądają przykłady takich okien. U nas firma Woka z Poznania zamontowała klasyczne, białe okna PCV i jestem z nich zadowolony, bo klasyka z mody raczej nie powinna wyjść ;)
Awatar użytkownika
Balwinka
Posty: 20
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:02

Re: Okna PCV

Post autor: Balwinka »

Wiadomo, że okna muszą dobrze pasować do elewacji, do wnętrza, ale przede wszystkim muszą być solidne, mieć odpowiednie parametry. Jeżeli zastanawiacie się nad oknami drewnianymi, nie wiecie czy może jednak wybrać okna PCV, to zainteresujcie się propozycjami od http://novatordom.pl/okna-drewniane-czy-plastikowe.php Mi ten artykuł pomógł.
Awatar użytkownika
malkolm
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2019, 23:02

Re: Okna PCV

Post autor: malkolm »

My kupowaliśmy okna w Centrum Okien i Drzwi Worstone z Sochaczewa. Tu strona https://www.worstone.pl/oferta/okna Solidna jakość i dobre parametry termoizolacyjne, na pewno wam się te okna spodobają. Dodam, że sklep działa kompleksowo bo mamy od nich też drzwi, rolety i parapety.
Awatar użytkownika
koneczka
Posty: 200
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:51

Re: Okna PCV

Post autor: koneczka »

W okna PCV zostaliśmy wyposażeni dzięki procudent okien - Petecki Wysoka jakość, a do tego okna z tego materiału są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach. Znakomity wybór! Również i drzwi wzięliśmy z ich oferty.
Awatar użytkownika
Pitros
Posty: 99
Rejestracja: 22 lip 2019, 15:28

Re: Okna PCV

Post autor: Pitros »

W przypadku poszukiwań i wyboru dobrej stolarki okiennej to koniecznie zwróćcie uwagę na ofertę przygotowaną przez firmę Anex Okna, która daje radę jeżeli chodzi o przygotowanie oferty oraz profesjonalnym podejściem ich obsługi zarówno na etapie wyboru jaki i późniejszego montażu. Cała realizacja przebiegła po naszej myśli i na przystępnych warunkach, więc mam nadzieję że podejmiecie racjonalna decyzję zakupową stawiając na prawdziwych oraz sprawdzonych specjalistów.
Awatar użytkownika
cukrowa
Posty: 52
Rejestracja: 09 sie 2019, 14:49

Re: Okna PCV

Post autor: cukrowa »

No właśnie u nas też czas na okna. I w sumie zainteresowały mnie veka softline 82 opinie https://www.amokna.pl/profile-pvc/veka-82 o nich chciałabym usłyszeć. Macie , mieliście, jak to dokładniej wygląda? Bo problem jest tego rodzaju, że za bardzo nie możemy się orientować samodzielnie, bo w GW to nie ma prawie for. Może tutaj ktoś mi o tych oknach coś powie?
Awatar użytkownika
basik
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2019, 12:33

Re: Okna PCV

Post autor: basik »

Gdybyś szukał rolet na nowe okna to polecam ci ofertę tej firmy https://www.karnix.pl/rolety-marki-karn ... uktow.html Znajdziesz w niej rolety w różnych kolorach, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Sama ostatnio myślę o zmianie rolet, bo nasze są już stare i zniszczone.
Awatar użytkownika
ravdol
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2020, 9:42

Re: Okna PCV

Post autor: ravdol »

Na poddaszu okna dachowe są najlepszym rozwiązaniem. Dostarczają więcej światła i promieni słonecznych. Okna w Piszu wykonują specjaliści z firmy KALINOWSKI&CO. Podejmują się realizacji zleceń na terenie Pisza i okolic.
mętyn

Re: Okna PCV

Post autor: mętyn »

Jeżeli mieszkacie w okolicach Gniezna i rozglądacie się za porządnymi oknami do domu to polecam wam zajrzeć na stronę https://oknadrutex-gniezno.pl/ Jest to sprawdzona firma, od której możecie zakupić porządne okna marki Drutex i to w całkiem niezłych cenach.
męris

Re: Okna PCV

Post autor: męris »

Też trochę się rozglądałem za odpowiednimi oknami do mojego domu. Ostatecznie zdecydowałem się na ofertę firmy http://www.neumannokna.pl/ i mogę ich polecić wszystkim osobom z województwa pomorskiego. Od nich zakupicie porządne okna w całkiem niezłych cenach.
ędzfgb

Re: Okna PCV

Post autor: ędzfgb »

