Odnawianie mebli

Kącik dla majsterkowiczów. Dzielimy się poradami z dziedziny remontów i urządzania przestrzeni. Szukasz najłatwiejszych w utrzymaniu płytek do łazienki? Chcesz naprawić pralkę? Pomożemy.
Awatar użytkownika
Bob88
Posty: 88
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:36

Odnawianie mebli

Post autor: Bob88 »

Hejka,
mam kilka mebli "po babci", które pamiętają jeszcze czasy PRLu. Myślę, czy nie dałoby się jakoś sensownie, tanio i w miarę szybko (no i oczywiście samodzielnie, bo nie mam zamiaru nikomu za to płacić!) je odnowić? Wraca moda na meble z PRL, prawda? Są w dobrym stanie, z drewna a nie z jakiejś sklejki czy brrrr tektury! Co o tym myślicie? Warto się za to zabierać?
Awatar użytkownika
Malina
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2019, 13:05

Re: Odnawianie mebli

Post autor: Malina »

Specjalnie poświęciłam kilka minut na szukanie w internecie poradnika, na temat jak odnowić stare meble. I trafiłam na fajny artykuł o odnawianiu mebli z PRLu, czyli idealnie pasujący do tego, co potrzebujesz! Zobacz sam: https://wnetrza-ze-smakiem.pl/renowacja ... asow-prl-u
No to teraz nie pozostaje Ci nic innego, niż się zabrać za odnawianie starych mebli :) Jak zrobisz to dobrze, to efekt będzie na pewno WOW!
Kamiśa

Re: Odnawianie mebli

Post autor: Kamiśa »

Takie meble są super, teraz coraz częściej spotyka się aranżacje z meblami z PRL. Sama się zastanawiam nad renowacją mebli po babci. Żal ich wyrzucić bo jednak mam do nich sentyment, ale są w średnim stanie i nie bardzo nadają się do użycia. W podesłanym przez Ciebie artykule jest opisanych sporo metod renowacji, nawet nie sądziłam, że np. można odnowić lakier. Muszę w wolnej chwili zabrać się za odnawianie , nie wydaje się to bardzo trudne.
ODPOWIEDZ