A co myślicie o takich https://okna-internorm.pl/poradnik/okna ... m-formacie oknach nieotwieranych typu fix? Narożne do salonu chciałem sobie wstawić, pięknie to wygląda, mam ładne widoki więc tym bardziej chcę zamówić. Słyszałem że ten producent ma okna wysokiej jakości.
rómbris

Re: Okna PCV

Post autor: rómbris »

Jeżeli mieszkacie w Koszalinie i rozglądacie się za odpowiednimi oknami to polecam wam zajrzeć na stronę http://stolarkakoszalin.pl/ W ich ofercie na pewno znajdziecie coś interesującego. Dodatkowo firma ta zajmuje się montażem okien.
tómurt

Re: Okna PCV

Post autor: tómurt »

Trochę się rozglądałem za odpowiednimi oknami do mojego domu. W końcu zdecydowałem się na ofertę firmy https://oknoperfekt.pl/ I mogę powiedzieć że był to dobry wybór. Jeżeli mieszkacie w pobliżu Kielc to polecam wam przyjrzeć się ich ofercie. Tam na pewno znajdziecie coś dla siebie.
wągielek

Re: Okna PCV

Post autor: wągielek »

Z jakiego miasta jesteś? Ja mam z Oknoplast ale zamawiałem w salonie partnerskim u mnie w Katowicach. Na https://oknoplast.com.pl/znajdz-salon/ sobie sprawdź, do którego salonu Ci najbliżej. Mnie się trafiła bardzo profesjonalna obsługa, ale koleżanka zamawiała w salonie w innym mieście i też zadowolona z obsługi Tak samo mogę polecić Ci Oknoplast jako producenta, bo sam mam ich okna, a koleżanka, o której wspomniałem zamawiała do domu pasywnego i też zadowolona.
Awatar użytkownika
paulinabb
Posty: 31
Rejestracja: 20 sty 2020, 7:41

Re: Okna PCV

Post autor: paulinabb »

Hej, moim zdaniem okna PCV to obecnie najlepszy z możliwych wyborów. Potrzebuję jednak Waszej porady jeśli chodzi o ich kolor. Elewacja domu wykonana jest z płytek z cegły na ścianę, dach z kolei utrzymany jest w czerwono-pomarańczowej tonacji. Macie jakiś pomysł na barwę okien? Okleina imitująca drewno, biel czy zupełnie coś innego?
nął

Re: Okna PCV

Post autor: nął »

Okna kupiliśmy w firmie Kada – drzwi i okna MS http://kada.pomorskie.pl/ w Kobylnicy koło Słupska. Mamy stamtąd kompletną stolarkę okienna i drzwiową, posiadają korzystne ceny, są jak najbardziej rzetelni. Dostępne tam produkty są wysokiej jakości, maja bardzo dobre parametry. Ich firma zajęła się nie tylko sprzedażą, ale również samym montażem, posiadają kompetentnych fachowców, którzy wykonali kawał dobrej roboty, polecam ich serdecznie.
borneo

Re: Okna PCV

Post autor: borneo »

Szukając okien na Dolnym Śląsku, warto odwiedzić firmę Mitbau we Wrocławiu. Obydwie mają w swojej ofercie sprawdzone okna z PVC-U i aluminium w systemach Schuco, które nie tylko wyglądają elegancko, ale też są bardzo dobrze dopracowane pod względem właściwości cieplnych czy związanych ze szczelnością, jak choćby w systemie LivIng: https://www.mitbau.pl/oferta/okna/pvc/5-schuco-living Mają solidne wzmocnienia i zwiększoną głębokość zabudowy do 82 mm, co przekłada się na lepszą izolację akustyczną i odporność mechaniczną. To zdecydowanie jeden z najlepszych systemów i sprawdzony producent, więc warto polecić.
Manniałłł

Re: Okna PCV

Post autor: Manniałłł »

Ja bym polecał rozejrzeć się za ofertą https://rotombud.pl/oferta/ , gdyż to właśnie od nich zamawialismy konkretne okienka. Faktycznie robi to wrażenie, wraz z ceną. Przede wszystkim ze względu na kombinację konkretnego designu z jeszcze lepszą ceną! Było warto i to w zupełności.
kałamarnik

Re: Okna PCV

Post autor: kałamarnik »

A jakich okien konkretnie szukasz? Ja szukałam okien na poddasze i w Szczecinie najlepszą ofertą na okna dachowe dysponowała firma Fenti która kompleksowo podchodzi do tematu realizacji okien u klienta. Najpierw przysłali fachowców od pomiarów, a następnie wzięli na siebie również transport materiałów i montaż instalacji na miejscu. Prace zostały wykonane w terminie, a okna wyglądają świetnie i są szczelne. Profesjonalna realizacja.
ODPOWIEDZ